Jump to content

U poseti kod cika-Groznog (grozni cika)


Preporučeni Komentari

t90a i t900a ima ta 2 drvena valjka dok t500a (i mkII) ima četvorougaono postolje. nisam ja nezadovoljan ni s mojim ft17h jedino sam mogo da ne stavljam direkno u kutiju neko kao ovi predhodni. moćnije izgleda, portabilno...

odosmo sa temom u....  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

prophet ne mogu da poredim tweetere koje sam cuo u razlicitim sistemima, sve zavisi od nacina upotrebe i na koliko su rezani. ovi moji ako se ne maltretiraju niskom reznom frekvencijom imaju izuzetno prirodan i nenametljiv zvuk, imam gomilu drajvera koji ce jednog dana morati da se prodaju, samo ce fostex ostati.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...

Vratih se od Groznog. 

Nase vikend prepodnevno ispijanje kafe ovoga puta na Veliki petak je danas za mene bilo veoma korisno.

Naime, prezentovao mi je grupu Suicide.

Grupa od dva clana. Alan Vega & Martin Rev.

Njihov prvenac, jednostavnog imena, Suicide. :)

Znajuci za ukus Groznog i njegove CM favorite, ovaj LP je bio pravo ozvezenje.

Jasno je bilo da su ih slusali i Soft Cell i DAF i cela ta ekipa s kraja 70-tih i pocetkom 80-tih godina.

Recimo, elektronski minimalizam, pank/postpank, ali hrabro, originalno, ubitacno.

Meni def. ceo LP kao jedna numera, ako bih bas morao birati, onda eto - pa cela B strana ploce u intergralu ( Frankie Teardrop, Che i 96 Tears, numera snimljena uzivo u nekom berlinskom bioskopu ). 

 

Hvala Grozni.

 

Apropo one nase price o ovoj dvojici "ludaka na slobodi", te da su bili non-stop uradjeni licnom "terapijom" plus babini lekovi . . . delovali su sve do 2016 god. ( wooow ). Smrt pevaca Vege je bio kraj za ovaj band.

Evo me, upravo preslusavam sa YT prezivelog Martin Rev-a koji je i dalje aktivan i to, samo tako.  :headphone:

suicide.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, ninja said:

Mozda je to Denona :)

Erhmmmm . . . . ako mislis na novu MC zvucnicu koju rabi @grozni, stvar je kristalno jasna.

Denon DL-103r je definitivno no-brainer u tom cenovnom rangu, pa cak i cenovnom rangu jednu stepenicu vise, a vezano za MC zvucnice.

Doduse, vec sam pominjao, meni se i Denon DL-103 izuzetno svideo onomad kada smo bili u nekadasnjem "Zagoru" i slusali na AN TT1 /AN Arm One i sa onim vec famoznim Technics SU-300MC, aktivnim MC preamp-om. Bila to odlicna prezentacija, i demonstracija "stotrojke" i ostalih komponenti ( bio i neki od Solaja Audio ampova, Rupiceve kutije, pa one dobre Snell, itd. ).

Koliko se dobro secam, bili su to od clanova @grozni, @neskor, @Kuja i ja. :)

 

su-300mctweeLR.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 7 months later...

Vratih se od Groznog sa kafenisanja i preslusavanja. :)

Pre par dana mu je bio @ZZZ i finisirao skretnice u Altec/Fountek Neo kutijama. 

Kao neko ko je mozda i previse strog kriticar ovog sistema, danas sam iskreno uzivao u kvalitativnom pomaku.

Onako, par slika nekadasnjeg izgleda skretnice i sada nakon intervencije, kao i jedan photo nove zavojnice.

Odlican posao @ZZZ:oke:

 

 

g1.jpg

g4.jpg

g3.jpg

g2.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Doktor said:

Vratih se od Groznog sa kafenisanja i preslusavanja. :)

Pre par dana mu je bio @ZZZ i finisirao skretnice u Altec/Fountek Neo kutijama. 

Kao neko ko je mozda i previse strog kriticar ovog sistema, danas sam iskreno uzivao u kvalitativnom pomaku.

Onako, par slika nekadasnjeg izgleda skretnice i sada nakon intervencije, kao i jedan photo nove zavojnice.

Odlican posao @ZZZ:oke:

 

 

g1.jpg

g4.jpg

g3.jpg

g2.jpg

Kakva gvožđurija. Ni do sad nije to dobro zvučalo :P pa nema šanse da sad dobro zvuči. Pozdrav za Milosava V.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, skrstic said:

Kakva gvožđurija. Ni do sad nije to dobro zvučalo :P pa nema šanse da sad dobro zvuči. Pozdrav za Milosava V.

Govorih ja njemu jos onomad kada mu je @Majda savetovao to da se uradi pod 1.

Ne htede da slusa, nego k'o veli, idemo mi na ovaj, onaj DAC, pa ovaj, onaj SUT . . . . neka ga. Istutnjao se oko svega toga.

Ali . . . . kada kod je bila neka analiza, spika oko sistema . . .  vratismo se uvek na ovaj potez No. 1. :)

I bas me prijatno iznenadi kada mi rece da su to on i @ZZZ "skucali". Tako i treba.

And 4 U @skrstic - onako neobavezno . . . . svrati do Mice . . .  Young & PC sviraju tek sada fenooomenalno . . . slusasmo jutros upravo njegovog favorita Kekko Fornarelli-a . . 

Taman da mi onako malko pusti "bale" jerbo nisam 'teo ici sa nasom ekipom do NS-a na koncert . . .  slusasmo sa foobar-a & FLAC-a onaj Kekko-ov album iz 2005 g.

A ja poneo i neke ploce . . . .  ( nastavice se  . . .  )

 

kekko.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...