Jump to content

Boenicke W5 SE


Nesic

Preporučeni Komentari

Hehe, nije trebao Shonne onomad da postavi link ka YT snimcima ovih kutija u komentarima :P Od tada nekoliko neprespavanih noći... :D

Ne imah mira dannoć dok nisam izguglao sve slike koje mogu da se izguglaju, i sve video klipove koji mogu da se odgledaju,... tek nađoh možda jednog lika na celom netu koji nije zadovoljan ovim kutijama, i jedno 500 koji su prezadovoljni :D

I lagano onaj forum nemački, gde je lik klonirao ove zvuje... Kockice se poklopiše.

 

Kao i Nešiću, i meni se uši užarile za onim W8, a kad sam sastavio ACA rekoh, ček, za desktop spike da skarabudžim prvo W5 :)

 

Čak sam i unutrašnjost iscrtao u corelu (mada može i da se improvizuje, na mnogo načina):

 

msg-1572-0-72583200-1449618851.png

 

Računica sve govori, ko hoće može da pazari gotove SE+ verziju sa stalcima za svega 10.000$: http://stereodesk.com/products/boenicke-audio-w5?variant=959927697

A može i da malo struže, šrafi i lemi i da to posle lepo svira za siću evara.....  :whistle2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ove kutije su svirale na proslogodisnjem HI Files Show sa Auris elektronikom ali je bio nakacen i Room Corection.

Bilo je skoro za nepoverovati kako veliki zvuk izlazi iz ovako malih kutija, ako se secate bile su i one isecene na pola da se vidi kako to izgleda iznutra, verovatno to moze da se cuje kod Auris Audio, jer ih oni prodaju kod nas

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Par pitanja: Nešiću ti si linkovao i tang band visokotonac od pola inča, ali ja ga ne vidim nigde na tim kutijama.

 

Ja imam par tangband fr88ex, drajveri imaju odlične karakteristike za srednjetonce, ali na žalost nisu za preko 4000 Hz, potreban im je visokotonac. To pokazuju i merenja a bogami i slušanje u improvizovanim kartonskim kutijama nekoliko dana.

 

Ti tangband W5 i W8 bassovi su svakako zanimljivi, voleo bih da ih probam, mada po karakteristikama nisu ništa specijalno, ima i boljih izbora. Ta cena na part expressu je veoma dobra, ali ja što sam gledao po evropi je skuplje, mada pojedini su i dalje povoljni, a neki (W8) su skupi...

 

http://www.oaudio.de/en/Loudspeaker-drivers/Tang-Band/Subwoofer/

 

Dalje, ove kutije su veoma lepe, mada te krivine unutra stvarno nisu potrebne za zvuk, to je više onako poziranje za sajmove da se opravda basnoslovna cena. Mada opet, kutije nisu široke, tako da nije nemoguće uraditi nekoliko slojeva tih krivina na CNC mašini.

Ono što me je začudilo jeste da su te krivine na ovim slikama koje ste postovali za bass reflex, a jasno se sećam slika sličnih zvučnika koje sam gledao pre nekih 2 godine, da su unutra krivine za TL...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jeste. Beše malo a dobro.

 

Ove kutije su svirale na proslogodisnjem HI Files Show sa Auris elektronikom ali je bio nakacen i Room Corection.

Bilo je skoro za nepoverovati kako veliki zvuk izlazi iz ovako malih kutija, ako se secate bile su i one isecene na pola da se vidi kako to izgleda iznutra, verovatno to moze da se cuje kod Auris Audio, jer ih oni prodaju kod nas

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja imam par tangband fr88ex, drajveri imaju odlične karakteristike za srednjetonce, ali na žalost nisu za preko 4000 Hz, potreban im je visokotonac. To pokazuju i merenja a bogami i slušanje u improvizovanim kartonskim kutijama nekoliko dana.

 

 

Ovo su FE85.

 

 

Ti tangband W5 i W8 bassovi su svakako zanimljivi, voleo bih da ih probam, mada po karakteristikama nisu ništa specijalno, ima i boljih izbora.

 

 

Trenutno nema boljih izbora u toj veličini sa tim Xmax-om - (ne govorim o ostalim parametrima), i to je ono što ih izdvaja od ostatka. Prvobitna verzija bila je sa Peerless 830945 pa je Sven video da je TB ipak bolje rešenje i to je u verziji SE ugrađeno.

 

 

a jasno se sećam slika sličnih zvučnika koje sam gledao pre nekih 2 godine, da su unutra krivine za TL...

 

 

Verovatno si video neke druge Boenicke... ima ih vazda i sve ih radi sa tim krivinama, veće su TL, ove su BR...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...