Jump to content

PROBLEM Tablet ne bootuje


sir Oliver

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 30
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

  • 4 months later...

Sredio mi tablet moj drugar Zeka. Dečko nema šta ne zna oko ovih stvari. Koliko je samo ovaj Prestigio zatvoren (nema alata, romova...)... loodnica. Fercera bolje no nov :taz2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Daklem situacija  je  sledeća.

Tablet radio mesec dana ekstra i onda  se opet ukopao.

Svi  pokušaji da se ponovo oživi su bezuspešni. Koliko  sam uspeo da ukapiram ne vidi SD karticu.  Po  forumima  se priča  da  je  to boljka ACERa i da mu dođe ko urođena mana.

E sad šta je interesantno?

Obratim se zvaničnom servisu ACER za Srbiju i opišem kvar. Kažu to je uobičajena stvar kod  A200 modela (malte ne priznali  fabričku grešku) i zahteva  promenu matične ploče. Cena  bi bila 38000 rsd za ploču i 1800 rsd za ruke.

Ja  poludeo. Svašta sam im napisao  i da su neposlovni i da nije normalno da  po isteku garancije uređaj mora da se baci jer  je popravka besmislena i....

Uglavnom, učtivo me odjebali, kažu  ta je cena jer je pojedinačni uvoz , carina, P&H, trte mrte...

Ljudi , jer igde u svetu popravka uređaja duplo skuplja od novog ? :blackeye: Ima li tu logike. :Dizzy:

Ima li  neka zaštita potrošača , ikakva akcija da se zaštitim? :wild: ( nešto je Mercedes kažnjen milionskom sumom u Kini zbog paprene cene delova. Može li to kod nas da se primeni? Postoji le neka tržišna inspekcija, zaštita potrošača,...?  Ma makar i da ih ocrnim javno ako ne bude ništa od normalne cene  popravke?

Uglavno  ACER za  mene više ne postoji.

 

 

 

 

 

@Nešić,

može li tvoj drugar i ovog A200  da pogleda?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kaže:

 

Pa ako je software, trebalo bi. Kako ce da dostavi?

Tamo je nvidia chipset, pa ima neki Nvflash tool koji mi omogucava low level pristup. Neki pusti tebi , ja idem na 2,3 dana do Novog Sada. Neka stoji kod tebe pa cu da pokupim, pa ako nije ploca, mogu da resim

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Kupio za  30Evra skrsen  A200 sa punjacem. Ekran ne reaguje na dodir ali kad prikacim misa sve radi. :good2:

post-39-0-39911100-1457877012_thumb.jpgpost-39-0-60161900-1457877027_thumb.jpg

E  sad sledi prebacivanje maticne  ploce  iz ovoga u  onaj zakoceni.  Ili da ekran  sa mog prebacim  ovde?

Jel  radio neko  ovakve stvari i sta savetujete? Strah  me da je ekran lepljen i da se ne slomi kad se vadi  pa  mi sigurnije da zamenim plocu. Mada , bem li ga. 

iconia_tab_a200.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Prebačena matična sa skršenog na brikovani. Problemi  sa paljenjem. Ne reaguje  baš uvek na taster.Rešeni. :oke:

Stavljena i nova leđa, lepše  boje i imaju   sva slova. :oke:

Zvuk veoma izobličen, samo krkljanje neko.  Dal  je do zvućnika ili zvučnog  čipa? :crying:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...