Jump to content

Kuzma Stabi S + 4point + Bajadera + Benz LPS + biće još ponešto


Woland

Preporučeni Komentari

Upgrade gramofona, prijehalo još onomad, sada došlo na red.. dakle:

 

Kuzma Stabi S + 4point + Bajadera + Benz LPS + biće još

 

Eci je ponovo bio kolegijalan da sastavi, montira, podesi i čak i usvirava navedenu konfiguraciju.

 

Hvala Eci  :respect:

 

Evo ga kod njega na stolu:

 

post-665-0-25042800-1453748646_thumb.jpg

 

post-665-0-86022000-1453748667_thumb.jpg

 

post-665-0-13931200-1453748686_thumb.jpg

 

post-665-0-57231900-1453748706_thumb.jpg

 

post-665-0-12044600-1453748741_thumb.jpg

 

post-665-0-79703900-1453748762_thumb.jpg

 

post-665-0-89389800-1453748780_thumb.jpg

 

Krajem nedelje gramofon dolazi kući, dakle - imate još par dana života, paaa iskoristite ih :D do tada citat sa Vibera:

 

"slušao sam na sondeku LP, zvučao je metalno i usrano. vrhunska glava, sa šmekom"

 

"odličan tonski balans, nenametljiv i siguran"

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nekad ranije mi je frend imao Stabi/Stogi kombo sa, ako se ne varam Benz zvučnicom i Lukaschek Phono pre. 
Ma sviralo je samo tako - odlično!
Vjerujem da uživaš u ovome što imaš. Znam ja bi uživao da imam isto :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Woland,po principu kad je bal,nek je bal:

 

-svojevremeno sam negde citao (Stereoplay ?) da treba promeniti poziciju motora u odnosu na fabricku preporuku,umesto na ovu "oko 8 h",da se prebaci na 11-12h=bolji 3D,ovo ne znam kolko je izvodljivo

  u varijanti SD upgrade,sa drugom ruckom

-vidi da uradis sandblaster,velicina prema nahodjenju,da li ces pesak,ili sitan granulat od sljunka,slobodno opet po izboru,gornju dasku ili aluminijumsku plocu na koji ces staviti sam gram,treba prorezati

  tako,da razdvaja motor i gramofon,pesak/sljunak ce vec resiti probleme nivelacije....

 

:rasta:  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

motor može da se postavi bilo gde (ako ima mesta, a između 11 i 12 ima), ako imaš (a imam) elektronsku regulaciju motora, u suprotnom - prekidač treba da bude dostupan.. mislim da je to glavni razlog za fabričku preporuku..

 

interesantno je odvajanje podloge motora i šasije.. ima tu dosta problema - pesak bi morao da ide do vrha boxa (zbog nivelacije motora u odnosu na subšasiju), ili da se izvrši intervencija kojom bi se produžile nogice motora.. nezgodno je to što kućište motora sa donje strane ima otvore za ventilaciju kroz koje bi pesak pronašao put.. daklem, ipak ne bih :)

 

uzgred - postolje na kom je gramofon (ne ovo sa fotografija) je urađeno od Tikovog drveta, prilično je teško (skoro 15 - 16 kg), čula se razlika kad sam postavio gram na njega

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

motor može da se postavi bilo gde (ako ima mesta, a između 11 i 12 ima), ako imaš (a imam) elektronsku regulaciju motora, u suprotnom - prekidač treba da bude dostupan.. mislim da je to glavni razlog za fabričku preporuku..

 

interesantno je odvajanje podloge motora i šasije.. ima tu dosta problema - pesak bi morao da ide do vrha boxa (zbog nivelacije motora u odnosu na subšasiju), ili da se izvrši intervencija kojom bi se produžile nogice motora.. nezgodno je to što kućište motora sa donje strane ima otvore za ventilaciju kroz koje bi pesak pronašao put.. daklem, ipak ne bih :)

 

uzgred - postolje na kom je gramofon (ne ovo sa fotografija) je urađeno od Tikovog drveta, prilično je teško (skoro 15 - 16 kg), čula se razlika kad sam postavio gram na njega

 

 

vidi sljunak,sitne gradacije kao sto je na slici,to je ostavstina iz takvih projekata,ne mojih,ja pokupio to,pa je sad drzalja za cvece,svece :)..ili,probaj neku dasku,gde je razrezano,pa mozes nju postaviti na to sto vec imas...

post-653-0-69943200-1453826784_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...