Jump to content

Boenicke W5 SE


Nesic

Preporučeni Komentari

Ima dobar centralni driver, da se zameni tal metalizirani

JVC wood cone - google. nislim da ima istih promera i slicnih chr... :)

A i uklapa se uz drvo...

.

na primer

JVC CS-WDS1
14.5cm Wood Cone Woofer

Edgewise-Wound 4-Layer Voice Coil
Low Distortion Magnetic Circuit with Copper Cap
Strontium Magnet 
Butyl Rubber Edge
Gold-Plated Screw Terminals 

.

Thiele/Small Parameter
Revc (DC VC Res) 3.4Ω
Imp (300Hz) 4Ω
Fo (Res Freq ) 80.2Hz
Zo (Zmax at Fo) 26.9Ω
Sd (Piston Area) 0.0095㎡
BL (Flux*Length) 6.08TM
Qms (Mech Q) 3.814
Qes (Elec Q) 0.667
Qts (Total Q) 0.568
Vas (Acous Vol) 4.13L
Le (Inductance) 0.286mH
Cms (Compliance) 0.003219m/N
Mms (Total Mass) 12.23g
Mmd (DiaphmMass) 11.70g
.

http://www.jvc.eu/woodcone/features/index.html

.

3325d1398262856t-jvc-wooden-speakers-wooprocess.jpg7861.jpg

.

A moze i ovaj "basic" ha ha

 

wooddev11.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ok znači rear firing tweeter, nisam baš neki ljubitelj toga, jer mnogo zavisi od prostorije.

 

Elem, ti njihovi fountek srednjetonci su malo i lošiji od ovog mog, iako na tangband grafikonu deluju ispeglano, to u stvarnosti nije tako :) Neophodan im je tweeter.

Drugo, ne znam dole gde je sečeno, mislim da je kod njih ne preko 200 Hz, sbog sub-a sa strane. Iskreno mislim da te srednjetonce ne treba seći ispod 400 Hz.

 

Dalje, kao što je i ManicP primetio, ova kutija na slici odokativno ima oko 3 litre, a taj sub bass bi trebao u kutiju od oko 7-8 litara. On ima samo 82-84 db, možda još malko pošto je stavljen u malu kutiju pa će imati brdašce od par db u odzivu. Kada se oduzme 6db za BSC, ispada da kutije na kraju imaju oko 78 db...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

 

Trenutno nema boljih izbora u toj veličini sa tim Xmax-om - (ne govorim o ostalim parametrima), i to je ono što ih izdvaja od ostatka. Prvobitna verzija bila je sa Peerless 830945 pa je Sven video da je TB ipak bolje rešenje i to je u verziji SE ugrađeno.

 

 

 

E to jeste, svojevremeno sam ih i ja zbog toga bio ozboljno razmatrao. Mada uvek odustanem od pravljenja toliko niskoosetljive kutije. Možda veća kutija, pa dva komada...

 

Sve u svemu nisu toliko skupi, mogao bi da se proba jedan par :)

 

Npr, upariti ih sa ovim, http://www.sbacoustics.com/index.php/products/wideband-drivers/sb65wbac25-4/

to je JEDINI pravi full range drajver za koga ja znam, da stvarno može da radi kako treba od 400-20000 Hz...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Elem, ti njihovi fountek srednjetonci su malo i lošiji od ovog mog, iako na tangband grafikonu deluju ispeglano, to u stvarnosti nije tako :) Neophodan im je tweeter.

Drugo, ne znam dole gde je sečeno, mislim da je kod njih ne preko 200 Hz, sbog sub-a sa strane. Iskreno mislim da te srednjetonce ne treba seći ispod 400 Hz.

 

Dalje, kao što je i ManicP primetio, ova kutija na slici odokativno ima oko 3 litre, a taj sub bass bi trebao u kutiju od oko 7-8 litara. On ima samo 82-84 db, možda još malko pošto je stavljen u malu kutiju pa će imati brdašce od par db u odzivu. Kada se oduzme 6db za BSC, ispada da kutije na kraju imaju oko 78 db...

 

Sve je to lepo što ti pričaš, TB woofer treba da ide u, kažu, 12L BR kutiju, Fountek FE85 je shit živi (msm daj, košta samo 12$), itd... Ali ove kutijičke pričaju baš suprotno....

 

Sens 87dB, zapremina 2.8 L, rez je oko 400-500Hz, i tako to... ;)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...rez je na 600Hz...

 

Neš mi se čini da bi ovo bijo grub faul obzirom da je basavac sa strane.

 

Odokativno, neš mi se čini da je rez bliže 300Hz. IMHO opet možda malko previsoko za ovaj položaj basa al ću dođem u goste kad neko napravi da počujem, morebit se iznenadim :)

 

EDIT: Imam u familiji jedan Altec Lansing ATP-3 koji ima srednjetonac okrenut na dole u astal (a svira prilično fino obzirom da sam ga na nekoj akciji oteo za manje od 60eur) pa otud rezerva ka ovom.

Izmenjeno od ManicP
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Neš mi se čini da bi ovo bijo grub faul obzirom da je basavac sa strane.

 

Ispravio sam se :icon_mrgreen:

Čak po računici sa kondom 56uF je na oko 350. 'zvinjavam se, negde sam pročitao da su balavili na temu reza po onom germanskom forumu, pa spominjali i 500 i 600 Hz, al sigurno nisam pročit'o do kraja :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve je to lepo što ti pričaš, TB woofer treba da ide u, kažu, 12L BR kutiju, Fountek FE85 je shit živi (msm daj, košta samo 12$), itd... Ali ove kutijičke pričaju baš suprotno....

 

Sens 87dB, zapremina 2.8 L, rez je oko 400-500Hz, i tako to... ;)

 

 

Eh, da mi je ovakva prostorija neka za slušanje :)

 

U svakom slučaju rado bih poslušao te kutije, a nisu ni skupi delovi da se naprave :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napravićemo ih :)

pa, mozda je i vreme za prave, kvalitetne a ne skupe forumske kutije...Zamisli, ti odradis stolariju, ljudi dobave drajvere i nigde takav zvuk za manje para, a ko hoce igranku sa boljim - skupljim srednjakom, na volju mu.

Realno, mislim da bi bilo zainteresovanih

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa, mozda je i vreme za prave, kvalitetne a ne skupe forumske kutije...Zamisli, ti odradis stolariju, ljudi dobave drajvere i nigde takav zvuk za manje para, a ko hoce igranku sa boljim - skupljim srednjakom, na volju mu.

Realno, mislim da bi bilo zainteresovanih

dobro, trebalo bi ih čuti sa drugačijom elektronikom od one na sajmu.

pitanje je kako se i sa čime slažu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lik malo pretocio mlaku vodu, i eto zvucnika! :) Salim se, ali ovo je ipak nista vise nego FAST koncept, koji je Dave sa velikog diyaudio foruma predstavio i nahvalio vec poodavno. Samo eto priznajem mozda je pogodio kombinaciju fullrange i bass-a koja lepo svira, tim pre sto je skretnica jednostavna.

Ja sam vec za rodjaka napravio Fast. 8" bas u ML TL-u, 4" fullrange u nesto kao aperiodic (zatvorena kutija koja "dise") i to zvuci mnogo bolje neko neki klasicni dvosistemac. Skretnica: spulna (vazdusna) i kondenzator. Eto.

Ipak, priznajem da je mozda bolje/pametnije prekopirati nesto za sta se vec zna da ok svira, nego unedogled eksperimentisati i uparivati drivere...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sven Boenicke je, kako kaže za sebe, među manjim brojem konstruktora zvučnih kutija koji se bave i ozvučenjem koncertnih hala, bina, itd. Kaže da mu je to iskustvo najviše pomoglo da od zvučnika napravi koncertnu binu u nečijem domu, i tu mu skidam kapu. E sad naravno, mora i on malo da mrsi moooda - da pravi priču, malo paralelni elektromehanički rezonatori, malo serijski elektromehanički rezonatori Stage II, malo custom linearization correction network, itd, itd.. (msm, dve žice koje slobodno strče sa + konektora drajvera :rofl: )

Yeah:

W5 3.950$

W5 sa stalcima 4.600$

W5SE 6.000$

W5SE sa stalcima 6.600$

W5SE+ sa stalcima 10.000$

Stalci od 600$ :rofl:  

 

Neću da ulazim ni u kakve kalkulacije niti kolko to njega košta da napravi, nije to ni tema. Zvuje su stvarno ludilo (barem po onome što sam iščitao), i tema je kako mi da ga skarabudžimo da nam to lepo muzicira.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma mozemo mi i bolje. Samo se treba malo zajebavat sa kombinacijama fullrange + bass i da to bude neato sto se za normalne novce kod nas moze nabaviti....na to nataknemo neki lampas ili Pass-ic, Dac tamo iz teme o Dac-ima, i da vidis...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...