Jump to content

Iskra - Unitra


Mihajlovic'89

Preporučeni Komentari

Da li neko zna oznaku ovih kutija sa slike? Kutije su Iskrine, na zvucnicima nalepnice Unitra, a ispod tih nalepnica nalaze se nalepnice Pioneer :) Znaci zvucnici su Iskra, sa Pioneer zvucnicima :) Trosistemski zvucnici, bas 12", visokotonac u horni, sundjerasta vesanja na srednjima i basovima, koliko se secam snage su 90W na 4 Oma. Ukoliko neko nesto zna o ovim kutijama, ili da ima neko ko bi da ih proda neka se javi. Ove kutije je moj otac imao kad sam ja bio klinac, ali ja sam ih upropastio, kao klinac sam pocepao membrane i vesanja. To su njegove neprezaljene kutije, i voleo bih ako mogu da ih nadjem za njega :)

Uspeo sam samo da nadjem ovu minijaturnu sliku na netu..

post-1853-0-87476100-1447398478_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A ovu slicicu si postavio po secanju? Siguran si da su bile Iskrine, a ne mozda Ei?

Znam kako su izgledale, trazio sam sliku po netu, i nasao samo ovu malu nikakvu, ali to su te kutije. Iskra 100%. Tada kada su kupljene, pre mozda i 30 godina, u nekadasnjoj robnoj kuci u Leskovcu, jedna ova kutija kostala je kao tri kutije ei hsr 140 :) Kutije su izuzetno dobre, zvuk je fenomenalan. Pre petnaestak godina sam iz neznanja unistio te zvucnike, otac ih je tako prodao, teska srca, i sada zelim da ih nadjem za njega, da mu se oduzim :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam tropojasne  kutije  sa Unitra drajverima.

Brand Sanyo.

attachicon.gifSanyo1.JPGattachicon.gifSanio2.JPG

Ne, nisu to te. Kutije koje trazim su bas ove na slici. Bas 12", visokotonac u horni. Na basu i srednjotoncu su sundjerasta vesanja, a membrana basa je sa koncentricnim kruznicama.Dimenzije kutije su 58x35 (ili 38), dubinu ne znam..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam tropojasne  kutije  sa Unitra drajverima.

Brand Sanyo.

attachicon.gifSanyo1.JPGattachicon.gifSanio2.JPG

 

 

 

Nisam siguran, ali mislim da sam takve imao kao dio moje prve stereo linije. Kupljene u free shopu na auto cesti. Stari je pitao, "Sine, hoćeš video ili liniju?".

Naravno da hoću liniju. Što će mi video. :D

 

Slijedeće godine me pitao hoću li video ili APN6. Znate odgovor.

Prvi video sam imao tek kad je već VHS bio skoro na odlazu. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li neko zna oznaku ovih kutija sa slike? Kutije su Iskrine, na zvucnicima nalepnice Unitra, a ispod tih nalepnica nalaze se nalepnice Pioneer :) Znaci zvucnici su Iskra, sa Pioneer zvucnicima :) Trosistemski zvucnici, bas 12", visokotonac u horni, sundjerasta vesanja na srednjima i basovima, koliko se secam snage su 90W na 4 Oma. Ukoliko neko nesto zna o ovim kutijama, ili da ima neko ko bi da ih proda neka se javi. Ove kutije je moj otac imao kad sam ja bio klinac, ali ja sam ih upropastio, kao klinac sam pocepao membrane i vesanja. To su njegove neprezaljene kutije, i voleo bih ako mogu da ih nadjem za njega :)

Uspeo sam samo da nadjem ovu minijaturnu sliku na netu..

Bas bi bilo lepo da ih pronadjes i kupis.Stari bi se veoma obradovao.Daj Boze da ih nadjes u originalu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...