Jump to content

Denon DL 103 telo


Eci

Preporučeni Komentari

Zavisi od modela.

Ima ih koji idu do dna pa se igla obacuje odgore, a ima i onih tela u koje se igla ukliza sa prednje strane

 

Moguce, ovo moje je Midas body. Ne sjecam se kako je original.

Mislim da je najbolje uraditi iznutrice potpuno identicno kao original, vani moze i Miki Maus :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li je neko rasturao ovu zvučnicu ? Treba mi plastično telo zvučnice kao model za CNC, zanima me kako zvuči 103 sa telom od ebonosa, kruške, oraha, sofora itd.

 

Nego,  Eci, ako vec mislis probavati, rasturi odmah svoju i eto ti kalupa. To ti je neizbjezan korak ako si odlucio da!probas razlicite materijale.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

treba videti samo koliki je fi za montazni sraf

nisam siguran da je rupa 2mm jer koliko se secam sraf je M2.5

trebalo bi i napraviti model gole zvucnice ( sa prve moje slike) i probati ubaciti u ovja model tela

cisto da se vidi da li je sve ok

 

za navoj M2.5 se buši rupa fi2mm :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nego,  Eci, ako vec mislis probavati, rasturi odmah svoju i eto ti kalupa. To ti je neizbjezan korak ako si odlucio da!probas razlicite materijale.

...još bolje ako neko ima u fijoci neispravnu DL103 sa slomljenim kantileverom napr da donira radi vežbe rastavljanja/sastavljanja ili da proda po razumnoj ceni pa bi invalid išao i na retip, štatijaznam... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...još bolje ako neko ima u fijoci neispravnu DL103 sa slomljenim kantileverom napr da donira radi vežbe rastavljanja/sastavljanja ili da proda po razumnoj ceni pa bi invalid išao i na retip, štatijaznam... :)

Svejedno, on mora da rasturi da bi mogao nove da proba ;) ... lako se to rastura ako se ima skalpel a ti znas ko ga ima ... i to pravo tanak a ostar samo tako :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cisto kao pravac razmisljanja.... Sta mislite o 3D printeru. Mozda bi to radilo posao. Zavisi samo valja li :hmmm:

Moze, ali mijenjas plastiku sa ... plastikom :)

Ili 3D printer moze i neki drugi materijal?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

grau mi je ponudio njegov 103 sa slomljenom iglom - hvala grau!

ta će se iskoristiti za kreiranje modela - tu stein stupa u akciju :)

posle kupovina raznih ludih minerala

i pravac water jet

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svejedno, on mora da rasturi da bi mogao nove da proba ;) ... 

hm, nije svejedno, jer ako ova ide u rastur nema šta da sluša sem da je ponovo sastavlja. Ja bio mesecima bez zvučnice pa znam tu muku.

Na kraju krajeva na njemu je da odluči da li će uopšte i šta će raditi, zar ne?

 

Pitanje šta će se dobiti i sa samim presvlačenjem iz plastičnog u neplastično telo i da li je uošte isplativo fukcionalnu DL103 rastavljati zbog neizvesnog rezultata u smislu odnosa cena/kvalitet.

 

Bilo bi interesantno napr. uporediti dve sa sličnim stanjem igle u istom sistemu po principu "slušam nedelju dana fabričku, slušam nedelju dana presvučenu".

 

Sasvim drugi sport je i cenovno i kvalitativno avantura sa zamenom igle i kantilevera, naravno. A rezultat opet neizvesan sa diskutabilnom upotrebnom i prodajnom vrednošću ako se vlasniku ne dopadne rezultat Kićenja Neveste.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moze, ali mijenjas plastiku sa ... plastikom :)

Ili 3D printer moze i neki drugi materijal?

Ma jok bre Ninjane, mislio sam na neke modifikacije tela same glave,  znas da su bila ludila te  bodyless, pa skraceno, te ovako, pa onako, cisto zbog jeftine igre, al ajd, verovatno sam lupio...jebiga izvinte :oke:  Neki moji drugari nabavili printer, pa ko velim da se proba.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

rastavicu ja pa ce izmerim i dam potrebne dimenzije

 

mada se meni licno najvise svidjava ono sto je i i najlakse za napraviti na CNC - nema potrebe za pravljenjem horizontalnog šlica

 

sa aspekta mehanicke sprege ovaj princip je najbolji (capture sa zadnjeg ootuba iz mog prethodnog posta)

post-2-0-42074600-1459159164_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam koliko je šta tačno, ali je nažvrljano na osnovu datih skica. E sad, ako neko ko ima pristupa mernom instrumentu i kućištu u isto vreme pa te dve stvari spoji u kolo, može da proveri da bi se korigovalo po potrebi i željama.

 

attachicon.gif103.PNG

 

attachicon.gif103.ZIP

 

(U zip arhivi tehnički crtež u PDF sa dimenzijama, nešto nije hteo da prihvati pdf kao attachment)

 

attachicon.gif103_tech.PNG

 

 

ovako  treba da izgleda

post-2-0-98957200-1459159608_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

rastavicu ja pa ce izmerim i dam potrebne dimenzije

 

mada se meni licno najvise svidjava ono sto je i i najlakse za napraviti na CNC - nema potrebe za pravljenjem horizontalnog šlica

 

sa aspekta mehanicke sprege ovaj princip je najbolji (capture sa zadnjeg ootuba iz mog prethodnog posta)

slažem se plus je ovaj tip najpribližniji originalnom konceptu proturanja kantilevera kroz za-to-predviđeni-otvor. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ovako  treba da izgleda

 

Dao si par puta nepotrebno debljinu materijala, ali se ne vidi kota procepa. To bi definisalo debljinu frezera za podvlacenje.

 

I da li je neophpdno podvlacenje. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nisam ja dao jos nista

 

samo sam editovao Steinov crtez , da ima/se vidi potreban šlic/procep

 

otom potom , kad budem izmerio samu glavu i nacrtao sto treba

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...