Jump to content

High End Audio konektori i kablovi


Zen Mod

Preporučeni Komentari

Lumia 640, (bez dodatnih slova) Pre toga 520 (cca 100€ nov za keš) a zamenio kad mi istek'o ugovor pa kad sam produžav'o i prešo u jeftiniju tarifu uzeo 640 za dinar sa većim ekranom da bolje vidim kad koristim mobilni kao nagivaciju :P

Elem, juče toliko laj'o da sam i ja stavio na punjač u firmi i tek sinoć skapirao da sam ga tamo i ostavio... Ko misli da da je Lumia 640 (cca 160€ nov) statusni simbol... :notthinking:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Primarna namena tzv "high end" artefakata kao što su Rolex i slični satovi, skupi super auti i na koncu pozlaćena audio bižuterija nije ni da pokažu tačno vreme, ni da prevezu od tačke A do tačke B i nazad, ni da svira bolje, no da se pokaže drugima kojem staležu pripadate... Što bi rekli, posedovanjem neke od gorenavedenih stvari pokazujete gde pripadate. Pa makar drugi verovali u to ili ne...

Stein daje šlagvort a ja da protrkeljišem.

a67MV29_700b_v1.jpg

Šta bi ste poručili da ručate?  Jeftin ili skup ručak?(Na stranu to  12 baksa nije   "jeftino")

 

Jedno je standardno jelo. Možda i sa ulične tezge ( problematična higijena ) Obilno i ukusno. Spremano masovno. Posluženo u plastičnoj posudi koja se ni uz mnogo mašte ne može nazvati posuđem.

Drugo je  ručak u ekskluzivnom restoranu,  manja porcija , ali (pretpostavljano) proverenog kvaliteta, spremana od strane dva chefa ( nosioca plave trake), poslužena u luksuznom prostoru na prvoklasnom porculanu.

 

Nazirete li analogiju  sa hifom i hiendom?

 

E sad ostaje i treća ocija. Ako umete da kuvate i možete  da nabavite namirnice , onda sami sebi spremite ručak kakav  želite, umete i možete.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Prezvakan tema hiljadu puta, nekoveruje u kablove, a neko ne, ja saml icnkpravio4/5 interkonta, cisto iz znatizelje, a imam i kupovni audioquest mislim daje model green...energy, ili tako nesto, cdna mu je bila oko 30evra 0,75m duzine, svaki ga je potukao do kolena, mislim na ove moje pravljene, cincevi na mojim pravljenima su Amphenol...330 dinara kom, Neutrik 1,5eura komad i treci je nekipijacarskiod 100dinara, kablovi su antenskicoax, drugi je justi li cy 3x0,7 i itd....rade extra za ulozeni novac, naponski sam isto pravio, 3x1,5 svaka zila, uemljen nastranu suko uticnice u zid, oduvao ja Audiolab«ov naponski kabel....toliko od mene, e da sad se setih, pravio sam i zvucnicki od telefonca plavo beli isto extra zvuci, maloje tanni u visokima al boze moj...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a67MV29_700b_v1.jpg

Šta bi ste poručili da ručate?  Jeftin ili skup ručak?(Na stranu to  12 baksa nije   "jeftino")

 

Nisi vise gladan(napunio stomak) ili nisi vise gladan(napunio stomak)&uzivao u jelu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bilo bi lepo na sledecm FAKU da organizujemo slusanje kablova.

Cisto da razjasnimo neke stvari, koko sebi tako i drugima.

Ipak je 21vek, necemo da nas dogma vodi kroz zivot. Nesto kao, motane zice u levo se cuju bolje od onih motanih u desno ili tipa kao za neki teslin vintage drajver za 200e.

Ne treba podrzavati ludost.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije trolovanje teme vec diskusija koja treba biti zasnovanja na cinjenicama. Ovo sve me je navelo na razmisljanje kada sam upoznao lika koji upreda svoje naponske kablove koji idu iz zida do ampa i koji kako kaze i odgovorno tvrdi da se cuje ozbiljna razlika.

Onda sam skontao zasto ima jos uvek ljudi koji veruju da je zemlja ravna.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije nemoguće da se organizuje, ali je besmisleno, ovi što su tvrdili da je to presudno će i dalje tvrditi, ovi što to kategorički odbijaju nastaviće, jedino što može da se promeni je da mi (ja) neiskusni čujemo i priklonimo se jednom taboru. Možda neko promeni mišljenje ali slaba vajda. Mada podržavam predlog. :)

Ali dogme se teško razbijaju. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mogu da prihvatim samo jedno poređenje - sa preklopnikom i da neko drnda i preklapa, high end / običan / high end / običan. Jedino tako može direkt da se čuje razlika.

 

Ovako, dok se zamene kablovi prođe 2 minuta, autosugestija uradi svoje i ende...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bila neka žurka studentska, ja i drugar bili zaduženi za pivo. Dali nam pare da kupimo Jelen kog smo redovno drali, a mi, da bi kupili više, kupimo 2 jelen piva i 15 Niških (koje nije mnogo zaostajalo kvalitetom, ali je zaista bilo drugačijeg ukusa). Pivo smo sipali u tri one boce od petolitarskih sokova (još ne postojaše dvolitarska plastična pivska izdanja). Praktično za nošenje, a i presipali ispred radnje pa omdah vratili ambalažu.

Odesemo na žuraja, i naravno ja i on otvorimo po jedan Jelen, a ostale "Jelene" iz plastične flaše ko hoće...

Ajde da su jednom ponovili: "Brate ovo Jelen pivo stvarno najbolje", pa i da kažeš... Ajde da su dvaput, tri puta, već 5-6 puta nas gledaju i oblizijući se ozbiljni kažu kako nema boljeg piva od Jelena. Dok ispijaju Niško.

Ja i drugar se gledamo, ono stegli vilice do bola, da ne explodiramo od smeha...

 

Nikada im nismo rekli da je to bilo Niško pivo.

 

Od tada najčvršće verujem u autosugestiju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mogu da prihvatim samo jedno poređenje - sa preklopnikom i da neko drnda i preklapa, high end / običan / high end / običan. Jedino tako može direkt da se čuje razlika.

Ovako, dok se zamene kablovi prođe 2 minuta, autosugestija uradi svoje i ende...

Imas dva kanala levi desni. Kao kod svih slepih poredjenja poredimo mono, sto daje bolju koncentraciju i fokus.

Kao druga stvar, ako ne mozes da cujes razliku odmah dal je vredno davati stotine ajvara na to..... treba svako od nas da se zapita.

Na takvim mambo dzambo glupostima ljudi na nas uzimaju pare, stave gomilu elektrolita u napajanje "urade svoju magiju na uredjaju" i kao treba da se to skonta kao hiend a vecina njih ne zna o cemu prica. Vec recikliraju udrobljene seme i prodaju maglu postenom narodu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uh što volem ove zapaljive teme, više nego leba da jedem i kablove da slušam! :)

Da li ste se ikad zapitali koje hajend kablove su koristili kao mrežne, zvučničke i interkonekt kablove kad su snimali i miksovali neke od najboljih snimaka '60-tih i '70-tih?

:)

Da parafraziram Zen-ovu omiljen citat iz domaće filmografije, "opletem dobro!"

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Istina je uvek tamo negde. :)

 

Cinjenica je da recimo rg174 sigurno prenosi bolje signal nego bilo koji master blaster ultra ezoteric audio interkonekt, da ne pricam o eventualnoj razlici izmedju rca i sma konektora(eto oba pozlacena :)).

 

Ali, skoro je dokazano, da identicna hrana posluzena u skupljim tanjirima i sa skupim escajgom "zvuci" ukusnije.

 

I to je bitni deo igre, mozak voli da identicnu informaciju zacini sa bocnim informacijama, i da joj dodeli ili oduzme znacaj i aromu.

 

To treba postovati,nemoguce je zanemariti, naravno ne do beskonacnih granica, mozak ce se zasititi na kablu od 2000 evra recimo, i nece primetiti razliku sa kablom od 20000 evra..tu je vec prezasicenje takvom aromom.

 

Tako da ne treba uvek mesati fiziku, elektroniku i osecanja, nama su osecanja ipak bitnija, i licna radost, nego analitika signala.

 

Ja sam licno neosetljiv na fascinaciju papirom u ulju(jbga znam cemu sluzi i zasto je nastalo, nestalo i ponovo se vratilo kao egzotika), neosetjiv na visoke cene(surovo objektivan), a hranu, vino i muziku konzumiram da mi bude prijatno, a ne da potrosim deo zivota u ispraznoj konzumaciji. Bitno mi je da je prilagodjeno mom ukusu, a ne ukusu vecine...

 

Bitna je prijatnost, a sa strane diyera, bitno mi je da neke detalje odradim onako kako sam zamislio, to mi ima veci efekat prijatnosti nego mozda prenosna funkcija ili nivo izoblicenja samoizgradjenog uredjaja.

 

Bakaluk, trgovina i marketing je posebna strana ove knjige zabave..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li ste se ikad zapitali koje hajend kablove su koristili kao mrežne, zvučničke i interkonekt kablove kad su snimali i miksovali neke od najboljih snimaka '60-tih i '70-tih?

:)

 

Bil bi jos bolji snimci, da su imali bolje zice,

Lako je od pomorandže napraviti ukus Cedeviti,

Kontra je mnogo teže...skoro nemoguće.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...