Jump to content

Onkyo A 5-VL


Morrison

Preporučeni Komentari

Šta misle uvaženi diyeri o iznutricama na ovom malom bilderu ? Imao sam prilike da ga slušam kod čoveka ovde u Požarevcu i mogu vam reći da to i nije tako loše .

 

Ima integrisan Burr Brown dual DAC , 2x40W na 8 oma, itd. On bi ga menjao za neku stranu valutu ( pominje nekih 180 evrića ) , e sad, zanima me, kakva je tu tehnika u pitanju, klasa D ili nešto drugo i da li vredi te pare ?

 

post-1138-0-84952400-1453362874_thumb.jppost-1138-0-41617300-1453362894_thumb.jppost-1138-0-30011700-1453362902_thumb.jppost-1138-0-11030500-1453362910_thumb.jp

 

:hvalasvima:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 bice da jeste neka D klasa

 

 

pa i oni induktiviteti to ukazuju.

btw, ne videh do sada debilniji način pričvršćenja trandži na hladnjak, ono je za medalju.

verovatno je umetnik hteo da pcb bude iza vinkla a trandže lepo sede pa se onda neki još jači umetnik umešao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

D klasa sa čipom od Internacional Rectifiera IRS2095,na izlazu mosfeti IRFB4020. Snaga mu je praktično limitirana naponom transformatora, s većim naponom moglo bi ići na puno više Wata. Šteta.

 

Sličnom tehnologijom samonapravio nekoliko pojačala koja zvuče odlično snage 150+ Wati   http://www.diyaudio.com.hr/viewtopic.php?f=10&t=1374

 

 

DAC ima u sebi receiver Asahi Kasei  AK4112, malo zastario, ali još uvijek odličan i DAC čip od Wolfsona WM8718, isto zastario ali vjerojatno uredno zvučeći.

 

Ima varijanta sa DAC čipom PCM1796 od Texasa odnosno BurrBrowna. Zapravo je u blok shemi u servisnom manualu Wolfson, dok je shema sklopa data sa BurrBrownom. Vjerojatno imaju verzije sa oba ovisno o datumu proizvodnje.

Kvalitativno je to svejedno.

 

Vrlo solidan tranzistorski phono preamp, ostalo uglavnom riješeno sa niskobuđetnim opampovima. Ima prostora za upgrade. Odabir ulaza preko čipova što je loše.

 

Sve u svemu, 180 eura vrijedi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uzeo sam ga prvo na probu par dana i bio zadovoljan onim što pruža ovaj Onkyo. DAC mu je malo jača strana od pojačavačke sekcije, ali za ovaj novac i više nego dobar, sve u svemu.

 

Head amp takođe na visokom nivou, po mom skromnom mišljenju. Stanje uređaja mint, tako da sam za 180 jura kupio solidan 3 u 1 ampić.

 

:happy64:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...