Jump to content

Boenicke W5 SE


Nesic

Preporučeni Komentari

pa ovaj region je poznat po šumama&gorama a ne po šperu&medijapanu :(

Čudno mi da neko od patriota-mudrijaša a ko ima ceence na kom pravi prednje ploče za kuhinjska vrata elemenata desprt hauzvajzima nije poželeo da odrlja dva mališana, onako, čisto iz srpskog inata da pokaže kako domaća pamet caruje nad švajcarskom!!?

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Puno stvari je urađeno u drvetu i znatno dobilo na cijeni ali ništa na funkcionalnosti. Sve se svodi na estetiku i lijep ugođaj zbog materijala. Kakva je situacija za ovim mališanima, šta kažu stručnjaci? Onako laički, rekao bih da materijal ne igra bitnu ulogu a i svi su do sada tvrdili da MDF i iverica imaju prednost kao materijal za kutije. Kutije su rađene iz 2 dijela pa bih rekao da je problem pronaći takvu građu a posebno obrada. Ako stvarno nije neki zvučni dobitak izradom od drveta puno je jednostavnije i lakše raditi iz tanjih ploča špere, MDF ili čak iverice pa ih lijepiti. S lijepim furnirom dobit će se i atraktivan izgled.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Narucen je Jasen, stizu ploce za par dana, pa bice slika

Ovo sam samo hteo da malo testiram masinu jel sam imao nesto spera (ocajnog kvaliteta) od nekih prethodnih projekata, pa da rascistimo malo radionicu

U par navrata sam video da sper moze da se odlicno odradi finalna obrada i da ispadne vrlo zanimljivo, pa rekoh ajde da probamo

Rucice od spera koje sam radio jednom ameru za kuhinju (crno lakirana vrata) a sper rucke sirine 45 mm da se vide godovi su ispale svtski, trazio mi da radim posle jos neke serije, al pipkav to posao, mrzelo me da se bakcem sa time

takodje smo radili ram za ortopedsko pomagalo za jednog naseg saradnika iz USA, pa vidi kako moze da ispadne sper koj toliko kudite

1a6ad4cd80531e972e5fe542391ed942143e6ba7e3bf60d250f2a333dac7f104.thumb.jpg.887b8113ff516e98123c1427e920a8f5.jpg

A sto se tice CNC i inata, 90 posto onih koji imaju CNC ne znaju sta je program. Misle ako kupe CNC i uz to im uvale programe u art cam-u za 30 ikona da su zavrsili posao.

Malo je ljudi koji mogu da ispisu ljudski program . Ja sam imao tu srecu (ili nesrecu) da sam bio sef alatnice par godina pa sam morao da svaki dan pisem 5-10 programa minimum, to mi dodje kao dobar dan. Inat je jedno a znanje je drugo.

Imas primer onog sto sam pominjao u proslim potovima (jaca audio firma is KS) ne znaju da ispisu program u 3d, znaci cnc im samo sluzi za konturno secenje.

postavicu neke slike, ali sada sam upao u neku sektu, crtam 15 sati dnevno, pa zvucnici na cekanju par dana :-)

5d822822813b48bd9b0b6a9c24eb3897813ccb877d6ea027bfed50d676041e36.jpg

IMG_0465.JPG

DP 9.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pajz, to stoji.

Isto tako stoji da, ako potpuno sve uspemo da iskopiramo, CNC, skretnicu, sve detalje, onda je to klon komercijalnog proizvoda... ispadamo Kinezi, čuveni kopiranti.. što i nije loše, dobiješ proizvod od **** evra za *** evra.

Ali ipak je ovo diy forum, pa kanda, i eto te improvizacije nisu loša stvar.

Npr:

10112016299.thumb.jpg.8e44ce8d3e5f19fc41e35b27d92ae095.jpg

Isti drajveri, malo drugačija skretnica... niža bas ekstenzija... itd..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da su platili fotografa 50 eura, pa da izgleda kao Svenovi

Jel ste primetili da nema ni jedna slika Boencike W5 sa gornje strane, gde se vide one lamele poprecne (ne kao uzduzne sa strane)

ovako nesto. samo slikaju kako njima godi da bude lepse, A cini mi se da je radio i photoshop malo

PICT0518.thumb.JPG.73dc139b71fac1e88a1977b5470a1b17.JPG


ima doduse par slikica, ali ni jedna u katalozima i publikacijama
Racunaj da je reklama pola posla
 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

^

Mozda bolje, sta ti zelis sa ovim pitanjem na forumu samograditelja ?

Recimo, ja to ne razumem. Pojasni.

 

Da se razumemo, nisam samograditelj, za razliku od tebe koji si radio/radis diy.

Da li ne kapiras izazov ovih ljudi ovde ili ne zelis to, njihov plam, zelju, da naprave bolje u svim parametrima ( izgled, zvuk, cena ) ?

Ja mislim da oni to mogu mogu i navijam za njih. :thumbsup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja znam zašto je Shoba pitao ovo, znam i koje zvučnike Shoba sluša (u istoj turi smo kupili drajvere), i ko mu je isprojektovao, i ko je napravio.

Nekome je sveti gral ravna linija, fazna karakteristika i šta već, treba mu gomila naštelovane merne opreme da bi znao šta je dobar zvučnik.

Nekome je dovoljno da samo uživa u zvuku i podesi skretnicu "na uvo", makar posle izmerena frekventna karakteristika bila sinusoida.

Sad će Shoba da kaže da nije on zbog toga ono pitao, al znam da jeste :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa ti si prvi provocirao pitanjem :rofl: Ahahaha, jaoo...

 

ZFL, nisam upućen, voleo bih i ja da znam...

Na tom principu - kod nas Auris jedino, nije isto ali slično, mnogo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa sad, sperka je nesto cvrsca i drugacije zvoni od drveta, drugacija rezonanca. Pa ako neko hoce da isteruje ili modeluje zvuk, bira prema ukusu. Sve je pitanje cilja, da li se zele svi parametri drzati pod (nekom) kontrolom, ili koristiti materijal po volji ili prilici i doterivati geometriju prema afinitetima..

Naravno da svi preferiramo malo ofarban zvuk, manje je sterilan i recimo sladunjav,  ali neko zeli da kontorlise nivo i pravac ofarbanosti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Doktor said:

^

Momce, ja sam svojevremeno tebi na lep nacin odgovorio.

Za ovo "Advokat" prvom prilikom dobijers shamar in real life od mene.

Sram te bilo.

Toliko.

Sram Vas bilo. Ne znam kako ce Administracija odgovoriti na ove pretnje fizickim nasiljem ali se nadam da ce biti primerene i pravedne. 

Za ostale zelje sam dostupan na PP kao i u Beogradu.

Rado ispunjavam zelje, cak dajem i malu prednost u zavisnosti od godina naravno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Au gde ode ovo :-)
A ja samo hteo da naglasim da ko je video uzivo zvucnike skroz drugacije izgledaju nego na slikama, one lamelice preuske za moj ukus, mislim da lepse izgleda sa 3 lamele

Malene, finalna obrada moze bolja, narocito na izlazu iz horne, ......

ja nisam kriv sto svaki projekat zelim da dovedem do finalnog look-a, bez obzira da li vredi 5 ili 5K USD

BYW neko pitao jel ima da vidi zvucnike uzivo, moze da pogleda (i cuje) u Aurisu, oni su mislim njihovi zastupnici. kako god bilo imaju ih u svom show room-u, pa ko zeli da proveri .......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...