Jump to content

Boenicke W5 SE


Nesic

Preporučeni Komentari

"uz malo gurnja, rvanja i znoja" ....
programi su OK, ali na zalost nista preko glodala 6 mm ne pomaze, sve ostalo lomi zid na horni
a bogami i glodala
Cak i kod obrade metala sam najvise mrzeo duboke dzepove, smrt za glodala. to sam uvek radio erodiranjem. I na drvetu su najgori
mala pauza par dana pa nastavak na drugom komadu

CC2.jpg

ww.jpg

FullSizeRender_2.jpg

FullSizeRender.jpg

FullSizeRender.jpg

Izmenjeno od SantoE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma polako samo.

prednji otvor moram kod druga, mi nemamo visinu na osi. a da radim otvor iz ovog stezanja ostaje mi radijus glodala na prelazima.
ubacicu slike kad odradimo jos nesto

BTW imam al u radionici, 3 mm, pola table skoro, tako da cemo prstenove samo da scepamo

kada vec pricamo o prstenovima, vi ste sa vise iskustva, kako se montiraju oni prstenovi bez vijaka? na mid basu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pozdrav ALex,

u prvim verzijama je zaista uvijan prsten za mid bas, ali u kasnijim verzijama nema vijaka

proguglaj malo

ja sam video da su Nemci stavljali magnete za to, ali na aluminijumskim delovima to ne pije vodu :-) zato pitam ako neko zna kako se ovo stavlja

ja mogu da knapiram rupu pa da uglavim ali ako ima neko elagantnije resenje

ili da radim sa druge strane prstena konusne pinove i da se na pritisak montira

 

8Q2A3948-820x971.jpg

8Q2A3943-820x987.jpg

intro2.jpg

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A sto se tice materijala, nasao sam Jasen, samo sto ce biti iz 3 lamele ne iz 4 posto je talpa 80 mm, a takodje sam iscupao i neku divlju tresnju

posalcu slike kako izgleda kada mi stigme materijal a za obradu verovatno do leta :-) tesko naci vremena za sve da se odradi

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je zalepljeno nečim.

Nego proguglaj malo ti :) Ona verzija gde je midbas sa ispupčenom kalotom (Peerless), ti je prva, W5.

Ova slika koju sam ubacio

12 hours ago, Alex said:

IMG_1435.jpg

sa ulubljenom kalotom (Tang band) ti je SE (novija) verzija.

Na oficijelnom sajtu još uvek stoje slike samo prve verzije.

 

Svakako, ti uradi kako ti lepše - ako hoćeš da se mučiš, zalepi nekako, duplofanom recimo.

btw: Rumors says da Sven outsorsuje CNC drvenariju negde u Srbiji, tj. negde kod Trstenika, tj. u Aurisu :P A ko što kaže lik sa mog avatara "I like rumors! They sometimes reveal more!"

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma nema sanse da uzima drvenariju ovde, svakako boh znao.

Ponajvise sto nam neke koji rade u HCP (citaj Auris-u), i znam koju masinu imaju i koje su im mogicnosti

Na sajtu Boenicke-a imas mislim primer obrade za W8 na 5-osnoj masini, a takodje i neki raf sa  gredicama

Ne verujem da se Svajcarci lako odlucuju za Srbiju, posto bi posle 5 komada poceli da stavljaju sve i svasta unutra

U trsteniku ima samo dve firme koje bo mogle do odrade to, jedna pravi neke makete brodica za Norvezane , a druga radi drvenu galanteriju (priveske, daske, reklamne materijale)

uostalom, zar bi ti ovako iskopirao zvucnike da imas masinu i obradu na 20 km od tebe

Screen_Shot_02-14-17_at_06.44_PM.thumb.PNG.02e112e41a192c9be0199561067dee3d.PNG

al ruku na srce barem su mu stalci bolji od Svenovih :-)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pisah o mom propalom pokusaju kopiranja od drveta... rucno. CNC obrada izlazi van okvira mog budzeta za ovaj projekat, pa sam na kraju zadovoljan kombinacijom drvo+MDF.

Ne videh da je neko radio od iverice.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...