Jump to content

Integrated vs Separated


chakija

Preporučeni Komentari

Koliko forumaša sluša integralce?

Zapatio me neki Marantz pm16 i toliko mi se sviđa kako svira da mi dupe odma zinulo za pm14/15 itd... Posebno me iznenadio kvalitet mm phono preampa. Takodje, moguće je da ima neka posebna sinergija sa dual concentric zvucnicima pošto vidim da dosta ljudi uparuje ove ampove sa tannoy-ima.

Da li integralci generalno zaista mogu bolje da sviraju od posebnih komponenti ili sam zapatio čep u ušima pa više ne razaznajem šta je šta?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zene bre aman, ovo je bre forum valjda, mesto za budaljenje ili ŠKK?

 

Volim integrated jer je elegantno i korisno, još ako imaš daljinski zavališ se u krevet, bocneš dugme i uživaš.

Ne volim što ne možeš da menjaš ampove i preampe... Ali i kod ne-integrated me dodatno nerviraju svi ti kablovi, prekidači...

 

Generalno, kada bi mi neko dao recimo ovaj integrated ne bih se bunio uopšte :D

 

08.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Integralac je kompaktnije rešenje, zaobilazi povezivanje kablovima jer je to urađeno unutra. Što za sumnju ostavlja samo apsolutne kapacitete izlanog dela, a dobij je manja cena za isti kvalitet ako odabereš nešto dobro.

 

Odvojenp, cena je po definiciji veća (dve kutije, dva odvojena napajanja), ponekad su mogućnosti odvojenih predpojačavača realno veće, bogatije od integralaca i sve to zauzima više prostora. Za druge ne znam, ali po apsolutnom kvalitetu zvuka moj Karan integralac veoma malo zaostaje iza primarnog sistema, tj. Luxman C-03 predpojačavača i H/K P 2400 pojačavača snage, koji je zanemarivo jači od Karana nominalno Karan ima 150W/8 Oma, a H/K 170W/8 Oma). Međutim, Karan košta VIŠE od obe druge kutije, a jeste elegantnije rešenje koje traži manje prostora, i poseduje daljinac, što odvojene kutije nemaju.

 

Realno, H/K je bitno jači u teška opterećenja, stvar koncepcije, Milan Karan se krukovodio drugačijom logikom, pa stoga i ciljevima.

 

Dakle, na odgovor utiče i tvoje znanje kombinovanja uređaja iz raznih izvora u jednu dobru celinu, Ako nisi siguran, onda idi na integralac.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

postavka u temi ti je totalno pogrešna.

bole tebe (to sumnjivo) uvo za statistički podatak dal je sve all-in-one bolje ili ne u odnosu na lego kckice ili ko šta preferira,

slušaš ti a ne masa iz foruma.

ako ti se SVIĐA, koristiš.

kraj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma ja bih sve aktivnu skretnicu, dva snagaša i preamp sa sve eksternim DAC-om rado menj'o za integrisani amp koji ne bi bio veći od jednog mog snagaša, imao USB ulaz od nazad da nakačim eksterni hard a sve kontrole osim paljenja i gašenja na daljinski. Kad bi tako nešto bilo a da nije skuplje nego ovo sve što sad imam.

 

Dakle, preamp, aktvna skretnica, DAC i 4 kanala na izlazu u u jednoj kutiji... Zar to ne bi bilo divno :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Aj ako može da se obrise ova tema da se ne nastavlja dalje budalisanje na istu...Hvala.

 

premlad si da budes tako osetljiv ....... a mozes racunati na moju staros' da sam zaboravio smajli

 

no , opet se svodi na ajd ne budali** :smesna:

 

** otvori taj Marantz (sto vec sigurno jesi) , a onda zamisli kako bi bilo da se izbaci jedno 40% delova , physical layout odradi kako treba , stavi malo veci toroid i doda malo kondova , te optimizuje mirna struja ( pa gde bila )

 

e onda zamisli kako bi to zvucalo ,. a isti amp , a integrisan

 

ne moze babe i zabe ; DIY-er moze za 550-600 E cuda da napravi , a ti za te pare mozes da kupis ........ ili prodas tog Marantza

 

uopste nije poenta separate vs. integrated ; prica je bila i jeste uvek samo nivo kvaliteta

 

ja bih pre slusao EI SPS200 sa pasivcem ispred nego taj Marantz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prekretnica je bila odličan phono.

Nije da mi je žongliranje amp-preamp dosadilo, ali jednostavno ovaj "konfekcijski" uređaj ima mnogo prednosti u odnosu na eventualne nedostatke. Štaviše, svira bolje u odnosu na nekoliko kombinacija amp-preamp koje sam imao prilike da probam.

E da...ja sam isto zaboravio da stavim smajli ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

more, snagas bez preampa, sa dobrim izvorom i kontrolom...

 

...i dobrim napajanjem za izvor  :sleep1:

 

Skoro sam reorganizovao, bolje reci izbacio 3/4 sistema (bila postavka dva snagasa u bi ampingu i preamp sa dva izlaza + brdo kablova) - samo kada pocnem da palim ili gasim sistem izgledam sebi komplikovano, a zeni tek...

Toliko o tome koliko sam se otimao da mi slucjno "ne padne koncepcija sistema" za koju sam se grcevito drzao k'o pijan plota. :whiteflag:  

P.S. na snagasu imam fino podesavanje jacine posebno za levi i za desni kanal.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...i dobrim napajanjem za izvor  :sleep1:

 

Skoro sam reorganizovao, bolje reci izbacio 3/4 sistema (bila postavka dva snagasa u bi ampingu i preamp sa dva izlaza + brdo kablova) - samo kada pocnem da palim ili gasim sistem izgledam sebi komplikovano, a zeni tek...

Toliko o tome koliko sam se otimao da mi slucjno "ne padne koncepcija sistema" za koju sam se grcevito drzao k'o pijan plota. :whiteflag:  

P.S. na snagasu imam fino podesavanje jacine posebno za levi i za desni kanal.

 Ne razumem šta je tu tako komplikovano. Jeste da kada tri-ampujem moram da pritisnem Power on za tri ampa i jedan preamp, plus za još neki izvor, ali nije to neki šljakerski posao. Traje sve ukupno 30 sekundi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jedini neophodni  deo  sistema su zvucnici. Sve  ostalo je visak.

Najbolje  kad bi  moglo ave da se smesti  u zvucnike i da se nista ne vidi drugo.

A izgleda da ce moci. (Aktivni zvucnici, streamer minijaturan i ne vidi se( mali ko Apple AirPort), izvor negde namrezi (  NAS) i androidcic  za  upravljanje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...