Jump to content

Na prodaju RAAL 64-10


Shoba

Preporučeni Komentari

  • 3 months later...
10 hours ago, Zflazar said:

strašno. Takvi zvučnici za DŽ a niko?

Pa znaš kako... Verovatno ljudi idu logikom - zašto ih prodaje za te pare kada su em dobri, em skuplji? Mora da ima neka zvrčka...

Odmah da naglasim da ja ne razmišljkam ovako, ali godine trgovanja su me naučile da očekujem brdo suvislih pitanja, tipa: zašto prodaješ, koliko si platio, da li je ispravno,...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da mi trebaju visokotonci, ne bih razmišljao ni trenutak, odmah bih kupio. Ali,:

1. Imao sam sreću da preko zajedničkog drugara Dragana Šolaje i iično upoznam Acu Raala i malo se družim sa njim u nekoliko navrata, uvak rijatnih, a jednom i smešnih, i

2. Slušao sam prezentaciju njegovih tweeter-a kod Ace u kući, u njegovoj akustički tretiranoj sali za prezentacije, sa obiljem propratne opreme. Aca se stvarno nije stideo i žalio, radioi je sve i svašta, od čega se ja pola toga ja ne bih usudio. Dakle, lično sam se uverio da se radi o zaista top klasi opreme koja može mnogo više nego što Aca kaže da može

Ta dva subjektivna razloga su u meni zasita učvrstila veru u Acu kao odličan izvor u svakom slučaju, i kao projektanta, i kao proizvođača i kao prodavca.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

€135 je mnogo ili malo u odnosu na ono što se dobija. Meni je recimo €198 za dve titanijumske visokotnske kalote firme Audax nije bilo mnogo u odnosu na ono što sam dobio, to je posle "Oka tigra" bio najbolji i drugi najskuplji visokotonac te firme sa kojima smo (drugar i ja) se poigrali.  Verovali ili ne, grafik vodopada je pokazao je de se prva izobličenja iznad 0.5% pojavljuju tek na nivoima nominalne snage +1,5...2 dB, a to je nivo zvučnog pritiska koji se više ne može slušati koliko je glasan, Poređenja radi, pošto je Audax bio vlasništvo firme Harman International, neće vas začuditi činjenica da su SVI drajveri kućnih serija firmi JBL i Infinity bili Audaxovi od 1996. nadalje, ali ni to da je serija titanijumskih visokotonaca koji su se ugrađivali u JVL LX seriju kutija koštala okruglo €25 po komadu (cena za servisne delove). Razlika u kvalitetu zvuka je bila, po meni, veća od razlike u ceni.

Razlika u ceni između recimo tih LX kalota i Acinih drajvera jeste bila velika, ali tvrdim da je njihov kvalitet zvuka još veći od razlike u ceni. Tako gledano, €50 za dva JBL LX drajvera je doslovno neoprostiva za iole ozbiljnog projektanta kutija od Acinih drajvera. Tu nije imalo o čemu da se razmišlja ako je vaš cilj bila linearnost i sloboda od izobličenja. Samim tim, teza da je €135 skupo za stvarno vrhunske drajvere je besmislena ako vas zanima KVALITET zvuka, a da li imate novaca za to ili ne, je rasprava kako očekujete kvalitet za cenu koja je potpuno van vašeg domašaja. Ako nemate izbora, kupite u Nemačkoj neki titanijuski visokotonac koji kataoiški košta celih €12, bar ćete saznati zašto toliko ljudi tvrdi da titanijumski visokotoncu zvuče "vrištavo" i zašto "paraju uši". Koliko para, toliko muzike.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako je od neke pomoći ja imam RAAL-ove na mojim malim kutijama. Veoma sam zadovoljan kako rade. Oni su najmanja verzija koja postoji, to su za kutije za moj radni sto. Kako mi je rečeno i ovako mali riboni rade isto kao i puna verzija, kažu da ne može slabiji kvalitet, doduše ne pokrivaju frekventno isto kao puna verzija.

 

 

Photo0182.jpg

Photo0240.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...
  • 2 nedelje kasnije...
  • 3 nedelje kasnije...
Guest
Ova tema je za sada zaključana i nisu omogućeni budući odgovori.
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...