Jump to content

Problem IP conflict


sir Oliver

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 16
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Neki uređaj u mreži ima dodeljenu fiksnu IP adresu, pa se problem javlja kada ruter baš tu adresu pokuša da dodeli nekom drugom uređaju. Proveri podešavanja svih uređaja (telefona, kompjutera...) koji pristupaju tvom ruteru, svi moraju da pribavljaju IP adresu automatski, ili ćeš pak svima dodeliti fiksne adrese.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To sam  i ja mislio i proverio sve na mreži. Sve IP  adrese se dodeljuju automatski.

Samo me jedno buni.

Win10 prikazuje

post-39-0-39784900-1459797297_thumb.jpg

Prva mreža je SBB modem ruter ,

druga (BBB) je router gde su vezani NAS, TV i mobilni (jer ima jači WiFi od SBBovog)

a treća mreža mi je totalno nepoznata. 

 

Tek je sada Win10 prikazuje, pre je  nije bilo

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gde ste AjTi stručnjaci?

Ponekad mi se a sada kad sam prešao na Win10, sve češće , javlja upozorenje

attachicon.gifIP conflict.jpg

Ruter automatski dodeljuje IP adrese.

Šta  može da bude problem? Neko mi buši WiFi?

Probaj na samom ruteru da vidis koje sve uredjaje imas i sa kojim IP adresama.

Proveri da nije na samoj mreznoj kartici  vec upisan neki IP  i/ili Wireless-u

 

Pozdrav Misa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

MIsa je rekao najkraci put, da pogledas na ruteru sta je sve nakaceno sa kojom IP adresom i jos bitnije koja je MAC adresa, da bi mogao fizicki da nadjes uredjaj.

 

ako to ne mozes:

 

1. da li se problem stalno desava? lakse ces naci ako je stalno, nego da lovis trenutak.

2. pozeljno bi bilo da imas dodatni racunar koji nema konflikt da sa njega radis analizu. analizu radis dok konflikt postoji

3. otkucas "arp -a" u terminalu, pogledaj da li tu imas IP u konfliktu i koji je MAC prikazan

4. polgedas koja je IP dodeljena na racunaru koji prijavljuje konlfikt, otkacis ga sa lana i probas da pingujes taj IP, zatim arp -a da vidis koji mac je na toj IP. pogledas sve uredjaje po kuci koji imaju eth/wifi da li imaju taj MAC 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni se to dešavalo sa sedmicom i s početka sam pomišljao na "strano telo" u mreži, međutim, proverom se ispostavljalo da je jedan od četiri lokalna (kućna) računara detektovan kao "uljez"... Odkako su svi kompovi na win10, nije se dešavalo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala  na savetima. Sad ć'u da istražujem

Moj  laptop  je vezan žičano na SBB modem  a WiFi na BBB router.

Pustio sam arp  -a i dobio

Ruter BBB prikazuje sledeće compove na sebi

Ovi sa STATIC adresama su mi nepoznati

post-39-0-74942100-1459865559_thumb.jpg

post-39-0-90268900-1459865990_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

tako sam naslutio da ti je lapotp vezan na sbb ruter a ostatak opreme na tvoj, dodatni ruter.

 

 

1. ako ima sanse da laptop spojis, na beli ruter gde ti je ostaatk opreme, a na sbb ruter da bude jedino nakacen tvoj(beli nacrtano) ruter. Ovime bi verovatno resio svoj problem

2. naravno ni na jednom uredjaju ne smes imati staticki dodeljenu IP adresu, ili moras na svima, odnosno ako zelis nekome staticku, onda odredis opseg 10-50 za staticke i redom ih pazljio delis, a za dhcp stavis 51-100 npr

 

I opet vazi sto sam rekao ako mozes da nadjes preko arp komandi i fizickij MAC adresa koji su uredjaji u konfliktu to bi ti oaksalo resavanje

 

ajd ovo za sada , da ne bunim sa dodatnim koracima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Laptop je vezan žicom na SBB a WiFi na TP Link. Dvostruka veza

Svi uredjaji imaju dinamičke adrese. Nije problem ni da im svima dodelim statičke.

PS Imam i mrežni printer na TP linku

Uf, a sto u ovoj konfiguraciji imas dvostruku vezu?

to moze da pravi problem.

 

ajd probaj samo WIFI na tplink sa tim laptoppom, to se nadam da ce ti resiti problem.

 

Nemoj svima static davati, to ti je zez za odravanje, narocito dodas novi mob/tablet

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...