Jump to content

AMB Sigma 11 single-rail PSU


ab

Preporučeni Komentari

Sto se tice nabavke potrebnih el.komponenata, 

AMB Audio shop - spisak sledecih potrebnih komponenata:

Items

Display filter:   Show all items By project: CK²III headphone amplifier By project: LCDuino-1 display I/O processor By project: Mini³ portable headphone amplifier By project: M³ headphone amplifier By project: α10 stereo pre-amplifier By project: α20 line amplifier By project: α24 fully-differential line amplifier By project: β22 amplifier By project: β24 fully-differential power amplifier By project: γ1 modular miniature DAC By project: γ1.5 miniature high resolution USB DAC + headphone amplifier By project: γ2 compact high performance DAC By project: γ3 high resolution DAC By project: δ1 relay-based R-2R stereo attenuator By project: δ2 relay-based stereo input/output selector By project: ε12 delay/muting/protection for headphone amplifier By project: ε24 power switch driver circuit By project: ε27 volume control pot mounting board By project: ζ1 audio widget asynchronous USB-I²S module By project: σ11 single-rail regulated power supply By project: σ22 dual-rail tracking regulated power supply By project: σ24 transformer mounting board By project: σ25 regulated power supply By project: χ1 Li-Po battery board for Mini³ By type: Circuit boards By type: Connectors, Jacks By type: Crystals, oscillators By type: Discrete semiconductors By type: Integrated circuits By type: Panel components By type: Passive components By type: Thermal management     (Related projects: M³, γ1, γ2, γ3) 
 

Description Price (USD) Quantity Notes σ11 single-rail regulated power supply printed circuit board camera.png $12.00
each   PSU for M³, γ3 and others  Aavid-Thermalloy 529802B00000 1.5" extruded TO-220 heatsink (3.7°C/W) camera.png $2.00
each   4 needed per β22 board
4 needed per σ22 board
2 needed per σ11 board  International Rectifier IRLZ24N power MOSFET (TO-220) camera.png $3.50
pair   1 pair needed per σ11 board
1 needed per ε24 board  BC546B NPN 65V small signal transistor (TO-92) camera.png $0.20
each   6 needed per σ22 board
3 needed per σ11 board
3 needed per ε12 v2 board  BC556B PNP 65V small signal transistor (TO-92) camera.png $0.20
each   6 needed per σ22 board
3 needed per σ11 board
2 needed per ε12 v2 board  Semitec E-202 2.0mA current regulator diode (DO-35) camera.png $2.30
each   2 needed per σ11 board
2 needed per σ22 board  Semitec E-562 5.6mA current regulator diode (DO-35) camera.png $2.30
each   1 needed per σ11 board
2 needed per σ22 board  BZX55C12 12V 500mW low noise zener diode (DO-35) camera.png $0.25
each   8 needed per β22 board
8 needed per β24 board
1 needed per σ22 board (certain output voltages)
1 needed per σ11 board (certain output voltages)
1 needed per Mini³ board  Wima MKS2 1µF 63V MKS film capacitor camera.png $0.90
each   2 needed per α20 board pair
7 needed per β22 board
6 needed per β24 board
4 needed per σ22 board
2 needed per σ11 board
13 needed per M³ board
1 needed per ε12 board
3 needed for γ1 full config
1 more for γ1 USB-to-S/PDIF converter or full++ config
2 needed per γ2 board  Kemet/Evox-Rifa MMK 3900pF 63V MKT film capacitor camera.png $0.38
each  

2 needed per σ22 board
1 needed per σ11 board 

Najbitnije su regulator diode naruciti preko AMB Audio shop-a jer ih necete nigde naci, a pored toga naravno i plocica. Napomena: dostava sa teritorije USA bez obzira na kolicinu i iznos je 30USD.

Veci deo preostalih komponenata narucio sam iz Farnell-a: http://www.farnell.com/

Ovde obratiti paznju da se naruci ono sto je na stock-u iz EU i za sve takve dostava se naplacuje 5evra, dok se komponente iz stock-a iz USA to naplacuje 25USD.

Inace, sve je preko Farnell-a profi, naruceno stiglo za 1.5dan i maksimalno profi upakovano i obelezeno.

 

U mom slucaju, iz AMB-a sam zajednicki narucivao sa kolegom sa DIY foruma, moja kostala 30USD, dok smo postarinu od 30USD preraspodelili on 2/3 ja 1/3 zbog kolicine koju je on narucivao.

Porudzbina iz Farnell-a placena 20evra.

Za skutijavanje, videcemo. To prepustamo kolegi Leonardu profesionalcu. 

Kada leonardo zavrsi slede utisci i zapazanja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da bude neke koristi od teme :

 

 

Kako napraviti "misterioznu" i "nedostupnu" CR diodu na slijedi na linku. Prosto ko pasulj :). Inače u lamentiranju ima ili nema falsifikata bolje da ste me na opasku "kako se CRdioda može zamijeniti običnim tranzistorom"  pitali "kako?"

 

Ali svejedno evo (iz altruizma) :)

 

http://www.vishay.com/docs/70596/70596.pdf

 

 

 

Inače sve CDR koje sam kupio na Ebayu su bile OK. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nije to svakako jedino što skorije sklapaš, tako da nema veze.

nekad je preporučeno dobro, nekad je i preterivanje, nekad nađeš i daleko bolje a jeftinije od preporučenog kako kad bude.

 

u svakom slučaju kesica sa all-in-one je uvek zadovoljstvo za sklapanje.

bar se ja tako sećam, a davno je to bilo.

poslednje su bile ravensburger puzzle, 3000 komada daleke 70 i neke. :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Pozdrav svima default_smile.png

Iako nema interesovanja za ovu temu red je da ipak postavim par fotosa ucinjenog:

 

scrn-56ae0e71.png.1e2a3fb59da2f446f071a5

scrn-56ae0ec8.png.5374e74b86993e3583b465

scrn-56ae0ef5.png.9807b2a74ceab9752d6438

scrn-56ae0f28.png.81bde8f64c2c1da5d0a75d

 

Cilj ispunjem, uticaj na zvuk ucinjen. 

Bice prilike ovih dana, nadam se, kada se ispune uslovi i da obaveze dozvole da obavimo uporedni test sa originalnim M2Tech-ovim baterijskim napajanjem i sa jos jednim DIY napajanjem by Impuls.



Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lepo. Veličina/širina PSU box-a srazmerna širinskom rasporedu malih kutija iznad :)

 

Koje si konektore pozadi koristio za (iz)vođenje napona ka odredištu?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala, inprovizacija na temu...

 

Konektori napojni za sasiju:

http://www.mikroprinc.com/proizvodi/elektromehanicke-komponente/konektori/konektori-napojni/napojni-2.1/5.5-mm-ugradni-metalni/index.php

 

Moja zelja bila:

http://www.psp.rs/rean-rt3mp

...ispostavilo se kao nepotrebno jer je uslovljeno sa strane M2Tech kockica vrstom konektora, pa malo toga moze da se promeni kada bi se upotrebio mini XLR samo sa jedne strane. Mozda je vredelo pokusati, a nije ni naknadno tesko to izvesti...

 

Igrao sam se malo sa Neoteck kablovima:

http://www.kanibal.co.rs/products.php?sgr=15023000&pid=15023003

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uhvatila me volja za naštancati par tih Sigmi (dvostrukih). Jedna je još prije otišla u Dynahi pojačalo.

 

To je tako kad se netko skrši na skijanju pa sedam dana jedva hoda i ne može napraviti ništa korisnije :buehehe:

 

post-26-0-19122200-1454830904_thumb.jpgpost-26-0-02652400-1454830890_thumb.jpg

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...