Jump to content

Experimentalna zv.kutija


Fly carpenter

Preporučeni Komentari

Ako može info čime je premazan oraj?

 

Hvala :)

Lanenim uljem!

 

Pa majstore svaka čast za kutije, :respect:

 

nego ljudi se polomiše sa predlozima za drivere a ti pioneer pa pioneer

 

da ovo nije reklama za radionicu, što ne kažeš brate lepo  :laugh1:

 

ne zameri, ja sam bolesnik nalazim skrivenu nameru i gde je ima i gde je nema  :sarcastic_hand:

Ma nije reklama za radionicu,zahvalio sam se na predlozima ali ja jednostavno nemam novca za bolje drajvere ( ogromna rata kredita u otplati,dvoje dece,računi itd itd),u planu mi je to kada budem mogao

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To u prirodi izgleda mnogo lepše nego na slikama. I zvuk sa Pioneer-ima je bolji nego što sam očekivao. Naravno nije ništa epohalno ali je u dobroj meri slušljivo. Fly je dobar majstor za drvo, cela kuća je puna njegovih rukotvorina  - pravi pravcati DIY. Prelepe police sa knjigama, kuhinja...Kutijice za ribarski pribor sa kožom umesto preklopnika - vrhunski. Ono što me ostavilo bez daha je crni Maćanski kamen i činjenica da ga je sam obraćivao i složio umesto pločica (zidnih i podnih) i jedan veliki komad istog kao radna površina. 

 

Što se samih kabineta tiče slušali smo ih bez ispune. Kabineti rezonuju negde u opsegu donjeg mid-a. Iskreno se nadam da će ispuna od prirodne vune to ublažiti. Velike su energije u kompresionim kabinetima i to je razlog zbog kojih ih izbegavam. Nisam primetio da postoje izraženi peak-ovi ali bi sa ispunom trebalo dobiti čistiji donji mid i nešto bolje tranzijente. Sad u kolikoj meri praksa će pokazati. Zahvaljujući činjenici da poseduje prelep vintage Philips risiver pokušali smo na uvo da  dovedemo  sistem u tonski balans preko ton kontrola koje deluju na 50Hz i 10kHz. Nažalost to je sve što smo bili u mogućnosti da uradimo, bez merne opreme i podataka o samim drajverima. Ne znam kako je rešena skretnica, osim jednog konda za visoki? To bi se verovatno dalo dovesti u ravnotežu odgovarajućom skretnicom na uštrb efikasnosti. 

 

Kabineti svakako zavređuju bolje drajvere, retko sam imao priliku da vidim taj nivo izrade, kako spolja tako i iznutra. Oni ovalni komadi za gornja dva drajvera su prelepo i precizno urađeni kao i premaz lanenim uljem.

 

Lepota je bilo videti različite teksture prirodnog drveta.

 

Sve u svemu bolje i lepše nego što sam očekivao. Novo poznanstvo sa još jednim odličnim majstorom, ljubiteljem starina, starih automobila i dobrim domaćinom nema cenu. A tek kakvu kafu kuva :drinking-2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobro se dobrim vraca - moglo bi se desiti da Fly uredi nekome kabinete, a ovaj u zamenu neke odgovarajuce drajvere, moze biti a ne mora da znaci, po principu robne razmene.  :party:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Drago mi je da vam se sviđaju,leći će neki dobri drajveri kad tad u njih a dolazi u obzir i robna razmena  :wink2: ,samo se javite

Danas sam ih završio i stavio privremeno na dve stolice dok se ne završi polica i stalci,meni ovo zvuči super ,mogao bih i da snimim i okačim ovde kako to zvuči samo ne znam koju pesmu da izaberem da bude merodavna za proveru ,dajte neke predloge.Ostalo je samo da zamenim šrafove sa nekim lepšim u crnoj boji i još jedno premazivanje.

post-1877-0-02822500-1445794926_thumb.jp

post-1877-0-15366000-1445794990_thumb.jp

post-1877-0-82570000-1445795049_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odlično :good2: zvuje i polica su vr'

 

jedinu manu našo sam u parketu, eto neki će reći da ne utiče na zvuk ali cela soba predstavlja akustičnu celinu, lupetam

 

stvarno su dobri stalci lepo drvo bez krivina i šaranja frezerom prosto lepo i jednostavno

 

što se tiče gramafona uzmi neki za koji možeš posle da uradiš i plinth od masiva

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 10 months later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...