Jump to content

Izbor elemenata skretnice/kompromis/cena_kvalitet


parabolis

Preporučeni Komentari

Umetnost opravdavanja je kada se za razliku u ceni od 15-20EU koja se ne namerava dati,

objasnjava o zlatnoj sredini :)

...

nemoj zameriti,

ali stekao sam utisak da si vec sve odredio i isplanirao, a da ti je ova tema onako usput.

Ne verujem da ces u bilo kom aspektu odsupiti od unapred zacrtanih planova i ova tem nece nista promeniti.

Kao i u 90@% slucajeva na forumu :)

...

Zato kazem, sklapaj tako kako si zamislio i pustaj u rad :)

Pa i nije bas tako, ja moram da odredim cenu kostanja elemenata na skretnici, deja je odredio sve ostalo,vrednosti i ostale tehnikalije, znaci da li da idem max koliko mogu ili ne, da li se isplati tj cuje u kvaligetu zvuka ako ulozim :icel (oko 30evrapo skretnici) ili da idemna skupljimundorf. E to me interesuje.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iz Sombora sam, evo upravo sam dosao od Deje Impulsa, kockamo dalje skretnicu, hvala na sugestijama i pomoci.Orjentaciono 16 mF jedn kond, drugi 6,8mF, zavojnice od 0,57mH i 0,4mH, ali , ja sam zaboravio da treba da uradimo jos jedno merenje na pravljenim kutijam, sa ubacenim damp materijalom i bas reflexom. nakon toga ce Deja dati final cut, i onda narucujem delove za skretnicu. Javljam sve novosti

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mala ispravka, cisto da znas, mikro farad se pise kao uF, dakle 16uF i 6.8uF (16mF je 16000uF a film kondenzatori tog reda kapaciteta ne postoje).

Znam, brzo sam kucao, imao sam zakacenu devojcicu od dve godine za nogu :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

savet - ako ti je vec Impuls dao citav know-how za zvucnjake , slusaj ti njega sta on kaze i za kondove

 

ovako kvizovanjem na forumu samo dobijas kobasicu vs. konkretnog i krakog odgovora

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

savet - ako ti je vec Impuls dao citav know-how za zvucnjake , slusaj ti njega sta on kaze i za kondove

 

ovako kvizovanjem na forumu samo dobijas kobasicu vs. konkretnog i krakog odgovora

Znam to, pitanje je bilo koliko  para dati za kondove, tj da li uzimiati extra skupe ili ici smisleno za kutiju koujupravimo. Nista vise. Dejina je zadnja sto se svega tice, a na meni je da odlucim koliko para da "utucem" na skretnicu. Volim cuti vise misljenja, ne razmisljamo svi na isti nacin, a nemam iskustva.

 

 

brainstorming tzv....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vidim da se komsija javio :shinymj5: . Malo je nestrpljiv. ja mu rekoh nemoj menjati Audiolab 8000 za 8200 sa jos 200 evra doplate, neces nista dobiti samo bacit pare. Sad ce da plati jos popravak Audiolaba koji izbacuje jednosmerni napon na izlaz pa protektor nece da ukljuci.

 

Tako je krenuo i sa drajverima :crying: . Moja preporuka je bila za druge drajvere ali je bilo kupi sto brze i da se uklopi u cenu. tako smo sklepali u mojoj probnoj kutiji ta dva drajvera i snimili. Visoki je mnogo glasniji ali mu je karakteristika savrsena u gornjem delu. Zato bas ima ogroman pik oko desetak kHz pa on pokvari karakteristiku visokog :msn-rofl: . Tu ce morati ici RLC ali u novoj kutiji jer sam cekao da vidim sta ce kutija uraditi a zvukom pa cemo ponoviti snimanje :L3000: . A onda pozvati Leap u pomoc i finu korekciju uraditi na uvo.

 

Sto se tice kondova, pitao je i mene. Nisam hteo da odgovorim jer kao i svi drugi: imam para da kupim auto ali nemam za gume. Sem toga moj blok na visokom je 60 evra komad i jos plus toga bajpasovan teflonom. zato nisam merodavan  jer se ovde kalkulise o celoj skretnici za 30-40 evra. Sem toga malo me iznenadila tema jer imam u fioci i mundorfa i ampohm i Ero, AudinCap plus, Mundorf M-zin... i gomilu wima, epcosa..

 

Razumem neizdrz ali jos ne zna gde se upetljao i da iz diy nema izlaza :girl_devil:

 

I zaboravih. Zica na zavojnici moze da bude i 3mm i to se cuje jako dobro. Kao da bas prodise punim plucima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uf, neizdrz je cudo, ko to nije osetio neka ne ulazi u diy. A u vezi audiolaba sam se zajebo malo zesce, i reko da li da cutim pa da ga uvalim i ja nekom.

Ali nisam mogao da izdrzim, i sve belo na crmo objavim na forumu. Naravmo spretna ekipica me vrlo lako napravila ludim, pokusala da me ubedi u neku drugu istinu. Nisam imao srca pa da pokvareno pojacslo prodam nekom drugom. Ozbiljan kvar koi se polako siri kao bolest na zdrav deo pojacalceta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

caUhoCn.jpg

Opa Parabolis bravo,bravo :oke: :oke: :oke:

Kupujesh Audiolabave,a komshija si sa Dejom Impulsom.E itreba da ti se ukvare Audiolabavi,josh sa sve doplatu

Jes vala , deja me pametno savetovao da ne cinim to, al srce ne slusa razum i eto belaja. No, kao sto rece jedan friend, pa ipak je to samo hobi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...