Jump to content

dobre MM zvučnice


Zflazar

Preporučeni Komentari

@Doktor-Pre bi rekao da je nedostatak farbe njegova koloracija i to je ono zbog čega ga i ja vrednujem, svira sve analitički jednako, nešto poput FR zvučnika u tom smislu. Poslednje ozbiljno slušanje je bilo sa Petrovićevim pred pojačivačima i RIAA-ma, bio je i treći ugledni audiofil, jedno od zapažanja je bilo upravo diferencija produkcije koja ne može  uvek da se uoči, sve zvuči poslično. Naravno, ima dobrih izdanja i PGP-u al su više retkost nego pravilo.

@Pajo-U skupljem sistemu su obično MC glave koje su redovno niske komplijanse. Doktor je dobio ručku sa ređim punjenjem za svojevremeno neki AKG MM i to se pokazalo dobrim za niz igala koje je promenio. Moje ulje je neuporedivo gušće, uvek je bio problem da se nabavi iako ga je radila Iskra u Bariču, raspon viskoziteta je od recimo od 5 do 10.000, neke nebuloze ala tovatna mast, imam negde možda tehničku brošuru. U načelu ti je Kuzma dobro odgovorio. Bilo je početnih problema sa mekim glavama ala pomenuti AKG, ali sa različitom gustinom je i to rešeno. Radio je Jeličić i tanju cev ali se pokazalo bespredmetnim, a takođe ni kod 12 cola nije bila deblja uprkos logičkom očekivanju da će da vibrira više nego od 8", jednostavno, ulje rešava mnogo toga. Moram da napomenem da su se sporadično pojavljivale ručke kopiranog Mocarta, spolja iste međutim bez nekih skrivenih detalja, ne znam kako zvuče iako sam imao prilike da ih viđam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

21 minutes ago, Lemić said:

@Doktor-Pre bi rekao da je nedostatak farbe njegova koloracija i to je ono zbog čega ga i ja vrednujem, svira sve analitički jednako, nešto poput FR zvučnika u tom smislu. Poslednje ozbiljno slušanje je bilo sa Petrovićevim pred pojačivačima i RIAA-ma, bio je i treći ugledni audiofil, jedno od zapažanja je bilo upravo diferencija produkcije koja ne može  uvek da se uoči, sve zvuči poslično. Naravno, ima dobrih izdanja i PGP-u al su više retkost nego pravilo.

@Pajo-U skupljem sistemu su obično MC glave koje su redovno niske komplijanse. Doktor je dobio ručku sa ređim punjenjem za svojevremeno neki AKG MM i to se pokazalo dobrim za niz igala koje je promenio. Moje ulje je neuporedivo gušće, uvek je bio problem da se nabavi iako ga je radila Iskra u Bariču, raspon viskoziteta je od recimo od 5 do 10.000, neke nebuloze ala tovatna mast, imam negde možda tehničku brošuru. U načelu ti je Kuzma dobro odgovorio. Bilo je početnih problema sa mekim glavama ala pomenuti AKG, ali sa različitom gustinom je i to rešeno. Radio je Jeličić i tanju cev ali se pokazalo bespredmetnim, a takođe ni kod 12 cola nije bila deblja uprkos logičkom očekivanju da će da vibrira više nego od 8", jednostavno, ulje rešava mnogo toga. Moram da napomenem da su se sporadično pojavljivale ručke kopiranog Mocarta, spolja iste međutim bez nekih skrivenih detalja, ne znam kako zvuče iako sam imao prilike da ih viđam.

 

@Lemic:ma sve jasno meni oko te Mocart rucke,gde se one i u kakvim sistemima/okruzenjima koriste,secam se drugara koji je to uzeo jos tamo pocetkom '90,odabir rucke tada je bio cost no object za njega,ni Graham 1.5,ni SME V nije dolazio u obzir,kupljen je Mocart..ono sto je interesantno da se o tome u belom svetu izuzteno malo znalo,cabar je puko ako se dobro secam kad je M.Nestorovic umro,njegov sin(?) nasledio opremu,pa je trazio pomoc oko identifikacije jedne rucke,sto se ispostavilo da je Mocart,bila fina tema na VE za to :)..viskozitet ulja sto se trazilo je tacno 10000,medjutim,tog nema vise ako sam ja dobro razumeo tada dealera koji sa bavi(o) time,pa je uzeto ono od 5000/diferencijalno ulje iz auto modelarstva

Ovde na jednom highend show-u od pre par godina to je korisceno na nekoj ne bas jeftinoj bazi od Clearaudio-a (?),sa Avantgarde Trio zvucnicima,ne secam se vec koje amplifikacije tacno,i isto sa MC zvucnicom,naravno,cena sve za 3 zrna maka...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Lemić @paja959

Nama je sve jasno oko Jelicic rucice obzirom da obatrojica imamo nekakvih iskustava sa doticnim objektom. :)

 

@Lemić ima Ivinu rucicu od 10 cola jos duze od mene. Zahvaljujuci njegovom kumu ( a ja u toj komb. kuma ) i licno sam imao srecu da upoznam G-sn Jelicica, vidim njegovu radionicu, provedem ugodno popodne i dobijem/kupim ovu 9" rucicu daleke 1991 god.

Pre toga sam imao SME III S u full-u ( i ona uljana kadica koja obicno ne ide kod nasih preprodavaca, pa je posle uvaljuju kao posebno ). Baza naravno Thorens TD 160 Super.

Radilo je to odlicno, ali kupovinom Mozart rucice i promenom Thorens-a 160 na TD 126 MKIII spec. se zvucno otislo u stratosferu po pitanju svih audio parametara i kvaliteta zvuka.

Da, Lemicu, bila je za pocetak ona sjajna AKG zvucnica PS8 Super Nova sa VdH vrhom. Moj pocetak sa MM zvucnicom.

Secas se, menjali smo nakon toga nekoliko MC zvucnica, uglavnom Ortofon-a, povremeno smo narezivali kod bravara one tegove ( jer Profu uglavnom nismo mogli navatati :) ), sve u svemu jedno fino druzenje, preslusavanje i nesto sto mi je i definitivno utrlo put ka vinilima.

Sve ovo sam napisao upravo zbog toga sto su se od 90-tih pojavile slicne, vizuelno skoro pa iste rucice koje je radio izvesni Orlandic.

Da podsetim samo Lemica kada je doneo na probu jedno 3-4 komada tih rucica, razlicitih duzina cevi, razlicitih resenja onih cancica, veza etc.

Preslusavasmo mi to vise dana. Na Orlandicevu zalost, ni jedna od tih rucica se nije priblizila autenticnoj Mozart rucici. Daleko od toga da su bile lose.

Ovo sada nekima moze izgledati kao hajp, ali meni se prosto srce cepa kada povremeno na KP vidim ove rucice da se za budzasto prodaju.

Sto bi se reklo, sve u svoje vreme iliti svako vreme ima svoje heroje. Za mene je bio i ostao G-sn Ivo Jelicic.

 

N.B. opet da podsetim Lemica - pa nabavih onomad ja direkt iz Barica ono ulje sa kojim si bio izuzetno zadovoljan. Jel' tog' treba jos da iskam ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nece to da bidne pre 15 godina,mozda jedno 5-6,kad je jedan od jos originalnih Jelacic/Mocart rucica uzeta od tipa koji je otkupio kasnije sve originalne primerke Jelaciceve rucke,i preneo ih na ovu stranu..nickname @karmácska,iz Mórahaloma..govorim za highendshow odavde..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, paja959 said:

nece to da bidne pre 15 godina,mozda jedno 5-6,kad je jedan od jos originalnih Jelacic/Mocart rucica uzeta od tipa koji je otkupio kasnije sve originalne primerke Jelaciceve rucke,i preneo ih na ovu stranu..nickname @karmácska,iz Mórahaloma..govorim za highendshow odavde..

bese tu vec napisano..moja lokacija ti je jasna kad treba trckarati sa Jubilee-om,Koetsu LB-om ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

@paja959  slike (da ih ne kopiram )

Ovo ja zovem MK2 Jelacicevom ruckom a gledano realno ovo jeste Jelaciceva rucka bez obzira sto je uzet princip sa WTA rucke a ona predhodna koju ja zovem MK 1 verzijom  je u stvari kopija WTA samo je Jelacic pravio masovno i jeste najbolje uradjen klon u bukvalnom smislu reci klon. (pozitivnom) ali je ipak WTA klon a ne Jelacic kao sto je MK 2. Nista lose ne mislim pod tim i sudeci da sam jednu posedovao a drugu slusao mislim da su 99 % identicnog zvuka ali je Jelacic malo komotnija ( i po meni dosta lepsa ali je to samo moje misljenje).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Stradi:nisam korisnik Jelaciceve rucke,al sam ih vidjao i vidjam ih u svakodnevnoj upotrebi,tu i tamo,kod poznanika,svojevremeno su mi objasnjavali koje su razlike izmedju njih,al sam preskocio memorisanje tih stvari iz razloga sto to nije moj "astal" sto bi se reklo.Respektiram maksimalno proizvod,iz vec gore navedenih razloga,da to moze da bude izuzetno dobro resenje,da kazem i jeftino u odnosu na neke belosvetske proizvode ko je u tim vodama/segmentima.

 

Jednu Well Tepered Classic na Classic gramofonu ja slusam isto cesto,dooosta dugo je ona trpela u sebi jednu Grado Sonatu,sad je u njoj Supex 1000/Garrott

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Max cena je 250e ali bas max. Jedna je prodata za 150 ali je bila velila zurba mozda nerealna cena i preprodata za 250e sto je po meni top cena za nju. Za staru verziju je 150e max cena naravno po meni i onome sto sam ja pratio. Sa druge strane gledano da su danas sve rucke sa 4 cifre ko zna mozda i madje kupca. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

50 minutes ago, grau said:

evo ga ilke optimista, lurkovao po forumu pa misli neko će da se zaleti

https://www.kupujemprodajem.com/Jeliciceva-legendarna-Hi-End-rucica-51085032-oglas.htm?filter_id=140504974

 

bolje prašinu da je obrisao pre slikanja...

 

a jes ... i nas zaludnike neko da cita

 

:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...