Jump to content

Experimentalna zv.kutija


Fly carpenter

Preporučeni Komentari

ja nisam nikad ni sumnjao da je profi stolar. :hmmm:

 

jos "samo" da nabavi mikrofon za merenje drajvera, "samo" da instalira program koji treba na komp za merenje odziva , "samo" nauci znacenja osnovnih parametara za 

za projektovanje zvučnih kutija. "samo"  savlada naprimer unibox program i onda si "tata" na forumu.  :good2:

 

ko je pominjao zeca i razanj ?  drajveri  ?   :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja nisam nikad ni sumnjao da je profi stolar. :hmmm:

 

jos "samo" da nabavi mikrofon za merenje drajvera, "samo" da instalira program koji treba na komp za merenje odziva , "samo" nauci znacenja osnovnih parametara za 

za projektovanje zvučnih kutija. "samo"  savlada naprimer unibox program i onda si "tata" na forumu.  :good2:

 

ko je pominjao zeca i razanj ?  drajveri  ?   :buehehe:

Ma ja ću da radim kabinete po vašim nacrtima  parametrima i merenjima i ima da se obogatimo ,možemo da razmišljamo i o brendiranju proizvoda koji je plod našeg talenta truda i znanja i da izvozimo u beli svet  :thumbsup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zadnjih par dana sam zapostavio finalizaciju kutija zbog drugih poslova u radionici ali sve sam bliži kraju .Terminali treba da stignu do subote i to bi bilo to.Izlomio sam neke ružne plastične delove koji su prekrivali srednji i visokotonac i to ću da ukrasim drvenim maskama,evo i malo slika dokle je sve stiglo!

post-1877-0-80394300-1445533621_thumb.jp

post-1877-0-97791200-1445533700_thumb.jp

post-1877-0-22965700-1445533741_thumb.jp

post-1877-0-51886400-1445533812_thumb.jp

post-1877-0-79360100-1445533889_thumb.jp

post-1877-0-14639500-1445533941_thumb.jp

post-1877-0-04215400-1445533994_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zadnjih par dana sam zapostavio finalizaciju kutija zbog drugih poslova u radionici ali sve sam bliži kraju .Terminali treba da stignu do subote i to bi bilo to.Izlomio sam neke ružne plastične delove koji su prekrivali srednji i visokotonac i to ću da ukrasim drvenim maskama,evo i malo slika dokle je sve stiglo!

attachicon.gifzvuje 002.JPG

attachicon.gifzvuje 003.JPG

attachicon.gifzvuje 005.JPG

attachicon.gifzvuje 007.JPG

attachicon.gifzvuje 008.JPG

attachicon.gifzvuje 009.JPG

attachicon.gifzvuje 010.JPG

au sunac ti kalaisan ! :hot:

 

al su kutije ... neverovatno.

 

ne mogu oci da odvojim, svaka ti cast !

 

:drinking-2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Fly, na tvom mestu nebi ugradjivao Pioneer-e u te zaista prelepe kutije, greota je zbog rupa za srafove. Ako budes kasnije menjao drajver, mogu da ne odgovaraju.

 

Bolje bi bilo da sacekas dok  se ne nadje neki bolji dajver ( ili drajveri). A ako dodje zbog drajvera do promene dizajna na bas reflex, busenje eventualne rupe za nije tesko.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svakako se slažem, druže Fly tako si dobre kutije napravio da sad jednostavno moraš da kupiš neki kršten driver za njih :oke:

Npr neki Fostex fullrange i uživancija :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ali ljudi ti pioneer nisu FR i možda čovek nije nikad slušao fullrange, i ja sam pravio sa ovalnim pioneer dvosistemcima CT dobro je radilo završilo u nekoj kafani  :laugh1tooht:

 

Ali taj zvuk nema veze sa FR bolje gledaj u pravcu nekih 8" coax drivera u rangu cene sa sonido ima beyma ali skupo treba da prodaš dvoja vrata od orahovine(lupam)

 

I koja muzika se sluša, ako je elektronika npr, FR ode pa-pa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nego, glup sam pa moram da pitam. Je li ovo neki furnir ili? Ako jeste koji je? Svidja mi se...
 

Pa nije to klasičan furnir ,pre bih to nazvao oblogom ,ova je konkretno debelo 5 mm. a to ja biram kada iz komada  režem listiće debljine koja mi odgovara i posle ih lepim,ovo je orah naš evropski! 

Hvala svima na pozitivnim komentarima,trenutno će svirati ovi drajveri u njima ,nemam više mogućnosti trenutno ali ako bude nešto u budućnosti svaka vaša pomoć biće od velikog značaja za mene!

Jedan član foruma je video zvučnike uživo ,pa ako bude želeo da prenese svoja zapažanja i stručno mišljenje neka izvoli!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...