Jump to content

Jedan mali bolesni interkonekt zasnovan na NEI-3001


SHAVIJA

Preporučeni Komentari

Sve je cool , ima lepih rusa za kandidate, cak nadjoh i ssg-3 .

Jedino na oba gornja preampa buni samo svrha kondisha...   jedan veci i jedan manji. nznm jel se coupling/sprezni razlikuje od izlaznog konda ili sta je tu sta... Mislim ako je ovaj 0.68 vec po shemi uposlen ko bajpas onda nema svrhe stavljati bajpas na nozice oovg veceg nego bi ga stavio na mesto manjeg...kapische?...eto , samo to me buni posto su odmah jedan do drugog..., nadjoh fine kombinacije ruskih PIO bajpasovanih teflonima , i slicne vintage/new kombinacije koje vec rade u ultra hiend uredjajima ili se ljudi kunu u njih...a kostace 20-40 dolara po kanalu sto je u odnosu na idejju da se uzme vcap, s pocetka , znacajna usteda iako isti svira sjajno ko bajpas/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zato sto su utrubili u glavu da kondovi nekako farbaju zvuk svojom sadrzinom..egzotikom sadrzaja, nepoznatim "papirima" u nepoznatim "uljima"(nikada se nece naci specifikacije misticnih audio- pio..za razliku od profesionalnih pio za visoke napone i impulsna praznjenja.), visokotemperaturnim i stabilnim teflonima..itd.

 

Pa "mesaju boje"...

 

Prvo moras da pocnes da cujes doticne izolacije, dielektrike, skupa i sjajna kucista, pa kada ih procujes, onda ih kombinujes.

 

Fizicki nema uticaja, ali psihicki utice na slusaoca.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za sve mlade mudro naucnike,  koji misle da nista ne postoji ,ako nije bilo u drugom dnevniku RTS-a ili kao obavezan predmet na ETF-u...

a vezano za farbanje zvuka od strane blok  kondenzatora,

U nekom od brojeva TAA iz *80 godina,slikali su impulsni signal (sa ekrana osciloskopa) posle prolaska kroz razlicite blok kond,  i :unbelieveble: jasno se vidi  razlika medju njima

Inace test su radili Marsh i Jung,totalni dunsteri.....po mladim mudro naucnicima :blackeye:

PS

I nemojte vise da brkate sprezni i šant kondenzator

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je bilo 80-e, sada se osciloskopi mogu naci i po kucama, znacajno cesce nego80-i..pa takve price malo teze prolaze..

 

Neke sitnice se moraju razumeti, i na srecu nekidetalji se i uce na ETF-u, mozda ne tako populisticki za audio, vec principijelno i sustinski.

 

Niti postoje neki dramaticni impulsi u audio tehnici, niti se moze cuti razlika dva konda istog kapaciteta...

 

Neki dielektrici imaju neke problematicne osobine, pa im smetaju neke okolnosti ambijenta, i kada se na te detalje obrati paznja, svede se odredjen broj dielektrika za stabilnu upotrebu.

Za audio, tu se vec koristi sta se koristi, dao sm link za citanje, cisto informativno, i tu negde je kraj tehnicke price.

 

Ostalo je psihosomatski ili neka vrsta placebo efekta, koji je zaista i dokazan, prosle godine, ne davnih godina zacetak hifija, i naravno ne u hifiju, vec su ispitanici tvrdili da je ista hrana ukusnija sa skupljim escajgom...

 

To nije neozbiljan aspekt, ali ako vec pricamo o pogresnom utisku cula pritisnutih predubedjenjem, mora se uzeti u obzir da svako ima nesto drugacija cula, i nesto drugacije je sklon autosugestiji...i ima drugacije formirana predubedjenja

 

Nema komparacije i sihronog utiska. I ocena u takvom stanju je daleko od objektivne, sto je iskljucuje kao referentnu ili upotrebljivu kao prenosivo iskustvo.. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Duelund prodaje referentni silver cap "uelund Silver Bypass Capacitor 0,01uF / 100VDC - 2% tolerance" vrednosti 0.01uF sto je pored 0.1uF takodje popularna vrednost za bajpas. E bemga sad koju vrednost uzeti... ako fercera i 0.01 tu moze da se ubaci i nesto jako kvalitetno za manju kintu.

 

@vlad hvala na info i svemu al ne slazemo se u isplativosti bajpasa...iako nikad poredio  a/b sa i bez istog procitah masu iskustava i preporuka samih proizvodjaca o carima istog...takodje dobih slican feedback od par nasih cenjenih/najskupljih konstruktora

 

Imamo cak i ovo :

With lower quality caps that are cheaper I prefer to do multiple bypasses at 10%,1%,0.1% etc right across the audio band, as this will keep the impedance curve relatively low across the whole spectrum.

 

big DIY forum feel is now the best combo Teflon bypass cap out there the AuraT , with the Jupiter as a .1 nypass it 

 

and while K40Y is widely recognized and used, some report K75-10 is the premium oil capacitor out of the Russian military unbeatable combo is former bypassed with duelund/mundorf s/g/o or ampohm cap. Simply put  it is best mix of  hi-end and "musicality"

 

Ima par ideja/preporuka za kombinaciju starih/novih u koje se kunu ljudi sa sistemima o kojima mi samo moz da sanjamo...steta sto nemam toliko uredjaja da probam sve...a i nisu ekonomsko samoubistvo. jes da cap ne leci losu topologiju ali ista se moze nasminkati na ovaj nacin po sopstvenom ukusu sto je i najveca prednost. I am  convinced !

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da je u originalu preamp bio 0.47 za spregu i 2.0 (mozda i 2.2) za izlazni , sto sam ja mislim povecao na 0.68 i 2.2 sa Obbligato-m u nadi da ce se provuci nesto malo vise basa ( ostalo neutvrdjeno)

 

Mozda moze da pomogne za odredjivanje vrednosti http://www.v-cap.com/coupling-capacitor-calculator.php

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nadjoh musheeeee!

Na moju zalost i glupost, dal je doslo do greske u komunikaciji zamenio sam izlazni 10uF sa 2.2uF , ni sam mi nije jasno kako ...mozda zato nije ferceralo kako treba... S druge strane besh to sto sam nasao shemu..sad ima da me zakopa kond od 10uF...fraaakin :) Valjda dobih pravu shemu :)

Elem evo slika, pa ako moze neko da proveri vrednosti izlaznih/spreznih i sta mu to znaci u listi delova kad napisu tipa 0.36uF II 6.8nF ?

Pa da vidim ta mi je raditi 

20160331_005352.jpg

20160331_005430.jpg

20160331_005604.jpg

to bi valjda trebalo biti ovo:

tubepreamp.jpg

Receno mi je da vrednosti nisu kriticne...pa je zato mozda i bilo 2.2uF za izlazni iako shema kaze 10uF...ko ce ga znati, davno je bilo...validno?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nanulicu ti Gujo pa idi vidi kolko kosta krsten 10uF kond...jedva se nekako sastavih sa ovim 2.2 ... cak i ovi stari ruski FT3 KBG K72,75 visse ne kostaju boraniju jer su sad hipsteraj ...do juce kostali pola dolara a sad kad neko provalio da mogu u audio onda ajmo 30x cenu... iskusio sam taj fenomen sa starim objektivima iz rusije/japana ...dok nisu izmislili adapter za digitalna tela ljudi su ih bukvalno bacali a posle istih sada idu i do 1000e ...sreca pa da sam uzeo sve svoje na vreme ..jedno 8 stakala za 300 jura ,  a sad mi najjeftinijie kosta 500 jura...a jedan koji sam uzeo kod jednog dekice na nbg za 20 jura sad kosta 8 soma ako ga ima na ebay... hipsteraj

 

Paralelna veza ...jos da provalim gde koji ide na slici... ako je 10uF II 6.8nF ...i ako je 10uF crveni kond , koji je onda 6.8uF ...ona bombonica oranz?

 

ako neko vidi mogucnost za apgrejd nek gukne, za sada me zanima jel ovi kondovi odgovaraju shemi i jel mora 10uF ili moz manje ...sreca sto je voltaaza oko 50V... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sax , napon uredjaja je oko 50v , znaci 63v na vise odgovara...sto vise to bolje, za buduce uredjaje ;)

Slobodno PM sta imas pa ce se dogovorimo.

hvala... btw ko je cika Brka? Staljin?

 

50v...do juce sam mislio da mi treba 630v tako bar dobro s te strane mada uF-aza vise diktira cenu nego voltaza

 

btw dok kucam ovo ulete mi u sobu nesto izmedju skorpije i zmije s krilima...bem ti zemlju , mozda nece ni trebati kondovi ako mi sleti na gllavu ;)

 

pade mi na pamet da uradim nixie displej za vol...jel ima nacina a da nista od smetnji ne udje na signal uredjaja...ima nekih plocica na aliexpress pa samo glasno razmisljam

 

i djeneralno jel okej shema tj jel da se igram s ovim ili da jurim drugi preamp do 3 4 stojke ? amp je slucajno i jeftino nabavljen Mark Levinson 27.5 (pobego od diy a klase jer mi kutije shmrcu struju ko aca lukas brasno)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I za ovu paralelnu vezu 10uF II 6.8nF jel i ovaj 6.8nF mora da bude normalnog kvaliteta, tj zzamenjen i sta on predstavlja...pokusavam da provalim na slici koji je i s cime bi ga zamenio tako malecnog :P..?

 

I sad pitanje s pocetka... ovaj 10uF jel moze da se razbije na recim 3 konda razlicitih proizvodjaca/zvuka ? Recimo 5uFneki brand tipa Jantzen ili Auricap (jeftiniji brand) + 5uF neki rus PIO +ovaj za bajpas 0.22 FT3 teflon?

Nisam video da je neko pomesao vise od 2 , od kojih je onaj drugi ustvvari mali bajpas i pravilo je sto je veci kond to vise uticaja ima da ubaci svoju karakteristiku u zvuk. Ljudi recimo s uspehom stavljaju K40 ili K72 kao izlazne ali posto su tamni i imaju odsecen gornji spektar onda bajpasuju sa nekim ostrijim detaljnijim kao silver micom ili FT1 da ubace dodatnu notu visokih.  Kolko mozgova ovde i niko nije probao nista slicno sa vise razlicitih kondova? Da mi je lemilicas pri ruci to bih prvo probao s obzirom koliko ima zvucno razlicitih...al to sam ja i moj mozak je manji od vaseg :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

stavis jedan kvalitetan kond bazne vrednosti i bajpasujes sa malim jos kvalitetnijim kondom

 

koliki ce taj manji kond da bude, odnosno da li ces ga uopste stavljati zavisi od pozicije ( da li je potrebna precizna ili arbitrarna ukupna vrednost kapaciteta) , kao i od ukupne vrednosti kapaciteta ; npr. ako ti treba ukupno 10uF , bajpas moze da bude i 1uF , a ako ti treba ukupno 1uF bajpas ne mora biti veci od 100nF

 

i odluci se vise ............ cap rolling zavisi samo od tvojih usiju ......... niko ne moze da ti da apsolutni  recept

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

D.Jutro Zen

Ma odlucujem se , vidis, necu napravim negde neku gresku usput pa da moram ponovo.

Ako je ovaj 10uF ja mislio da mu stavim 0.1uF bajpas jerbo ako mu stavim 1uf izacice me 11uF sto je vise no na shemi...? a i "mali kvalitetni" od 1uF su skupi a vidim da svi bajpasuju sa 0.1 do 0.2... bajpas sam nasao , to je najmanji problem jer mu je najmanja cena za kvalitetan, samo da odlucim koji cu da stavim na mesto ovog 10uF. Ne znam jel moze sad da se izracuna ona formula idealnog bajpasa sa prethodne strane... 

polako, jos  malko strpljenja i prelazim liniju cilja...:)

 

Buni me na shemi sledece...ono II 6.8nF u paraleli...pise da je u paraleli i sa vecim i sa manjim kondom. Pretpostavljam da je to onaj narandzasti/braon kond pored crvenog? Ali ne vidim takv isti i pored plavog konda iako pise u listi delova ??? jesam corav ili lud? Dalje u listi pise da ima 2x470uF elko takodje u paraleli sa 6.8nF .Pretpostavljam da su ta 2 elka oni gore desno na plocici/kanalu i da je taj 6.8 narandzasti onaj odmah ispod njih... pitanje je gde se izgubio jedan od 6.8nF (nema ga pored plavog konda) jer ga ne viddim na plocici , ili ga kondovi mozda "dele" glup sam , znam :) ? Sta predstavlja taj 6.8 i jel bitan tj cime bi mogao da ga zamenim?

 

One gore desno 2x470 elko bih zamenio sa ElnaSilmicII ili nekim Nichiconima . Jel to ok?

U napajanju bi sve elektrolite zamenio takodje sa Elnama a ona 2 polipropilena takodje u napajanju bih zamenio sa ruskim PIO MBG, kazu ljudi da lepo radi u PSU. Jel to okej?

 

hvala na jutarnjem caskanju, da mogu skuvov bi kavcu , poz 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gujo, nisam u zemlji, preamp je u majci Srbiji, ovako mozgam sta da uzmem od delova da imam i da odma krenem da ga sredjujem da bi mogao slusam mjuzu sto pre posto se vracam uskoro. Zahvaljujuci vama drugarima ne mogu puno da pogresim , jel ;):) 

sta cu, cacka me audio buba 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...