Jump to content

KVM switch problem sa monitorom - slika treperi


kan042

Preporučeni Komentari

Kupih KVM switch na ebay-u. Što se preklapanja tiče sve je OK ali slika na monitoru je skroz pomjerena u lijevu stranu za oba PC. Hajde to je manji problem jer se može naštelovati. Ono što ga čini neupotrebljivim to je treperenje slike. Većina toga što radim na PC zahtijeva dugotrajno gledanje u monitor i ovako je to nemoguće izdržati. Može li se ovo na neki način ispraviti-podesiti i dovesti na neki prihvatljiv nivo ili je za baciti u kantu? Monitor je CRT ako to ima veze.

post-37-0-56021000-1457257709_thumb.jpgpost-37-0-58820800-1457257743_thumb.jpg

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 12
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Nisam siguran šta je pitanje pa evo malo opširnije. Priključena su 2 PC, 1 tastatura, 1 miš i 1 monitor. Kod preklapanja bilo kojeg PC-a je isto treperenje. Ne sjećam se pouzdano kad je bio samo 1 PC i preklopljen ali mislim da je i tako bilo prisutno treperenje. Fizički su PC jedan do drugog ali prostim prebacivanjem monitora s jednog na drugi nije dolazilo do ove pojave. Sam switch je bio uz PC ali i odmaknut (ne max.) ali nisam primjetio bilo kakvu promjenu vezano za položaj switch-a. Dizao sam osvježavanje do 75Hz (mislim da nije ni monitor za više) a poboljšanje je čini mi se više plod uobrazilje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dovoljan test je kad prikljucis samo jedan PC ;

 

ako je slika losija i za jotu kad ide preko KVM , baci ga

 

ja sam to isto uradio odavno

 

da bi KVM valjao (a da ga ne svajsujes sam ) mora podosta da se plati

 

shvatih da mi je manje muke/jeftinije da imam jos jedan manji monitor , mis i tastaturu , nego da se akam sa poluresenjima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Problem je u nedostatku prostora kao i novca za kvalitetniji KVM. Nadao sam se da ipak ima neke mogućnosti da se bar smanji to treperenje ali Bože moj, kako kažeš nije vrijedno živaca akati se s tim.

Najviše me je interesiralo da li je ovaj moj neispravan ili je to jednostavno tako.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam ovakav  softverski ( dupli click na CTRL  menja izlaz )i radi odlično. Toplo preporučujem.

CS62S-Cable-KVM-Switches-OL-large.jpg

 

Imam i ovakav manuelni

Free-shipping-5pcs-lots-FJ-K04B-PS-2-KVM

Nisam zadovoljan. Ne prebacuje dobro miša i tastaturu. PC-ji se ne startuju ako nisu aktivirani njihova  tastatura i miš.  Slika na jednom izlazu mi je izobličena

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam ovakav  softverski ( dupli click na CTRL  menja izlaz )i radi odlično. Toplo preporučujem.

CS62S-Cable-KVM-Switches-OL-large.jpg

 

 

Može li malo podrobnije, gdje je nabavljen, koja cijena i kako se ovo uopšte spaja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

verovatno je do samog switcha, ali kolko vidim pošto nema svoje kablove, koliko su ti dugački kablovi i kakvi su i koja ti je rezolucija. analogni signal je vrlo osetljiv na dužinu i kvalitet kabla, a pogotovo ako mora da se gura neka veća rezolucija čak i kad se priključuje direktno na grafičku a kamoli na switch, probaj što kraći što kvalitetniji vga kabl, obavezno sa feritima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uzeo sam komplet s kablovima.

http://www.ebay.com/itm/2-Port-USB-VGA-KVM-Switch-Box-Cables-for-Computer-Sharing-Monitor-Keyboard-Mouse-/201415397336?hash=item2ee54b0fd8:g:7o4AAOSw2s1UrjJC

Pokušat ću naći neke bolje i kraće kablove. Rezolucija nije velika čak mi i ne odgovara velika a smanjivanje bi ipak bilo besmisleno.

Neki skuplji i ne mogu da naručim sa ebay-a jer je kod nas ograničenje na 50KM (€25) sa transportnim troškovima za pošiljke.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Imam ovakav  softverski ( dupli click na CTRL  menja izlaz )i radi odlično. Toplo preporučujem.

CS62S-Cable-KVM-Switches-OL-large.jpg

 

 

Može li malo podrobnije, gdje je nabavljen, koja cijena i kako se ovo uopšte spaja.

 

Odavno je nabavljen i ne sećam se cene ali je kupljen u radnji.Verovatno ih i sada ima u komjuterskim  radnjama. Evo sad videh nešto slično, Gembird 2700 dinara.

Switch ima 2 kompleta kablova koji izlaze iz njega za  dva komjutera. U sam switch ubodeš miša , tastaturu i monitor sa kojim radiš i sa kog biraš koji komp hoćeš .

 

PS  Šta bi sa onim LUWom?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uzeo sam komplet s kablovima.

http://www.ebay.com/itm/2-Port-USB-VGA-KVM-Switch-Box-Cables-for-Computer-Sharing-Monitor-Keyboard-Mouse-/201415397336?hash=item2ee54b0fd8:g:7o4AAOSw2s1UrjJC

Pokušat ću naći neke bolje i kraće kablove. Rezolucija nije velika čak mi i ne odgovara velika a smanjivanje bi ipak bilo besmisleno.

Neki skuplji i ne mogu da naručim sa ebay-a jer je kod nas ograničenje na 50KM (€25) sa transportnim troškovima za pošiljke.

kablovi su em predugački em katastrofa.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bili mi dragi gosti pa sam malo bio odsutan. Iskreno nisam se ni sjetio da pogledam po informatičkim radnjama jer i oni većinom furaju jeftinu fuš robu a za imalo bolju boli glava od cijene. Ovakav bi se vjerovatno našao skuplji a ostalo bih se zamislio da li je baš toliki problem preštekavati kablove ili ići za drugi stol.

@Sir, LUW me je najviše interesirao radi prijatelja ali i to je presloženo za njega :fool: . Prije sam imao potrebu baš za takvim programom ali trenutno me sasvim druge stvari okupiraju pa se nisam previše zadubljivao. Inače LUW je pravo dobar i iskoristit će se kad tad. 

 

Sve u svemu, vrijedi se ipak malo poigrati s kablovima prije nego završi u kanti?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...