Jump to content

Jedan mali bolesni interkonekt zasnovan na NEI-3001


SHAVIJA

Preporučeni Komentari

D.Jutro Zen

Ma odlucujem se , vidis, necu napravim negde neku gresku usput pa da moram ponovo............

 

 

vidi , ja od silnog pisanija u temi ne stigoh/uspeh da vidim semu , iako je mozda i postovana

 

ne biva mnogo pameti/koristi u audio elektronici od uopstenih prica ......... konkretni primeri su ono od cega se ima koristi i ucenja

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

aha

 

gledajuci semu - lepo ti to sklopi i prodaj

 

ja bi pre slusao preamp sa 3 x BC109 nego taj , sto bi ti rekao , hipsteraj

 

pojacanja i povratne sprege na tone , igrala se deca imzenjera , kao oni u AR sa SP serijom

 

guja ti rece sta znaci ono II

 

a sto se tice vrednosti kondova - nijedna nije kriticna (bila bi da je u ulozi nekog filtera , sto nije)- drzi se navedene kao minimalne i samo udri

 

edit: jedna od cinjenica koje govore u korist da su deca , bipolarni kond u katodi - koji ce im to ??

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sad gledam šemu i pločicu pa mi nije nešto jasno - kako na pločici ima 4 cevke, a na šemi 3 polutke, što bi rekli 3 cele za dva kanala - ili ja nešto nisam skapirao (možda je zadnja cevka samo jedna trioda).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

D.Jutro Zen

Ma odlucujem se , vidis, necu napravim negde neku gresku usput pa da moram ponovo.

Ako je ovaj 10uF ja mislio da mu stavim 0.1uF bajpas jerbo ako mu stavim 1uf izacice me 11uF sto je vise no na shemi...? a i "mali kvalitetni" od 1uF su skupi a vidim da svi bajpasuju sa 0.1 do 0.2... bajpas sam nasao , to je najmanji problem jer mu je najmanja cena za kvalitetan, samo da odlucim koji cu da stavim na mesto ovog 10uF. Ne znam jel moze sad da se izracuna ona formula idealnog bajpasa sa prethodne strane... 

polako, jos  malko strpljenja i prelazim liniju cilja... :)

 

Buni me na shemi sledece...ono II 6.8nF u paraleli...pise da je u paraleli i sa vecim i sa manjim kondom. Pretpostavljam da je to onaj narandzasti/braon kond pored crvenog? Ali ne vidim takv isti i pored plavog konda iako pise u listi delova ??? jesam corav ili lud? Dalje u listi pise da ima 2x470uF elko takodje u paraleli sa 6.8nF .Pretpostavljam da su ta 2 elka oni gore desno na plocici/kanalu i da je taj 6.8 narandzasti onaj odmah ispod njih... pitanje je gde se izgubio jedan od 6.8nF (nema ga pored plavog konda) jer ga ne viddim na plocici , ili ga kondovi mozda "dele" glup sam , znam :) ? Sta predstavlja taj 6.8 i jel bitan tj cime bi mogao da ga zamenim?

 

One gore desno 2x470 elko bih zamenio sa ElnaSilmicII ili nekim Nichiconima . Jel to ok?

U napajanju bi sve elektrolite zamenio takodje sa Elnama a ona 2 polipropilena takodje u napajanju bih zamenio sa ruskim PIO MBG, kazu ljudi da lepo radi u PSU. Jel to okej?

 

hvala na jutarnjem caskanju, da mogu skuvov bi kavcu , poz 

ako uzimas ruse iz jedne kuce - radnje od preko, gledaj da ima  K71-4, to ti je poliester, ruski kond koji je medju najboljim ( a po nekima i najbolji od tih rusa ) sa malo vecom vrednoscu. On ima sa 10uF, ali lose je sto je davno provaljen, i pri zadnjoj narudbi sam placao oko 11$ komad. Jos losija vast je da se tesko nadje, i zadnji put na ibeju samo na jednom mestu. Njega bajpasujes sa malim teflonom Ft 1, ili Ft3 ili silver micom ssg i vozi. Inf. je iz prve ruke, jer je i to kod mene, ali na skretnici, posto njega zbog veceg kapaciteta jako preporucuju za zvucnike, ali ne vidim sta bi smetao u preampu... Ove u paraleli bih stavio obicnu silver micu, ne ssg, nje ima i ovde i jeftina je, naravno priblizne vrednosti ako nema oridjinale

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sad gledam šemu i pločicu pa mi nije nešto jasno - kako na pločici ima 4 cevke, a na šemi 3 polutke, što bi rekli 3 cele za dva kanala - ili ja nešto nisam skapirao (možda je zadnja cevka samo jedna trioda).

besh me, primetih i ja to...i jos da mi fali par ovih 6.8nf u paraleli s spreznim kondom... koj ce ga zna mozda slobodna interpretacija ili ideja konstruktora, a zasto...ne znam

 

a sto se tice rusa, uglavnom su male vrednosti...jedino k75-10 ima 4uf a ostali, mozda bolji k72, k73 najvise 1-2uF , sto bi reklo morao bih da slozim jedan od 4uF i 4 od 1uF...5 komada po kanalu ... jos ako sravim pio u napajanje izgledace ko tenk :)

 

hvala za tip za k71, ima ga od 10uF...mada ne bih samo jedan veliki cisto ako mi se ne svidi zvucno...mozda bolje vise malih... ali se plasim da ne dobijem na brzini a izgubim bas tako...madaa ne bi trebalo.

porucujem sutra sta nadjem pa bice oke valjda.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

The Audio Note™ oil filled mylar caps have an immediacy, life, colour, lack of harshness and evenness of dynamic behaviour across the frequency range, which is guaranteed to brighten up your day! Recommended as replacements in old and new valve amplifiers alike (and even in the odd transistor amplifier), and essential for DIY projects.

 

"The silver foil capacitors also use the fine mylar film instead of a paper in oil dielectric, we have found this to be the best compromise between sound and reliability"

 

 Malo je to price za  :hot:

 

Audio Note™ Silver Foil/Mylar Signal Capacitors (500VDC)
  Value
   
Dimensions (D x L) 

Price each.ex.VAT              Price each.incl .VAT
 

2,2uF   54 mm x 75 mm                         1343.30                                         1625.35

3,3uF   54 mm x 95 mm                         2362.55                                         2858.65


We don't keep stock of the silver foil capacitors, but they can be supplied with a lead time of about 2 weeks.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...