Jump to content

2 x 813 Push-Pull


BANAT

Preporučeni Komentari

Za kvalitetne 1n5408 nije problem , ima neku kolicinu Iskra NOS , bilo kakvi Kineski elementi ne dolaze u obzir za ovo pojacalo ,

soft start bih radio na primarnoj strani mreznjaka , ne na sekundarnoj ,

PY imam nesto malo ali mi nisu atraktivne za ovaj ispravljac ,

nema potrebe za bilo kakav CCS u kolu grejanja 813-ca , dovoljan je soft start na primaru mreznjaka i sekundari koji ne daju vise od 10VAC/ 5,5 -6A  , kontinualno ,

Fully balanced motanje je OK , ima bezbroj prednosti ,ali i odredjenih mana , ali sam u medjuvremenu grubo racunao sta ovo duplo C od 24cm/q  jezgro moze da prenese , i ispada da je maleno za 260W pri F-low 25Hz ,

ali mozda i gresim ,

Srecan put za Krusevac - cujemo se !

Za RLa -9300 oma Fmin 20Hz. L=68H, Lm =30,6m, Ocekivani presek jezgra je min 33 kvadrata,  Navoji primara ukupno  Np=2x1798 navoja. Da bi mozda!? stalo u prozor neka bude fi o,35mm. Sekundara jedno 7 slojeva fi 0,9 mm paralelno i 105 navoja (za 8 oma)  Prenosni odnos np=34,1. Omski gubitci primar i sekundara su  zaledno 3,4%. Magnetni gubitci su oko 3,2%. Na 260w ukupno bi izgubio 17,1W. To je suvise mala snaga da bi znacajno grejala trafo.  Da imamo deblju zicu, a i ova tesko staje gubitke bi smanjili do12W.Na jezgru od 24kvadrata Np=2x1976 navoja fi 0,35. Sedam sekundara bilo bi po 116navoja fi o,9. Omski gubitci primara i sekundara su zaledno 3,9%, a magnetni7,1%. Gubitci bi  bilii ko29W. Ni to znatno ne greje zicu, ali jezgro greje nesto vise i dize distorziju vec preko 180w izlazi na 3,7% na nizim frekvencijama. Na 300w bi bilo u skoro totalnoj saturaciji. OD 8,9THD na 24HZ do 2,9 na 1khz. Racunao sam da double C core trpi u linearnom delu jos 0,25T. Sekcije primara cu pokusati da spojim u Fully balanced, a onda ti nije potrebno vise od 4primara. Kao napraviti 2 i 4 oma videcu. To znatno popunjava prozor.  Ovo gore je navedeno samo da se vidi sta sledi. Zbog pikova, koji idui do 2500V izolacija P/S bez obzira koja mora biti bar 0,9 do 1mm. Medjuredna izolacija je dovoljna polipropilen, ili teflon  0.06mm, ali zato slojevi ne idu do kraja. Od mogucih 82 mm (kad se odbije kalemsko telo).. prozora ne sme se motati vise od 75. Sve u svemu gubitci malo dizu THD, ali kod tebe ce to ciniti jezgro, ma da na 150w nece biti primetno.

Kad se sve sabereelektricno je dobro zamisljeno. G2 je dovoljno nisko da se odmakne od dinatrinskog efekta. Disipacija u punoj snazi je malo kriticna al sve AB klase tu gotovo da nemaju taj problem. Pominjao si modulator devedesetih na AM. Moj je bio 6XPL519 na 500V.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za RLa -9300 oma Fmin 20Hz. L=68H, Lm =30,6m, Ocekivani presek jezgra je min 33 kvadrata,  Navoji primara ukupno  Np=2x1798 navoja. Da bi mozda!? stalo u prozor neka bude fi o,35mm. Sekundara jedno 7 slojeva fi 0,9 mm paralelno i 105 navoja (za 8 oma)  Prenosni odnos np=34,1. Omski gubitci primar i sekundara su  zaledno 3,4%. Magnetni gubitci su oko 3,2%. Na 260w ukupno bi izgubio 17,1W. To je suvise mala snaga da bi znacajno grejala trafo.  Da imamo deblju zicu, a i ova tesko staje gubitke bi smanjili do12W.Na jezgru od 24kvadrata Np=2x1976 navoja fi 0,35. Sedam sekundara bilo bi po 116navoja fi o,9. Omski gubitci primara i sekundara su zaledno 3,9%, a magnetni7,1%. Gubitci bi  bilii ko29W. Ni to znatno ne greje zicu, ali jezgro greje nesto vise i dize distorziju vec preko 180w izlazi na 3,7% na nizim frekvencijama. Na 300w bi bilo u skoro totalnoj saturaciji. OD 8,9THD na 24HZ do 2,9 na 1khz. Racunao sam da double C core trpi u linearnom delu jos 0,25T. Sekcije primara cu pokusati da spojim u Fully balanced, a onda ti nije potrebno vise od 4primara. Kao napraviti 2 i 4 oma videcu. To znatno popunjava prozor.  Ovo gore je navedeno samo da se vidi sta sledi. Zbog pikova, koji idui do 2500V izolacija P/S bez obzira koja mora biti bar 0,9 do 1mm. Medjuredna izolacija je dovoljna polipropilen, ili teflon  0.06mm, ali zato slojevi ne idu do kraja. Od mogucih 82 mm (kad se odbije kalemsko telo).. prozora ne sme se motati vise od 75. Sve u svemu gubitci malo dizu THD, ali kod tebe ce to ciniti jezgro, ma da na 150w nece biti primetno.

Kad se sve sabereelektricno je dobro zamisljeno. G2 je dovoljno nisko da se odmakne od dinatrinskog efekta. Disipacija u punoj snazi je malo kriticna al sve AB klase tu gotovo da nemaju taj problem. Pominjao si modulator devedesetih na AM. Moj je bio 6XPL519 na 500V.

 

Izgleda da ova  USA 24cm/q C jezgra definitivno ne zadovoljavaju zahteve za 260W / 25 Hz- low PP pojacalo ,  mislim da su ona zgodna ali za oko 170W max.  PP pojacalo ,

-----------------------------------------------------------------------------------

ipak sta mislis o sledecoj varijanti ,

imam ali trenutno ne i dovoljno istih Grundig C jezgra iz starih Grundig TV gde su sluzila kao heavy-duty izolacioni mrezni trafoi 220VAC / 220VAC , jedan kvartet tako spojenih C jezgra cini ukupno 43,2 cm/q , dok drugi kvartet cini 32 cm/q ,

 

debljina lamela kod svih njih je 0,3mm , a prozori su 83 x 28 mm ,

sta mislis mogu li se ovakva jezgra upotrebiti za OPT sa 2 x 813 ? ,

jer mislim da imam neke kolegione gde bih mogao da nabavim dovoljno ovakvih istih jezgara i za jednu i drugu varijantu odnosno kvadraturu .

 

ps , sta si modulisao sa takvim 6 x PL519 modulatorom ?

post-556-0-68093500-1455108205_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6xPL519 su gurale 2x a malo kasnije i 3xQE08/200. Isto bio divlji TX. Ova jezgra sigurno mogu bez magnetnog izoblicenja da daju i vise od 300w. Ma da prozor nije veci.zbog kvadrature bice  nesto manje navojaka zice. Da stavim na papir pa cu da okacim. Kolika je bocna sirina jednog C jezgra. a kolika je debljina paketa jednog C? Ovo jezgro znam. Veoma je dobro.

Ta qe08/200 je idealna za SE ili Push-pull. Relativno mali napon a snaga ogromna.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6xPL519 su gurale 2x a malo kasnije i 3xQE08/200. Isto bio divlji TX. Ova jezgra sigurno mogu bez magnetnog izoblicenja da daju i vise od 300w. Ma da prozor nije veci.zbog kvadrature bice  nesto manje navojaka zice. Da stavim na papir pa cu da okacim. Kolika je bocna sirina jednog C jezgra. a kolika je debljina paketa jednog C? Ovo jezgro znam. Veoma je dobro.

Ta qe08/200 je idealna za SE ili Push-pull. Relativno mali napon a snaga ogromna.

 

Znaci de je bila odlicna amplitudna modulacija anode i G2  izlaznih QE8/200  :)

 

pitanje , je si koristio modulacionu reaktorsku AF prigusnicu , ili si vodio B+ liniju izlaznih predajnih cevi direktno kroz sekundar modulacionog trafoa ?

 

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

presek manjih jezgra je 20 x 40 mm , dok su ova veca 27 x 40 mm , sto znaci da za spojeni kvartet recimo od ovih vecih ispada 27 x 80 mm .

interesantno je sto sam na jednom Grundig jezgru koje sam povadio iz tih matorih Grundig TV nasao da pise OTK6 , sto me tera da pomislim da su Svabe iz Grundiga u stvari mozda kupovali jezgra od Rusa i namotavali ih za svoje potrebe  :D

 

 odprilike ovako nesto bi trebao da bude ispravljac pojacala ,

post-556-0-14434900-1455135598_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kolegioni zašto tolika snaga? Vidim da se skupila opaka ekipa :gusar:

 

Pre nekih dvajespešes godina na moru u Kručama na vikendi u kojoj smo bili nađem kas koji je imao malo čudne opsege, srednji je išao do 2MHz i na njemu bez ikakve antene čuo sve moje lokalce, a znao sam ko je sa čime radio, uglavnom po par PL504 samo malo jači signal imala radio jasenica koja je imala par KW a bila je na dve tri crte od banda.

 

Što se tiče trafoa, mislim da kada se ide na max iskorišćenje jezgra ne može da prođe bez ozbiljnih gubitaka,

 

i drugari što ne probate ovaj programčić, najvažnije je da ubace se dimenzije stvarnog jezgra a ostali parametri se štelaju, dobar simulator, ja sam uz pomoć njega pravio trafojčiće

 

post-1773-0-68167400-1455141579_thumb.pn

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nema sanse da je tacan program,

ustvari jako cudan podatak za genericke limove mu od tamo pise 1336

i gap od 0.2mm...

.

limovi koji se koriste imaju oko 400 do 800 mu (permeabilnost) ovi kvalitetniji su oko 800

samo specijalne legure imaju vece permeabilnosti.

Tako da te vrednosti tamo nisu realne uopste. i sa obicnim limovima nema sanse da se dobije ta induktivnost primara kao na primeru.

...

drugo za EI 150 lamele duzina magnetnih silnica Lc je 9in duzina (prema edcoru podaci za klasicne dimenzije EI150, a procep je naveden svega 0.2mm

odnos Lc / gap od 400 do 800 max.

sa tim gapom odnos je 1143. To je jako mali gap.

.

cak i da su ti podaci tacni i priblizni onim iz realnog sveta, suvise je mali broj izracunatih namotaja...

svega 2950.

.

Sa otprilike tim brojem namotaja na VAC jezgrima (nova jezgra pakovana u paru za audio namene, dobio sam oko 22Hy

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kolegioni zašto tolika snaga? Vidim da se skupila opaka ekipa :gusar:

 

Pre nekih dvajespešes godina na moru u Kručama na vikendi u kojoj smo bili nađem kas koji je imao malo čudne opsege, srednji je išao do 2MHz i na njemu bez ikakve antene čuo sve moje lokalce, a znao sam ko je sa čime radio, uglavnom po par PL504 samo malo jači signal imala radio jasenica koja je imala par KW a bila je na dve tri crte od banda.

 

Što se tiče trafoa, mislim da kada se ide na max iskorišćenje jezgra ne može da prođe bez ozbiljnih gubitaka,

 

i drugari što ne probate ovaj programčić, najvažnije je da ubace se dimenzije stvarnog jezgra a ostali parametri se štelaju, dobar simulator, ja sam uz pomoć njega pravio trafojčiće

 

attachicon.gifScreenshot_2016-02-10_22-57-02.png

 

Pa i nije neka snaga , samo tamo nekih 260W  :laugh1tooht:

 

Ako se AM predajnik sa  recimo dve 504-ke dobro sklopi onda 99% cujnosti odnosno dometa je zavisio direktno od prilagodjenja antene ,

 

recimo moj drugar Pera ( Arsenal-PA ) kome sam pre 20 i kusur godina napravio `pracku`  sa dve 504-ke u izlazu napajane sa 1,25KV direktno iz mreze mogao je da prebaci u Grcku kad god je hteo , cak i u ranim popodnevnim satima , ali je zato njegova rezonantna lambda pola antena bila udesena u pola metra duzine  tacno ,

ove lokalne stanice kao Jesenica i ostale su trosile KW mrtve snage u predajnicima ali zato zbog relativno lose podesenosti na nerezonatne stubne antene nisu uspevale da izrace ni 25% RF snage u etar , danju su se jos i nekako cule ali  nocu skoro da ih nije bilo nigde na ST bandu .

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

BTW , da ne bi bilo zabune oko dimenzija 4C spojenih jezgra eto skice sa dimenzijama paketa,

post-556-0-01952900-1455150212_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nesto bih primetio. Turman je preglomazan, i daje sigurno prevelike kvadrature jezgara cak i kada racuna Fmin 14Hz.. Ostali Turmanovi proracuni su odlicni i otstupaju podosta od gore navedenog . calc simulatora (slozio bih se sa Banatom i ZZZ. mu ja obicno uzimam da je dobar proracun ako je od 400 do 550). Ja kotistim neki hibrid Turmana i merenja na ETF Nais koja ukazuju da  prosecan lim ferosilicijum moze da ima i manje kvadrature a da ne ulazi u nazivnoi snazi u saturaciju. Ovaj gore prikazan simulator daje nesto manji broj navoja pa moze doci u problem na Fmin vec 35 do 40Hz. To ce reci radi, ali je dobar za neke muzicarske amp, nije high end, tj nije dobar. Bar za mene. Ali ako vam to nije neki problem simulator radi. Duplo C jezgro Iskra ili siemens(koji je za nijansu bolji od Iskre posto je Iskra radila dupliC sa Austrijskim limom) trpe malo vecu indukciju, ali to je prosecno 0.25T. To bi znacilo manji broj navoja od nekih 10%. Dacu ja jedan i Mnogo prostiji Push-Pull  proracun ovih dana, koji em je prost em radi suprer na ferosilicijumu. Samo da ga iskopam iz kompa.

Odgovor Banatu. Propustao sam direktno struju za linear kroz sekundar. Sa obe strane sekundara.vf pi filtar, ali tada Push pull trafo mora da ima Air gap posto ima konstantnu struju kroz sekundar. Bez toga se trafo gusi. Ova mahina se cula po balkanu. Ja sam bio vise majstor serviser nekolicini, ali me nije ST AM nesto privlacio. Merac stojecih talasa i posao koji je pipav i dosadan i 0,5kw AM ubija.

Za henrije  je pozeljno prosto namotati probnih 1000 navoja ocekivane debljine zice sloziti trafo i izmeriti Koliko je H Podrazumeva se duoplo navoja je 4x L (H). Posle je lako. Ovo je posebno vazno za novija audio jezgra gde ima svasta od nikla antimona i td Ukljucujuci i amorfna. Indukcija za Fsat kod klasicnog jezgra biva 1,6T, kod nikal maloj od 1,9 do cak 2,2T kod amorfnog jeste veca nego ferosilicijum, ali neznam tacno. Koliko ja vidim Bata Banetov calc je potpuno tacan, posto Turman kod SE a pogotovi PP ampa preuvelicava indukciju. Jedino mislim da je zica predebela. Ono sto mogu da prestavim je broj navoja trafoa SE845 poznatog italijanskog proizvodjaca. A i poznate firme koja ga je motala. Razumljivo ime firmi se ne sme navesti. Razmotao sam ga i prepisao u navoj. Iznenadjujuci je. Sve je skromnije nego Turman calc.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znaci de je bila odlicna amplitudna modulacija anode i G2  izlaznih QE8/200  :)

 

pitanje , je si koristio modulacionu reaktorsku AF prigusnicu , ili si vodio B+ liniju izlaznih predajnih cevi direktno kroz sekundar modulacionog trafoa ?

 

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

presek manjih jezgra je 20 x 40 mm , dok su ova veca 27 x 40 mm , sto znaci da za spojeni kvartet recimo od ovih vecih ispada 27 x 80 mm .

interesantno je sto sam na jednom Grundig jezgru koje sam povadio iz tih matorih Grundig TV nasao da pise OTK6 , sto me tera da pomislim da su Svabe iz Grundiga u stvari mozda kupovali jezgra od Rusa i namotavali ih za svoje potrebe  :D

 

 odprilike ovako nesto bi trebao da bude ispravljac pojacala ,

Sema ispravljaca je po meni odlicna. Stby na G2 je elegantno resenje. 750V g2 je daleko od dinatrona pa ce biti bolja linearnost.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sema ispravljaca je po meni odlicna. Stby na G2 je elegantno resenje. 750V g2 je daleko od dinatrona pa ce biti bolja linearnost.

 

Kod ovog ispravljaca je znacajna upotreba PIO kondenzatora umesto elektrolitskih , teoretski oni su veciti , ali mislim da su i zvucno superiorni u odnosu na elektrolite ,

low RDC prigusnice tu imaju isto svoju  odredjenu ulogu u zvucnom odzivu pojacala ,

750VDC za G2 je ono sto Philips preporucuje i licno smatram da je to optimalan B+G2 napon za AB1 rezim rada ,

S-BY prekidac je isto postavljen na optimalnom mestu , nije zahtevan po pitanju izdrzljivosti kontakta , obican Iskrin klip-klap prekidac radice tu odlicno zauvek , pod uslovom da se paralelno sa njime zalemi MKP blokac reda 0,18 - 0,22uF / 2KV-DC da bi se sprecilo ` leplenje` prekidaca odnosno varnicenje i trosenje kontakta ,

ta 750VDC linija sluzice ujedno i za napajanje obrtacko-ulaznog stepena ,

na semi ispravljaca nije prikazan izvor negativnog G1 napona , on ce biti neregulisanog tipa sa relativno malenom RC vremenskom konstantom ,

 

BTW , pitanje , sta mislis o PI sistemu motanja kalema OPT-a ? ,a koji je prikazan na Lenard linku , da li si vidjao tako nesto kod audio pojacala? , ja dosada nisam imao prilike osim kod  feritnih trafuljaka u raznim chopper ispravljacima .

 

ps, dopada mi se tvoj pristup gde kazes da treba prvo namotati oko 1000 probnih navoja na Realno OPT jezgro , zatim izvrsiti merenja pa na osnovu Realnih Rezultata kasnije  namotati OPT kalem , zaista mislim je to pravi pristup !

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kod ovog ispravljaca je znacajna upotreba PIO kondenzatora umesto elektrolitskih , teoretski oni su veciti , ali mislim da su i zvucno superiorni u odnosu na elektrolite ,

low RDC prigusnice tu imaju isto svoju  odredjenu ulogu u zvucnom odzivu pojacala ,

750VDC za G2 je ono sto Philips preporucuje i licno smatram da je to optimalan B+G2 napon za AB1 rezim rada ,

S-BY prekidac je isto postavljen na optimalnom mestu , nije zahtevan po pitanju izdrzljivosti kontakta , obican Iskrin klip-klap prekidac radice tu odlicno zauvek , pod uslovom da se paralelno sa njime zalemi MKP blokac reda 0,18 - 0,22uF / 2KV-DC da bi se sprecilo ` leplenje` prekidaca odnosno varnicenje i trosenje kontakta ,

ta 750VDC linija sluzice ujedno i za napajanje obrtacko-ulaznog stepena ,

na semi ispravljaca nije prikazan izvor negativnog G1 napona , on ce biti neregulisanog tipa sa relativno malenom RC vremenskom konstantom ,

 

BTW , pitanje , sta mislis o PI sistemu motanja kalema OPT-a ? ,a koji je prikazan na Lenard linku , da li si vidjao tako nesto kod audio pojacala? , ja dosada nisam imao prilike osim kod  feritnih trafuljaka u raznim chopper ispravljacima .

 

ps, dopada mi se tvoj pristup gde kazes da treba prvo namotati oko 1000 probnih navoja na Realno OPT jezgro , zatim izvrsiti merenja pa na osnovu Realnih Rezultata kasnije  namotati OPT kalem , zaista mislim je to pravi pristup !

Nisam upoznat sa PI sistemom motanja, ili mozda jesam a ne znam da je to to. Pogledacu. Jedna mala digresija. Ispravljac je elegantno zamisljen, ali da ne bude opsirno radio sam mnooogo godina u telekomu. Kontakti na releima su sticeni od Varnicenja rednom RC spregom u jednoj starinskoj tf centrali imalo je i po 100000 RC sprega za gasenje varnice. Ako je prekidac otvorenom kondenzator ima neko punjenje makar  50V . Kad ulkljucis prekidac kratak spoj konda ostecuje kontakt.. Tako i na tvom prekidacu, da te ne gnjavim proracunom treba da bude cca 0.2mF redno sa 1k obavezno zicani 4W. S obzirom da je 813 u pentodnom modu driver osim swinga ne mora biti jak a 750V je vise nego dovoljno za sva non power napajanja. Cev je lepa i odnos cena snaga je izuzetno povoljan Imao sam je vise puta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam upoznat sa PI sistemom motanja, ili mozda jesam a ne znam da je to to. Pogledacu. Jedna mala digresija. Ispravljac je elegantno zamisljen, ali da ne bude opsirno radio sam mnooogo godina u telekomu. Kontakti na releima su sticeni od Varnicenja rednom RC spregom u jednoj starinskoj tf centrali imalo je i po 100000 RC sprega za gasenje varnice. Ako je prekidac otvorenom kondenzator ima neko punjenje makar  50V . Kad ulkljucis prekidac kratak spoj konda ostecuje kontakt.. Tako i na tvom prekidacu, da te ne gnjavim proracunom treba da bude cca 0.2mF redno sa 1k obavezno zicani 4W. S obzirom da je 813 u pentodnom modu driver osim swinga ne mora biti jak a 750V je vise nego dovoljno za sva non power napajanja. Cev je lepa i odnos cena snaga je izuzetno povoljan Imao sam je vise puta.

Odlutali smo od Wollandove teme. Mozda bi najbolje bilo imati u tubes neku temu tipa svastara.

Ubi me virus i prirodni izvori iz nosa. Kasnije cu biti prisutan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odlutali smo od Wollandove teme. Mozda bi najbolje bilo imati u tubes neku temu tipa svastara.

Ubi me virus i prirodni izvori iz nosa. Kasnije cu biti prisutan.

I jos nesto onaj Tulip magnum dynalab ima jedan moj prijatelj. Stvarno u sred grada seknu sijalice ka ukljuci Power. I tvoj buduci am je blizu. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam upoznat sa PI sistemom motanja, ili mozda jesam a ne znam da je to to. Pogledacu. Jedna mala digresija. Ispravljac je elegantno zamisljen, ali da ne bude opsirno radio sam mnooogo godina u telekomu. Kontakti na releima su sticeni od Varnicenja rednom RC spregom u jednoj starinskoj tf centrali imalo je i po 100000 RC sprega za gasenje varnice. Ako je prekidac otvorenom kondenzator ima neko punjenje makar  50V . Kad ulkljucis prekidac kratak spoj konda ostecuje kontakt.. Tako i na tvom prekidacu, da te ne gnjavim proracunom treba da bude cca 0.2mF redno sa 1k obavezno zicani 4W. S obzirom da je 813 u pentodnom modu driver osim swinga ne mora biti jak a 750V je vise nego dovoljno za sva non power napajanja. Cev je lepa i odnos cena snaga je izuzetno povoljan Imao sam je vise puta.

 

Pogledaj obavezno taj PI sistem motanja OPT-a , Lenard tvrdi da se tako dobija mnogo bolja prenosna karakteristika u visokom delu spektra , jedino sto je takvo kalemsko telo malo nezgodno napraviti  , jer ima mnogo izolacionih pregradnih lamela ,

slazem se da se paralelno tom G2 prekidacu doda takav RC clan ,

sa linije 0,75KV radio bih stabilisano napajanje za obrtacko driverski sklop i posebno stabilisano napajanje za ulazni sklop ,

813 je zaista OK cev , sto je najvaznije jako je dugotrajna ako se koristi u okvirima opetrecenja koju je propisao proizvodjac ,

znam da smo preterali od originalne Woland teme tako da se i ja slazem da bi sve ovo moglo da se premesti u posebnu temu da ne ometamo i ne ljutimo kolegiona Woland-a , nije fer ....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svako ko se bavio VF tehnikom sretao se sa kalemovima sa sekcijama. Tacno je da znatno smanjuje kapacitivne gubitke ali i mnogo se smanjuje prostor za motanje.

Ovo sa dinatronskim efektom kada tetroda u swingu smanji napon na anodi u odnosu na G2 javlja se sekundarna emisija iz anode sto ce reci krivina na grafu Ia (f ) od Ua, ali to u tvom izboru napona  vrlo malo utice na THD. To Zanemarimo.

Sutra cu okaciti moj calc za PP 2x813 sa onim duplim jezgrom pa moze da se uporedi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...