Jump to content

"The Best DAC is no DAC" sa BIG DIYa


skrstic

Preporučeni Komentari

Meni bi bilo zanimljivo da se uradi stvarno kvalitetno napajanje i izlazni stepen za tvoj dac - ak4495- i da se onda uporedi sa Lampizatorom, i  da se na njemu uporede flacovi protiv dsd.ova... i alien protiv predatora i Zagor protiv Bruce Lee-a i... :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ova donja slika je primerka sa potenciometrom sa relejima i displejom i dodatnim prigusnicama

sve se to dodatno doplacuje i ne ide u standarnu verziju

standardna verzija ima samo USB Amanero ( ili diyinhk verziju), audio plocicu preuzetu iz Amber modela + dodatni  LPF

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa mogli mi mi to da napravimo sa j-fetovima i bez tih ultra-skupih kondenzatora. Rezultat bi bio mozda malo losiji u odnosu na lampe, ali bi odnos ulozeno/dobijeno bio odlican :)

naravno da bi moglo, kao sto se vidi na slikama, i on je to pravio u raznim iteracijama...Ne zna se samo sta je sviralo u Bg, i kod Branka i Skrsica. Na prvoj slici su zamenjeni skupi Jupiteri sa jeftinijim crvenim gitarskim  Red Ashton Jupiterima, i jasno se vidi - 0.47uF ( 25$ komad ). Ocigledno prodaje uredjaj za manje ili vece pare, zavisno sta trpa u njih. Lampe bi trebalo ostaviti, posto verovatno dosta daju u vezi analogije...Mislim da ce to neko dosta brzo i skutijati

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da su tu cevi samo buffer na izlazu i da nemaju funkciju pojacavanja signala.

Na fotografiji gore su konkretno 6201 duple triode. ili E81CC, ili 12AT7W. pojacana military verzije standardne ECC81...

Ne verujem da imaju funkciju pojacanja zbog toga sto imaju jako veliko pojacanje oko 50 x-70 x u kolu i nemaju sta tu od signala da toliko pojacavaju.

Eventualno ako pasivni filter ima jako veliku atenuaciju signala pa je potrebno pojacati ali to je onda jako velika atenuacija i ogromno pojacanje skoro kao riaa preamp... 

Tako da se najverovatnije, koriste kao buffer, sa pojacanjem <1 i za nizu izlaznu impedansu. Mislim da je u pitanju SRPP kolo posto postoje 2 cevi koje su duple triode.

A i srpp daje nisku izlaznu impedansu...

(Mada me nebi cudilo da i pojacavaju signal neki lamp. raniji modeli su imali enormo pojacan izlaz preko 25-30v p-p...) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nije valjda da je lampi tolika misterija?! covek je apgrejdovani svajser jbte. ionako je morao da unajmi robove da mu lemovi ne budu štrokavi.

Ne mogu ga ja ocjenjivati kao majstora, ali kroz njegovu staru stranicu (dok se još nazivao Prometejem audija)  se više puta promaklo ime jednog ili dvojice ruskih konstruktora s kojima održava veze. Mislim da nije nevjerojatno pomisliti da nisu sve ideje samo njegove.

Što se tehničke strane tiče, kako se ono zove (ili zvao???) japanski majstor za pojačala kojemu su svi prigovarali da mu pojačala tehnički nisu u redu, ali navodno zvuče za deset? Nekako na "Š", ali da me istučeš ne bih se sjetio

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koliko se sjećam taj DAC (ili možda neki stariji) se vrtio po Hrvatskoj pa nije bilo takvog "padanja u nesvjest" kao kod vas. E sad u čemu je kvaka, volio bih znati.....

Neka ga netko kupi pa ću doći na ljeto da čujem :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...