Jump to content

dobre MM zvučnice


Zflazar

Preporučeni Komentari

Nešto se mislim, a ne bi bilo zgoreg pronaći te podatke, da te stare zvučnice imaju AlNiCo magnete.

 

Btw. stigla mi je Shibata igla za Philips Super M. Neće to u pogon još podosta  vremena ali važno mi je da sam to kompletirao. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

47 minutes ago, milovan1963 said:

tu je glavni dasa Raul, u zadnjih 10-ak godina vodi glavnu rec kada su posebno vrhunske mm u pitanju, i zahvaljujuci njemu i nekolicini su i cene tih nos mm otisle u nebo...Naravno niko i ne dovodi njihov kvalitet u pitanje, cak stavise, neki od nas se rado vracaju tim korenima...

Nije Raul jedini koji pise o tim stvarima,doduse,nepobitno je da je ta tema najopsirnija..pise se o tome tu i tamo,govori se o tome,samo su to tabu teme...postoje slucajevi kad korisnici MC zvucnica,tolko "izvariraju" terecenje preko SUT-ova MC zvucnice,da se maltene ni po cemu dobijeni rezultat ne razlikuje od zvuka jedne osrednje MM zvucnice..najbitnije da kod takvih svetli formulacija "MC zvucnica" negde u podsvesti,kao Budweiser reklama u americkim filmovima

Quote

Nešto se mislim, a ne bi bilo zgoreg pronaći te podatke, da te stare zvučnice imaju AlNiCo magnete.

I u ovome ima necega,samo kao sto AlNiCo magneti ne prolaze kod svakog na zvucnickoj strani,tako i tu lako moze da se mahne rukom u stilu "pa sta onda" ?

 

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Najverovatnije imaju neku leguru alniko. I danas. isto kao i osetljivi senzori za instrumente iz medicine. I sigurno slicna ako ne ista legura kao i kod mikrofona, pa i onih magnetica iz gitarskih pick-upova. Zato kad stavis shurku a neki live stariji snimak, zvuci fenomenalno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ala ste se raspričali o MC zvučnicama u temi o MM zvučnicama ...

Poštujem princip rada MC zvučnica, ali mi smeta nužnosti uvođenja još jedne varijable, bio to ulazni trafo ili kompleksnija elektronska konstrukcija sa nekim obliko MC predpojačanja. Utoliko pre što su i mene par puta ljudi pitali da li ja to koristim MC zvučnicu, a naravno ja koristim MM ili Moving Iron ili VMS Ortofon 2MBlue, strogo pri preporučenih 1,8 gr pritiska, probao sam i manje i više, po meni to i jeste idealna vrednost.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Deki, sto se tice kompleksnosti pretpojacanja za M.C. nisi u pravu.

ima masa M.C. pretpojacala koja uopste nije kompleksna.

mislim komplikovana.

na primer, sa OPA 2134, koju ja koristim.

koristio sam trafoe, pa batalio.

znas gde sam, pa ako zelis mozes i da vidis, i cujes.

imam 2 sela - jedan za 95e special black edition, a drugi

za Yamaha MC 11. stici ce i treci, za Denon 103.

elem.

M.M. vs M.C.

debata.

da li je M.M. bolji od M.C. ?

nije

da li je M.C. bolji od M.M. ?

nije.

ima masa M.M. glava, cak i $$$ koje su djoka.

a M.C. - ima masa ne $$$, nego $$$$$$ glava koje su takodje djoka.

ja jedino dve M.C. glave priznajem : Denon DL-103 i Yamaha MC 11.

:BeerMugCheers:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

trivijalno izgleda,trivijalni su tehnicki parametri od NAD 5120,ceo sistem je bio na nivou "tri zrna maka",u odnosu na ostale sisteme koji su bili izlozeni tada na High End Show-u u Bp-i (ili 2013,ili 2014,ne secam se vec tacno),ali taj sistem je zapeo tada mnogim posetiocima za oko i za uvo,a kod nekih se pojavio i kao koska u grlu: NAD 5120,Ortofon 2M Blue,phono Cambridge Audio Azur 551P,mali Denon integralac (PM260?) i na kraju bejase neki mali DIY dvosistemac od zvucnika..temu su nakon toga raspredali i na jednom lokalnom audio blogu....mnogo muzike je bilo,za malo para sa MM zvucnicom....

NAD 5120 Ortofon 2M blue.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@sax.hifi

Ama Aco, nema spora da se mali step-up pojačavač može lako i brzo napraviti, ali kako god da ga napraviš, to jeste jedan dodatni sloj kroz koji zvuk prolazi. Najiskrenije, i ja bih verovatno uradio slično tebi, jedino što bih išao na ultra niskošumni spoj sa 4 op ampa u seriji. Jeste malo skuplje, ali time linearizuješ stepen do apsolunog maksimuma za koji je sposoban, a to znači da će signal/šum verovatno dostići lepih -80 dB. Razlog zbog koga nisam ni razmišljao o tome si i sam spomenuo, i ja mislim da MC zvučnice  nisu dovoljno bolje od dobro usaglašenih MM zvučnica sa ručicom i dobrim RIAA stepenom da bi opravdale beslovesne cene koje se za njih traže. Naravno, ima tu i ličnog ukusa, hteo-ne hteo čovek se posle 40 godina pomalo navikne na zvuk (u mom slučaju) Ortfona-a, koga sam ispeglao koliko sam mogao kod mene. Znam da može još, ali verujem da ona razlika nije vredna truda.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pazi, od M.M.-a ja koristim AT 95E special edition black MM.

ne pada mi napamet da je menjam dok se neizarci.

kad se izarci, imam kod drugara ganc Empire (M.M.)

sto se tice M.C.-a, ne moze se reci da je obavezno bolji od M.M.-a

ja igrom slucaja imam i M.C. - Yamaha MC11.

jeste da je 5x skuplja od AT95e, ali nije 5x bolja.

:BeerMugCheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

17 hours ago, Zflazar said:

...meni je gdin Salai predložio svojevremeno restauriranje Ortofon MC zvučnice sa jednim jedinim argumentom da vredi jer ima alnico magnet i da on ima svojih zvučnih prednosti. Jbg, do sad se nisam pokajao :)

neces se pokajati ni u buduce.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 hours ago, Zflazar said:

...meni je gdin Salai predložio svojevremeno restauriranje Ortofon MC zvučnice sa jednim jedinim argumentom da vredi jer ima alnico magnet i da on ima svojih zvučnih prednosti. Jbg, do sad se nisam pokajao :)

Pa sad kada je diskusija krenula ovim putem da pitama za mišljenje uvaženo članstvo gramofondžiskog usmerenja, ima li smisla gdinu Salai-ju proslediti MC zvučnicu Fidelity Research FR 1 mkIII na zamenu polomljenog kantilevera? Beše dobra.

A možda neko može da me uputi i na mesto gde da nabavim iglu za VMS telo (bila 10mkII), treba niža kompijansa?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, paja959 said:

trivijalno izgleda,trivijalni su tehnicki parametri od NAD 5120 . . . 

. . . 

Da. Trivijalno izgleda, trivijalni tehnicki parametri, ali . . . . . svira brate za sve pare + kusur, i to dobar.

Prijatelj moj dobri imao to. Slusao/slusali . . .  jedina razlika je bila u tome sto je bila zvucnica Ortofon 2M Red ( entry lvl ).

Otislo to dalje . . . . stigao full reparirani Mitchell Hydraulic Reference , pripadajuca rucica, Grado Gold . . . . ehhhhhhm . . . . pa i bila zal sto ode taj NAD.

Prodje neko vreme . . . . stigao Stabi S , Stogi S rucica . . . . montiran taj Grado Gold . . . . sto bi rekli ..... sviralo "muzikalno" . . . . 

Kada je Kuzma poslao onaj njegov dupli tanjir, smirile su se strasti i tako to sada radi . . . .

Toliko o NAD 5120.

 

P.S. a da, covek koji je kupio tog NAD-a . . . shuta obe noge u "debelo meso" i dan danas . . . .i

. . . . i tako to . . . . :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, Doktor said:

Da. Trivijalno izgleda, trivijalni tehnicki parametri, ali . . . . . svira brate za sve pare + kusur, i to dobar.

Prijatelj moj dobri imao to. Slusao/slusali . . .  jedina razlika je bila u tome sto je bila zvucnica Ortofon 2M Red ( entry lvl ).

Otislo to dalje . . . . stigao full reparirani Mitchell Hydraulic Reference , pripadajuca rucica, Grado Gold . . . . ehhhhhhm . . . . pa i bila zal sto ode taj NAD.

Prodje neko vreme . . . . stigao Stabi S , Stogi S rucica . . . . montiran taj Grado Gold . . . . sto bi rekli ..... sviralo "muzikalno" . . . . 

Kada je Kuzma poslao onaj njegov dupli tanjir, smirile su se strasti i tako to sada radi . . . .

Toliko o NAD 5120.

 

P.S. a da, covek koji je kupio tog NAD-a . . . shuta obe noge u "debelo meso" i dan danas . . . .i

. . . . i tako to . . . . :)

nemo mi cepat davno zarasle rane samo s tim duplim tanjirom,isao po njega (sva sreca pa sam iskombinovao sluzbeni put na tu stranu),stavio,poslusao,sve sto sam dobio sa Heed Orbit 2,srozalo se u 3PM..Bob Marley "Natty Dread",odlican,Jimmy Witherspoon swing,u panjevima....ko voli,nek izvoili

:lol:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...