Jump to content

Pomoc oko izbora pojacala


peravsp

Preporučeni Komentari

Pozdrav,

Posedujem vintage zvucnike Technics SB-4500 iz 70-ih godina

Power Handling: 75W

Crossover Frequency: 2000Hz

Impedance: 6Ω

Sensitivity: 92.5dB

 

Interesuje me koje pojacalo bi bilo najidealnije da izvucem maksimum iz njih. Svaki predlog je dobrodosao. Hvala

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Afiniteti.... lampe ili tranzistori, omiljen tip  muzike, da li se zeli novo, polovno ili pravljeno, do koje cene?

 

Koji maksimum?   Snage, dreke ili kvaliteta..to su ipak dekice, koje je steta prziti...
 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Soba oko 25 kvm. Naravno da ne bih pojacavao do max. Recimo, nesto malo iznad sredine,  da se tako izrazim. Za sada polovno pojacalo do 100e a za kasnije cemo videti.  Sto se tice tipa pojacala ne bih bas znao tacno posto se ne razumem najbolje, zato i postavljam pitanje ovde za savet. Ne bih da uzmem nesto sto nece da odgovara zvucnicima (impedansa, snaga itd). Recimo snage od 60-70W. U obzir dolaze kako vintage tako i pojacala novije generacije. Muzika-dzez, bluz, house ponekad...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

i za tebe vazi isti amp koji je skoro  predlozen - Hitachi HMA6500

i za tebe vazi isto sto rekoh tamo - kad se izdovoljis , ponudi ga meni za iste pare

 

eto , da se ima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Zen Mod said:

i za tebe vazi isti amp koji je skoro  predlozen - Hitachi HMA6500

i za tebe vazi isto sto rekoh tamo - kad se izdovoljis , ponudi ga meni za iste pare

 

eto , da se ima

Nasao sam pojacalo na kp. Nego vidim da je u toj temi clan foruma kupio to pojacalo pa. Sad ne znam da li je to ovo sto sam nasao posto vidim da oglas i dalje stoji

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 minutes ago, vladd said:

Ima na bazaru i jedno fino i jeftino pojacalce, Sony TA-AX500, prilicno dobro uradjeno i prilicno mesta za "cip" apgrejd. Mislim da je ipak 2x40W pri 8 oma iako je svasta napisano.
 

Sad ga bas gledam.  Da li je problem sto je predvidjeno 8-16 oma a zvucnici 6?? Mozda je glupo pitanje ali se ne razumem bas najbolje..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hitacija je bilo dva komada.

Sto se Sonija tice, to je koncepcija "audio current transfer", nesto nalik na quad-ov 'current dumping"(patentirano je pa je mozda tu razlika), do odredjenog nivoa signala radi samo a klasa pojacavaca, preko nivoa se aktivira i b pojacalo u okviru jednog kanala, i sve to grubo,sematski receno.

Sto znaci da moze da gura zvucnike nezgodnih impedansi, a posto su navedeni osetljivi, nece biti problema ni sajacinom ni sa zvukom.

Pride ima predpojacalo i neke zanimljive opcije..

Odredjeni cipovi(4558, tl082) se mogu sefte zameniti sa znacajno boljim..po zelji..
 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, vladd said:

Hitacija je bilo dva komada.

Sto se Sonija tice, to je koncepcija "audio current transfer", nesto nalik na quad-ov 'current dumping"(patentirano je pa je mozda tu razlika), do odredjenog nivoa signala radi samo a klasa pojacavaca, preko nivoa se aktivira i b pojacalo u okviru jednog kanala, i sve to grubo,sematski receno.

Sto znaci da moze da gura zvucnike nezgodnih impedansi, a posto su navedeni osetljivi, nece biti problema ni sajacinom ni sa zvukom.

Pride ima predpojacalo i neke zanimljive opcije..

Odredjeni cipovi(4558, tl082) se mogu sefte zameniti sa znacajno boljim..po zelji..
 

Sta je po tebi bolja kombinacija. Hteo bih da prodjme sto jeftinije, tj do 100e ako je moguce+zamena cipova (to ne znam koliko bi me izaslo). Cuo sam se u medjuvremenu s prodavcem hitachija (preko poruke) Dao bi mi popust ali ne znam dal smem na forumu da pisem o cenama...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, Zen Mod said:

za pocetak je i pasiva OK (selektor i pot od 25K Log u kutijcetu)

 

zavisi i sta koristis od izvora ... ?

Uhhh ubiste me sa tim vasim izrazima i terminima (selektor, pot   grrrrr ne znam sta je sta hahah) :) Sta cu kad sam pocetnik. Da li bi mogao da iskombinujem da pustam muziku preko kompa recimo?? tako mi je najlakse

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako imas samo komp - onda je lako

 

bitno je da palis komp , sacekas da se digne sistem i tek onda palis amp

 

isto tako kad gasis - prvo amp , onda komp

 

selektor - dugme kojim biras ulaze , pot je potenciometar

 

mada , kako budes napredovao , moraces i neki bolji izvor od kompa (muzicke kartice)

 

ili neka besna muzicka ili externi DAC

 

disclaimer - uvek je dobro imati pot izmedju power ampa i kompa , da se smanje mogucnosti kurslusa ........ kad grmne iz nekog razloga full volume ili nesto slicno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Zen Mod said:

ako imas samo komp - onda je lako

 

bitno je da palis komp , sacekas da se digne sistem i tek onda palis amp

 

isto tako kad gasis - prvo amp , onda komp

 

selektor - dugme kojim biras ulaze , pot je potenciometar

 

mada , kako budes napredovao , moraces i neki bolji izvor od kompa (muzicke kartice)

 

ili neka besna muzicka ili externi DAC

 

disclaimer - uvek je dobro imati pot izmedju power ampa i kompa , da se smanje mogucnosti kurslusa ........ kad grmne iz nekog razloga full volume ili nesto slicno

Hvala na detaljnom objasnjenju. Na kraju krajeva mislim da je bolja opcija da kasnije pazarim DAC nego muzikcu karticu...Ali otom potom videcu kako stojim finansijski.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, vladd said:

Naravno da cemo svi raspolozivi gledati u slike.

Samo pazi, Zen je direktni izaslanik djavola i uvlaci ljude u sektu. Nema milosti prema sirotinji i ne razume nemanje novca:D:girl_devil:


 

hahahaha, onda nista od posla ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne, ne, to nikako ne treba da iskljucuje djavolje poslove, ipakje kod djavola najbolja zabava. :)

Taj Hitaci je odlicna preporuka, i lepa i dobra komponenta, i pravoje zadovoljstvo imati tako nesto, makarstajalo sa strane u sobi, ali zahteva jos igracaka za potpuni dozivljaj zabave. :) 

Mada, sa kompom ce raditi sasvim dobro, samosto je komp u osnovi konfekcijski izvor zvuka..kao i tjuner, recimo..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...