Jump to content

DSD u letu


skrstic

Preporučeni Komentari

Nema novija u w...z varijanti, ali ako je trial u full stanju dok mu traje mesečnica, može se preko onih trial reset programa srediti da bude trajno f-nalan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 55
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Daphile mi nije proradio.

Prvo prikaze poruku da je music server crashed. A ako pokusam da podesim Audio Device kaze da nije otkrio Audio Device.

Ako je bitno da proradi, ili bar da ustanovimo zasto ne radi, mogu pomoci ovde. jedino sto moze biti malko nezgodno da se pronadje sta je uzrok.

treba sledece naredbe izvrsiti u terminalu, svaki red zasebno.

 

aplay -l

dmesg > output.txt

cat /proc/asound/cards

cat /var/log/messages

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako je bitno da proradi, ili bar da ustanovimo zasto ne radi, mogu pomoci ovde. jedino sto moze biti malko nezgodno da se pronadje sta je uzrok.

treba sledece naredbe izvrsiti u terminalu, svaki red zasebno.

 

aplay -l

dmesg > output.txt

cat /proc/asound/cards

cat /var/log/messages

Hvala na dobroj nameri i ponudi ali ne znam ni kako se i da li moze da startuje terminal u daphileu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

CTRL + ALT + F1

 

Ovo je generalno za bilo koji Linux/Unix, terminali, odnosno konzole su F1-F10, izuzev F7 koji je graficki mod i tamo prebacuje

Mada ako nisi radio u terminalu na linuxu moze biti dosta nezgodno da istrazimo sta je problem...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Daphile radi  tako sto se startuje  masina ( moze i bez tastature i monitora) digne MPD i ispise svoju IP adresu . Nedugo posle toga ugasi ekran a verovatno i tastaturu. posle toga mu se pristupa sa nekog racunara (tableta) na mrezi navodjenjem IP adrese u browser. Pokaze se user interface MPDA.

Ne vidim da se moze startovati terminal. mada bi bilo korisno radi editovanja configuracije MPD fajla. (podesavanje ALSA drivera) pa se mozda i natera da prepozna Amanero.

Upravo skidam najnoviji Daphile pa cu videti sta i kako moze da se uradi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kapiram, nisam radio sa Daphile distribucijom, nisam znao da je zabranjen pristup.

Onda je "debugging" poprilicno otezan.

Vidim da autor daje neke prerelase verzije sa omogucenim SSH pristupm, ali to nema u relase-ovanoj verziji...

Phh..moze i ovo da se zaobilazi, ali to je vec igranka, moze da se prilikom boot-a linuxa prekine proces i udje u Init 1, pa onda cacka, ali to ne mogu pomoci ovako, morao bih da imam licno pristup.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za reprodukciju DSD i svih ostalih poznatih i nepoznatih fajlova probajte KORG, besplatan je

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

NA WIN, Linux,...?  Link?

 

Držim to palčeve.

Mali pomak.

Novi Daphile ne prijavljuje crash. Dize se i sto je najbolje vidi Amaneri USB audio device. :acute:

Ali nema tona. :Dizzy:

Jos. :hot:

Podesio ovako.

post-39-0-36155900-1453310190_thumb.jpg

 

EDIT   PS

Lazem. prosvirao :whistle2: :whistle2:

Necete verovati sta mi svira DSD fajlove.

cx0.jpg

Thin client bez nista. Ni disk , ni tastatura ni mis ni ekran, samo 512 Rama Tablet u ruke i cepaj :respect:

Najmanje i najjeftinije resenje. Nisam verovao da ce da otsvira DSD. (Anubis citas li ti ovo?   :oke: )

 

 

ovaj HQplayer je bezobrazno dobar...hm

Pricam ja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Probao i mogu ti reci da je odlican, podrzava asio, wasapi i verovatno jos neki, nisam probao. Mislim da je ova verzija sasvim dovoljna, u ostalom, probaj, ne mislim da je nesto zahtevan. Instalacija mu nije velika, a i meni radi na dual core procesoru, nista ne secka, ne koci, ne kreshuje. Pustao sam dsd svih mogucih rezolucija, sve guta kao azdaja.

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imaš li i Korgov DAC ili se služiš samo softwareom?

 

Nemam Korg DAC, vec CA DAC Magic 100, kao sto rekoh probao sam DSD fajlove svih mogucih rezolucija, sve je ocitao bez problema, pri reprodukciji sample rate je na 192khz.

Moj savet je da probate, pozdrav[emoji106]

 

Da potkrepim slikama

 

 

post-1360-0-42267100-1453391795_thumb.jp

post-1360-0-01808500-1453391799_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...