Jump to content
Sign in to follow this  
Nesic

TV 48" 49"

Recommended Posts

11 hours ago, silentbob said:

npr zato sto je kodi + android  box pametniji i hardverski jaci od bilo kog smart tv-a. bar ja jos nisam video smart tv sa valjanim softverom ...

Upravo, pride ako se doda brzi hardic od 1TB, dobije se sprava sa brdom filmova, serija..koja oduzima vreme najstrasnije :)

Otprilike kao video klub u sobi.

Bas to sto pise, open sors mlatimudijalni progam. I doradjuju i dogradjuju ga softver efendije iz celog sveta. Prema ukusu i potrebama.

To već postaje htpc upravo ono od čega bežim.

Smart TV je dovoljno pametan da (osim ugradjenih aplikacija i servisa) podrži i cast sa nekog spoljnog izvora.

Za sad mi funkcioniše castovanje filma snimljenog na hardu. KODI je interesantan jer omogućava da se film gleda u realnom vremenu. Pronađeš film, ubaciš titl i ...gledaš.

Kad se završi ugasiš.

Nema potrebe da skladištiš film (bacaš 1TB hardvera) jer realno teško da ćeš ga opet gledati. A i ako hoćeš pa ga odgledaš online.

Ono štao vredi imati se torentuje sa neta i sačuva ( tu imam Bunjuela, Almadovara, Češku školu, crni talas).

Ostaje još da isprobam KODI na androidu da li će da pruži veći komfor. Ili neki drugi miroring način prikaza na TVu.

2 hours ago, sir Oliver said:

jer realno teško da ćeš ga opet gledati

Kao i ploce :) Odslusas i kraj.

Ima filmova koje vredi cuvati, konfekciju naravno odgledati i frknuti, moze sprava da radi i sa usb-om, ali slike, muziku, serije, filmove, lepo je drzati na mestu koje je spremno za prezenaciju.

I to nije baceni hardver, uvek je tu i prisutan, samo je odvojen za sarenilo.