Jump to content

Sav Taj Jazz !


BANAT

Preporučeni Komentari

Ovo je dobro, da li im je ceo opus u ovom stilu. Pitam jer si me zaintrigirao da nabavim  nesto od njih sta mogu jer mi se stvarno svidja .

 

  Stradi

 

Ceo opus E.H. Tria je vise manje takav ,  zvucno su kao neki neutralni romatic Jazz , nit pomazu nit odmazu ali bar ne smaraju pretencioznoscu ,

recimo kao neka prijatna muzika za neki background .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo sam preslusao album Bewitched i odusevljen sam, to je muzika po mom ukusu., kada ga budem preslusao jos neku put moci cu da komentarisem mozda i kvalitet samog sviranja ali sto se tice laganih nota sve pohvale jer one su ili  umeju da budu najteze za sviranje jer kao sto znamo covek dusu cuva za sebe a kod laganih stvari mora da je podeli i sa nama slusaocima.

Hvala tebi veliko, sad cu mesec dana da uzivam slusajuci nesto za mene novo a da mi se dopada. Do sada sam mislio da je Yamamoto jedini umetnik za koga sam ja cuo koji nema los album (imam ih sve) mozda ce Higgins biti sledeci, videcemo.

Ni ja ne volim da me muzika smara (mada je ovo prejak pa cak i ruzan  izraz) ali kako mi imamo razlicite ukuse kao konzumenti tako i oni koji je stvaraju imaju razlicite vizije i poruke koje zele da nam ostave kroz svoju muziku. Esencija jazz-a jeste improvizacija ali dosta cesto sam sluasao da tako kazem usiljene improvizacije a sve na silu je tesko pa po meni i za zaobilazenje. Dugo se svira jazz i jako je tesko napraviti nesto novo pa zato ja vise preferiram stare majstore ili neke nove koji sviraju stari materijal, nije 21 vek vek jazz muzike u onom njenom najboljem smislu u to sam siguran a da ce biit boljih i boljih majstora samog sviranja to bih voleo mada bar po meni i to je sve teze jer okruzenje utice na emocije kojima se svira a danas u svetu ima sve manje nekih mekanih, tananih osecaja.........

Mozda sam preterao ali eto inspirisao si me svojim muzickim predlogom

hvala

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lomim se da li je ovo jazz. Misim da jeste rege pesma na jazz nacin (ako ne smatrate da je jazz izvinjavam se unapred).

 

 

 

Kad god je jedan više u publici nego na bini džez muzičara, džez ima svoju svrhu postojanja.

Džez je jedina biljka koja sama sebe zaliva.

Džez je komponenta filozofije, kulture i sociologije.

Džez je jednostavno priča koja pripada elitnim dušama, koje ne žele da podležu, ajde sad da ne budemo baš toliko drastični, ali koji nisu jodleri, koji ne igraju kolce ili ne guslaju,

Dakle Džez je jedina muzika koja će uvek upotrebiti i jodlere i guslare i kolaše, onda se to zove etno džez, a ovi drugi nikad džez neće upotrebiti, eto to je prednost i moć džeza.

čika Miša Blam legenda

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...