Jump to content

OFFICIAL FW M2 SCHEMATIC


Zen Mod

Preporučeni Komentari

Da li postoji mogucnost da se M2 transkribuje da u izlzu budu kvazikomplementarni Power JFET-ovi (neki od Semisouth, Lovoltech ili Infineon)

Umesto "komplementarnih" mosfet-ova Irfp240 / irfp9240

?

 

 

M2 je po konceptu strujni buffer u izllazu

mozes da ga napravis kako god hoces ....... ali ne vidim cemu prednost bilo kog od navedenih u toj ulozi

ako ti je do koriscenja benefita triodne karakteristike izlaznog elementa , sigurno je da isto neces najbolje iskoristiti u ulozi folowera

 

Po ovom opisu m2 je malo zašecereniji u poređenju sa f5. Ja bi da zadržim karakter f5 ali da dodam više kontrole u bassu i brzine u zvuku takoreći Prat-a, :D :D

 

 

opisi su opisi , licni slusni utisak je nesto sasvim drugo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

OK hvala :)

Cisto proverio i izlazni stepen originalnog M2

Io mosfet power 1.467A

struja kroz led u optocupleru 4N35 oko 0.92mA malo manje

struja kroz Tr u optocupleru oko 0.42mA

.

Izlazni stepen za nijansu manje od 20W

Nema poremecaja harmonickog sadrzaja u odnosu na onaj koji dobija od drivera (transformatora)

sa istih 3V p-p na ulazu prethodnog ulaznog dela.

Vrlo neutralno, i to pri punoj snazi. Trpi i kapacitivna opterecenja zvucnika verovatno i veca od 0.5uF koliko sam postavio... A st oje mnogo.

Ofsset sa potom na polovini daje oko -300mV n izlazu.

Mozda nije losa ideka da paralelno sa potom stoji i fiksni otpor?

Naravno to su samo simulacije...

.

U ovom sklopu skoro sve zavisi od step-up transformatora.

Pojavljuje se na visokim porast snage od oko 3-4 db na oko 50KHz

I menja se u odnosu na kapacitivnost namotaja, coupling faktor i druge parametre vezane za interstage trafo.

Tako da nije naivno.

.

Provericu izlazni stepen kako se ponasa sa recimo drivom 2A3 cevi?

to bi bilo skoro isto naponsko pojacanje za oko 3V p-p ulaz

post-96-0-76481200-1448378385_thumb.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Samo izlaz. Do 16V p-p ulaznog signala nema 5 harmonika

Vrlo solidno, sa tim sto istice 3 harmonik. skoro je na istom nivou kao i 2.

(MOSFET jbg, salim se primetio sam i kod BJT-a slicno. Uvek kada su u pitanju komplementarni parovi...)

Sve u svemu izlazni stepen M2, neverovatan i strujni i naponski "buffer".

signal na -130db

struja na izlazu 8 oma je 1.865A p-p :)

.

Dobra raspodela snage, ravnomerna i nema izdizanja ili opadanja na celom spektru.

Disipcija po jednom tranzistoru snage je 35.66W

.

plava power 19.67W@1KHz, 8R load Cload=47nF, 16V p-p input 

zuta db(power) -3db Power = 345KHz

zelena db input

crvena db ouput

.

post-96-0-80969500-1448381323_thumb.png

post-96-0-15071100-1448381406_thumb.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jebes simulaciju u ovom slucaju , bar u kontekstu sitnih crevca po pitanju performansi

 

amp radi i postoje merenja za njega , sto je svakako realnije od picpicanja u simulatoru

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znam, naravno da radi, intresovalo me je da vidim sta se desava.

Sa trafoom i bez...

I kolike su vrednosti kroz optocoupler itd... :)

.

Sa trafoom se jako poremeti raspodela snage po opsegu, i mora biti sto bolji, narocito u smislu kapacitivnosti.

Svaki ringing donosi do 10W snage vise u HF spektru. To se upravo poklapa sa digitalnim haosom...

Takodje trafo ce dodati samo 3 harmonik, sto znaci da ce se dobiti "ukus" nekog magnetofona.

Taj trafo je kritican.

Bez obzira sto kroz njega ne prolazi DC, mislim da mora imati GAP. i naravno sto manje kapacitivnost.

.

Ulazni JFET buffer, ce dodati 2 i 4 harmonik narocito 2 koji je neophodan da se izvrsi balans u harmonickom sadrzaju.

To moze biti i neka cev odgovarajuceg pojacanja ne veceg od 6x, i malog unutrasnjeg otpora da vozi kapacitivnosti mosfetova?

.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mada mislim da je amp i uradjen koriscenjem i proverom u simulatoru.

Jednostavno je nemoguce da se poklapaju vrednosti napona p-p

kod kojih jfet ulazni deo ide u zasicenje 5 harmonikom i isto tako izlazni deo sa mosfetovima.

To je malo verovatno da bi bilo slucajno.

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kod Nelsona sigurno nije uradjen simulatorom

 

ideja , papir , kalkulator

 

stolica , delovi , aparatura

 

slusanje , prepravka , slusanje, prepravka,slusanje prepravka slusanje

 

konstrukcija pcb , nulta serija , gotovo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Old school.

Mi što nemamo aparature i prostorije, drkamo se sa simulatorima... posle nam kriv đavo kada to ne zvuči kako treba. :dosta:

(mislim prvenstveno na sebe i konstrukcije zvučnika, ali i za ampove je isto, i za sve ostalo...)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naravno - kod nelsona je ideja prvo - onda sigurno simulator.

Nemoguce je napamet ili kalkulatorom predvideti ponasanje optocouplera.

Takodje je nemoguce predvideti ponasanje interstage trafoa bez simulacije.

Zao mi je jednostavno je NEMOGUCE.

.

Sigurno napamet biasuje i postavlja radne tacke, posto je to radio milion puta i zna napamet.

Ali ove druge stvari sigurno prvo proveri simulatorom - pa tek ONDA na osnovu tih rezultata trazi elemente koji se uklapaju u zadate

okvire... Na primer interstage. Sigurno nije porucio 10 komada razlicitih pa onda isprobavao prostim menjanjem...

.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...... ..........Na primer interstage. Sigurno nije porucio 10 komada razlicitih pa onda isprobavao prostim menjanjem...

.

 

 

nego sta je , nego bas tako

 

ili je mozda trazio od nekoliko proizvodjaca egzaktan model svakog potencijalnog trafoa , pa se ubio simulirajuci

 

:smesna:

 

(na stranu sto znam informacijom iz prve ruke kako radi ....... )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Simulacija olaksava isprobavanje koncepta,.........

 

 

ti i ja se tu apsolutno slazemo , ali ZZZ iz nekog razloga tvrdi da se simulacijom postize vise nego sa konkretnim prototipom

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne tvrdim da se simulacijom postize vise ili bolje nego sa konkretnim prototipom

Nisam to nikada i nigde napisao?

Tvrdim - da se prototip radi na osnovu simulacije kojoj prethodi neka zamisao. :)

.

I isto mislim da imulacija olaksava i ubrzava realizaciju koncepta i zamisljene ideje.

(da ne razglabamo sada o simulacima i matematickim modelima - na tome ljudi doktoriraju, jednostavno to  funkcionise i to je jako tacno.

nema potrebe stalno sumnjati u tacnost simulacija i mistifikovati stvari bespotrebno...)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

vidi ovako

 

kada napises tri recenice , koncizno , jasno , sa konkretnim tehnickim postavkama i kada predocis simulaciju sa konkretnim i dovoljnim modelom transformatora , tek onda mozemo reci da imas kvalifikovan tehnicki post i kvalifikovanu simulaciju

 

a ni onda neces moci da izvodis pretpostavke kako to Nelson radi ......... i kako je to najbolje uraditi , generalno .

 

bitno je uraditi a da rezultat izdrzi sve moguce kvalitativne provere ; kako je ko dosao do toga, to je njegova stvar .

 

 

Tvrdim - da se prototip radi na osnovu simulacije kojoj prethodi neka zamisao. :)

 

 

'oces da ja malo lupetam kako se jedino i samo tako slika ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zen


Ne znam kako da shvatim ovu tvoju recenicu "'oces da ja malo lupetam kako se jedino i samo tako slika ?"


never mind - ti znas sta si hteo da kazes...


.


Nisam ni u jednoj recenici ovde u temi napisao "najbolje" - pogresan citat.


Nikada nisam rekao ni spomenuo "jedino" i "najbolje" resenje? Odakle ti sad to?


Samo sam naglas razmisljao o razlicitim mogucnostima a na osnovu M2 koncepta uredjaja.


I jos clanova ima slicne ideje.


Nisam dao ni jednu netacnu informaciju.


Nije me mrzelo da uradim softverski sklop i ispostavilo se da je sve tacno, sto je i bilo generalno opisano.


Snaga, struje, itd


Sa tim sto sam dodao neke vrednosti i grafikone koji se inace ne "vide", raspored snge, faza, FFT raspored itd...


Zbog cega ti imas neki problem u vezi sa tim?


Da li sam ja bio pri tom bezobrazan? Jesm li omalovazavao NP rad ili bilo ciji drugi?


Procitaj lepo - rekao sam da se meni, doduse neukom, taj dizan M2 dopada. :)


.


Ono sto mi nije jasno - pitam.


Kad dobijem odgovor kazem hvala.


Pa sigurno ja samostalno necu da biasujem te tranzistore. (izgorelo bi mi 10 parova, zato me i zainteresovala tema...)


.


Dao sam vise tih "konciznih recenica" i tenhickih minimuma za dizajn i trafoa.


U odnosu na propusni opseg, fazu u donjem i gornjem delu spektra, imas gore u temi i na shemama.


I sto je isto vazno u odnosu na raspodelu snage u spektru.


(Jedino je ostalo da se dodaju kapacitivnosti i rasipne induktivnosti. U principu ne postoji idealan model sa histerezisom za ponasanje trafoa kao sto je to slucaj sa ostalim elementima. A dovoljno je dobar i ovaj postojeci da se moze uzeti kao tacan.)


.


Da podsetim, moj motiv je bio da se na osnovu postojece M2 zamisli pokusa uraditi dizajn sa svim JFET tranzistorima, nekomplementarnih JFET-ova. I da se uporedi sa postojecim. Da li je to neko svetogrdje?


Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Zen

Ne znam kako da shvatim ovu tvoju recenicu "'oces da ja malo lupetam kako se jedino i samo tako slika ?"

never mind - ti znas sta si hteo da kazes...

.

.........

 

 

 

s obzirom da ja stvarno niti znam da slikam , niti imam dana bilo kakve skole po pitanju istog , a o mom talentu na tom polju da i ne govorimo - stvarno bi bilo krajnje neodgovorno  da ja tebe ucim bilo sta na tom polju

 

logicno , zar ne ?

 

elem , ako se vratis i procitas , narocito delove gde te citiram , videces da nisam osporio nijednu tehnicku cinjenicu koju si izneo (prvenstveno zato sto se sa nekima slazem , a za proveru nekih bi trebalo vise vremena no sto imam a i svejedno bi bilo teranje maka na konac) ...... nego se izricito ne slazaem sa dve - tri stvari koje si izneo , te tvrdim sledece :

 

- nemoguce je napraviti iole verodostojnu simulaciju , ako je ukljucen tonski trafo ; za uspesnu simulaciju koja bi dobacivala real thing u 10% bi trebalo izmeriti predmetni trafo i napraviti njegov transfer model u vidu tro- ili cetvoropola (crne kutije) sa prenosnom funkcijom

 

-simulacija kao pocetni uslov konstrukcije bilo kojeg uredjaja u domenu linearne audio elektronike ........ mislim , glupost .......... Loftin-White i Shade i sva ta kompanija su imali simulatore ? ne samo u slucaju N. Pass-a , nego u slucajevima bilo kog drugog matorog keše koji je o audio elektronici zaboravio vise no sto cemo mi svi ovde zajedno nauciti

 

da podvucem licni stav - korisnost simulacija je nepobitna , ja u velikoj meri koristim LTSpice , PSUD i jos par akusticarskih stvari ..... al' mislim - kad se zezamo onda mozemo da pausalno definisemo stvari , ali kad govorimo o tehnickim faktima , onda nije korisno generalizovati i iznositi mitove , kao sto je ovaj :

 

 

 

Tvrdim - da se prototip radi na osnovu simulacije kojoj prethodi neka zamisao. :)

.

 

 

 

ovo je sasvim tacna i logicna stvar :

 

 

.

I isto mislim da imulacija olaksava i ubrzava realizaciju koncepta i zamisljene ideje.

 

 

 

 

a da bi ovo sledece bilo tacno , pretpostavljam da mora postojati neko merenje da bi se doslo do potvrde saglasnosti modela sa real thing ; u slucaju trafoa u jos vecoj meri kritican postupak modeliranja , sto apsolutno iskljucuje decje igrarije u simulatoru sa idealizovanim generickim modelima , te donosenje ezotericnih zakljucaka na osnovu istih :

 

.

I isto mislim da imulacija olaksava i ubrzava realizaciju koncepta i zamisljene ideje.

(da ne razglabamo sada o simulacima i matematickim modelima - na tome ljudi doktoriraju, jednostavno to  funkcionise i to je jako tacno.

nema potrebe stalno sumnjati u tacnost simulacija i mistifikovati stvari bespotrebno...)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  Zoki

 

Moje misljenje je da ne treba  olako da odstupis jer se ovde radi o vanserijski dobrom i jednostavnom konceptu amp-a,

virtualna simulacija kola jeste Svakako izuzetno korisna pri dizajniranju ,mnogi aspekti rada kola mogu da se predvide i unaprede u zeljenom smeru ,

ali ponasanje Realnog kola u praxi sa ugradjenim Realnim elementima kola i u Realnim okolnostima rada  umeju i da se znacajno Razlikuju od simulacija, i to nije nista novo .

 

 

 

 

    :BeerMugCheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...