Jump to content

Kopije i "Kopije" Stratocastera


Zen Mod

Preporučeni Komentari

Elektricna je elektricna. Pruza mnogo vise radosti i zabave. Sviranje nije imperativ.

 

Ja sam,svojevremeno uzeo kombinaciju Squier Bullet, mali Fender 15W, gig bag i na kraju neki procesorcic(sa 80-ak distorzija), on je skoro bio najskuplji,  sve zajedno oko 400evra. I to je posluzilo svrsi, dok se nije prebolela metal faza.

Uzeo sam je za cerku, bar 80%  :)

Sada sakuplja prasinu, izgustirano, tako da nema problema ni sa drzanjem stima, ni sa krivljenjem vrata.. :)

 

Sasvim korektna i jeftina gitara, uz dobar setup je bas prijatna za svirku, i konzistentna, ne gubi stim u radu, a razne distorzije ionako izmene zvuk 400%. Tako da o nekom zvuku same gitare, za pocetnika, je iluzorno govoriti.

 

Najbitnije je da moze da posluzi svrsi, a od te do super ekstra gitare nije veliki raskorak, par hiljada evrica..ipak to nije hifi, gde je od srednje klase do vrha, jedno dva stana i jahta diferencije :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma i to je hype i boles , kao i fifi

 

zna se sta svira i koliko moze da kosta realan kvalitet

 

a sad , exkluziva , rariteti i ostalo .......... kao i sve ostalo sto podleze zakonima trzista

 

uostalom , smo DIY vorum ili nismo ....... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uf, tu je prica mnogo komplikovanja. Ipak niko od hifista, diyera, ne zavrsava konzervatorij, da bi savladao note ili nauku o zvuku. 

 

A kod gitare je desetak elemenata, od kojih se nekoliko moze apgrejdovati na maksimum, ili prosto pazariti nesto sto je vrh, a ne kosta kao nov auto, naprotiv, plafon je prilicno nisko.

 

Bitnije je nauciti svirku, a tada je svaka puska ubojita, ali nema pomoci ni vrhunska gitara, ako nema surovog rada i vezbanja. Pa kada se sa svirkom dostigne neki nivo, tada se moze krenuti u istrazivanje tona, boje i specificnog zvuka.

 

Ja da sada uzmem santaninu gitaru, zvucala bi kao kanta. :) A ako Santana  uzme squajera, to ce zvucati bogovski, uz napomenu da ta gitara zaista i moze da zvuci.  Razlike su negde na visinama Anda, a za opste potrebe, svirku, vezbanje, navikavanje na obicaje, rad sa instrumentom, savladavanje tehnike, sasvim je dobra. Mozda ne i za neko pocetno poziranje, ali se na kraju sve to ispegla kroz vezbu i svirku...ili se zna ili ne zna..

 

BTW, nisam ni ja rodjen sa svim bitovima znanja, u izboru mi je pomogao Slavisa, Stenli, mada tada nisam racunao na brzinu izgustiravanja, od strane osobe kojoj je namenjena gitara. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma te sa buvljaka su... Ne znam, ja ne bih to kupovao, a i što reče nisu ni buvljaci ono što su bili...

Ja bih recimo uzeo za početak Bullet-a, mislim da je ok gitara za sitne pare (relativno), mada lično nisam toliko fan strat gitara, bar u stock varijanti sa 3 single magneta. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mozda je bolje traziti medju muzicarima. Ipak garantuje neki odnos prema instrumentu. Povremeno nalete bas dobre gitare za solidno male pare. Ali za takvu kupovinu je obavezan strucni savetnik, inace su moguce bacene pare.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

neko poredjenje  

 

Distorzija(papucica) za gitaru - > tonska kontrola za audio

procesor za gitaru -> procesor za audio koji siri i gore i dole zvucnu sliku, pomera bubnjara unazad, istice pevaca...sta sve ne...

stalno traganje za boljim magnetima na gitari -> stalno menjanje kablova za audio

mekano drvo za telo elektricne gitare (sve osim adler ash mahagony) -> zvucnici od 10mm MDF bez poprecnih letvica

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

inace stratocaster je veoma setup-abilna gitara, poznata po tome, mislim na podesvanja srafcigerom , ne busilicom i dletom

 

ovde su koraci i to je to, ako treba video gde se to pojasni ali sve je napisano kako se radi i tako svi podesvaju manje vise.

 

http://www2.fender.com/support/articles/stratocaster-setup-guide/

 

 

inace squier bullet licno ne preporucujem zbog tela drveta, ima starih standarda koji su adler, mislim da noviji nisu, a mozda moze na oglasima da se nadje squier standard da je korektno stanje i da se uzme jeftino (reda 150E vidjao sam) bitno je samo da vrat nije bas kriv, sve ostalo se podesava

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

razgledao sam bentona (letimicno) i ne vrede vise od 50e

na oglasima ih nema toliko jeftinih tako da vredi zaobici

da ima gorih proizvodjaca i to stoji :whistle2:

 

@Zen a sto bas stratocaster?

sta god da uzmes jeftino neces moci da koristis tremolo/whammy rucicu jer se na takvu pomisao gitara odma rastima

 

ja sam uzeo ovakvu igracku https://guitarnotcheap.files.wordpress.com/2014/07/gax30-transparent-red-tr.jpgza 100e

i zadovoljan sam u potpunosti, 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

SG mi samo za rokanje :crazyrocker: Ne znam, nikad ih nisam voleo nesto. Meni Les Paul bio ( i imao nekad Ibanez kopiju istog 1981..2 recimo, e da mi je taj sada) favorit. Fendere nisam voleo jer mi njihov vrat nije lezao. Tj., Gibon nekako sam ulece u ruku jer je tezi, Fendera sam uvek jurio, lak je i ne pritiska tezinom saku. Samo stvar navike. Ko krene na Fenderu cvili za njim, ko na Gibonu cvili za njim, i svi su u pravu.

Trenutno mi kuci Skvajer koji sem potenciomatara koji su malo neprecizni radi ok. Nov bio nesto oko 180 E. Masinice nisu ko Groverove al rade pristojno. Za te pare ok. Vrat i pragovi mozda al samo mozda da se dodatno ispregledaju. Magneti su druga prica. Al u toj cenovnoj klasi ne treba ni ocekivati Di Marzia. Sve se to naknadno odradi. Ako se gitara zapati, s njom moze da se radi sta oces, sve je izmenjivo. 

 

Tip za basiste. Svojevremeno ovde mogao da se nadje Rojtek kopija Fendera. Rade ko bog za te pare. Kad smo mom klincu birali gitaru, Blam se odusevio kvalitetom za malo para. Evo i dan danas uz sve akanje, ucenje, cimanje, nosenje busom po kisi samo u futroli.....i ostale zloupotrebe, gitara radi ko bog. Polvne su oko 100 E i vrede svaki dinar.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma sve to stoji, i ovaj "nemački" vredi te pare, ali ponavljam da je izuzetno težak za sviranje za nekog ko svira klavir... Za 200 i kusur evra ima Epiphone LP 100 gitara koje po mom mišljenju vrede te novce i te kako. :)

Epiphone SG je isto dobar i pristojne cene, ali neko ne voli oblik tih gitara... Što se zvuka tiče, ima istine u tome da LP ima topao zvuk, ali mislim da u kategoriji 200-300e nema velike razlike između SG i LP, strat je druga priča...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.......

 

@Zen a sto bas stratocaster?

sta god da uzmes jeftino neces moci da koristis tremolo/whammy rucicu jer se na takvu pomisao gitara odma rastima

 

ja sam uzeo ovakvu igracku https://guitarnotcheap.files.wordpress.com/2014/07/gax30-transparent-red-tr.jpgza 100e

i zadovoljan sam u potpunosti, 

 

stratocaster zato sto ga je lako naci novog

bullet zato sto je jeftin (po informacijama traziti indonezanski :rofl: ) i predstavlja dobru osnovu za srediti

ne pratis na casu - za tremolo - rekoh da ce najverovatnije ici prerada na hard tail (nesto sto na motoru nikad ne bih uradio ) i bronzani blok

 

DiMarzio ili nesto u klasi moze i kasnije , kao slag na tortu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

onda je sve ok osim logike :D

 

nadji nesto sto je u startu fixed-bridge

 

i nema odvratni MotherOfToiletSeat pickguard

 

nema bas potrebe da bude novo ima dosta nekoriscenih gitara na kp

a cene su 30 do 70% nize od one u radnji

 

imam utisak da je najjadnija stavka plasticni nut na svim jeftinim gitarama

 

2a3 je valjda uzeo nekog strata za 50-60e i super je zadovoljan, mozda ima neki savet

 

:connie_38:

 

kul smajli nema veze ni sa cim 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...