Jump to content

DAC - šta kupiti...


x1gor

Preporučeni Komentari

Kako to da firewire nije zaživio u hifi?
Navodno su sve prednosti na njegovoj strani. Barem mi je takav dojam ostao čitajući koješta na kojekakvim stranicama - nemam vlastito znanje pa mi je jedino ostalo vjerovati ili ne. Od komercijalne hife znam jedino za Weiss koji koristi FW (sigurno nije jedini, ali ne znam za druge), no i on zapravo ima korijen u pro tehnici. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zavrsio je ali na drugoj strani hife - tamo gde snimaju materijal... :)

Bilo je par firmi koje su proizvodile IC interfejse, Oxford, Bridge, trenutno postoji TC applyed Techn.

Uglavnom imju i SPDIF out pored I2S busa. Barem su to imali neki Oxford chipovi.

ali nikada nisu davali PDF podatke za IC kola i nikakvu podrsku, onome ko bi se interesovao za to.

Samo Firmama koje proisvode profi uredjaje. Otuda takvih uredjaja i nema u DIY plocicama.

ZPeng je imao odlicne gotove plocice za FW oko 250 EU komad nisam siguran da li jos uvek to proizvode?

Studio standard.

...

Trenutno se desava ista stvar i sa Thunderbolt interfejsom. Jednostavno nece da te podatke daju.

...

Za obicne smrtnike - only kineski USB :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Weiss koristi FW chip od 15EU i software koji su razvili u TC A.T. imam to skinuo soft odavno kada je bio dostupan u nekum folder budzaku na njihovom sajtu...

Mozes cak i da porucis kolo ALI mislim da ne daju podatke. Jednostavno nece to da puste.

evo jednog FW IC (15EU komad)

http://www.tctechnologies.tc/archive/downloads/dice_mini_short_spec.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svi bi voleli ali ne po ceni koja je vazeca. :)

To se nece pojaviti u prodaji na bayu ili allexp. po niskim cenama sigurno. :)

Kao ni Thunderbolt audio interfejsi.

.

Za sada oristim neki prilagodjen iz Terratec eksterne kartice.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako to da firewire nije zaživio u hifi? 

 

Za svaki ugrađeni firewire konektor se beše plaća reket Apple kompaniji ako se ne varam? Možda se zato nisu baš ubili od ugradnje istog.

 

Zavrsio je ali na drugoj strani hife - tamo gde snimaju materijal... :)

Bilo je par firmi koje su proizvodile IC interfejse, Oxford, Bridge, trenutno postoji TC applyed Techn.

Uglavnom imju i SPDIF out pored I2S busa. Barem su to imali neki Oxford chipovi....

 

Beše ima ona jeftina Behringer karta FCA202 sa firewire i Oxford čipovima iz koje mož se mazne digi signal?

 

Što se mene tiče ja sam se zaustavio na izolaciji napajanja iz USB i ne sikiram se mnogo :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Okej!
Hvala ljudi!
Ipak je šteta što se onda FW ili TB ne koristi učestalije. No, tko zna, možda pametno izoliran USB i nije toliko loš....pogotovo što ga ima od Rumunjske do Kine za naručiti....valjda

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za svaki ugrađeni firewire konektor se beše plaća reket Apple kompaniji ako se ne varam? Možda se zato nisu baš ubili od ugradnje istog.

 

 

Beše ima ona jeftina Behringer karta FCA202 sa firewire i Oxford čipovima iz koje mož se mazne digi signal?

 

Što se mene tiče ja sam se zaustavio na izolaciji napajanja iz USB i ne sikiram se mnogo :)

Ne - za kola oko interfejsa patente drze Apple i TI ako se ne koristi appleov circuit (nekoliko otpora i condova onda nem razloga da se placa. A uglavnom se koriste TI primaci ili neki drugi. FW postoji naravno za sve racunare. P nema razloga da se posebno placa Appleu?

Place se iskljucivo ako koristi apple patent arhitekturu ili ako koristi neki sasticeni software paket. A to je retko kada slucaj.

.

Inace i TI i Apple tvrde u patentima kako njihovi interfejsi vec imaju galvansku izolaciju po difoltu i daju jednostavna kola kojima se to ostvaruje sa vec postojecim chipovima... Medjutoa to su izolacije za C elementima a ne potpune i galvanske...

.

Jeste to je jedan od gadgeta koji ima recimo Oxfordov Chip. Tu je poenta da se isti Master clock koristi i za protokole i za audio.

Kod skoro swih FW chipova to je 24.576MHz tako da se moze iskoristiti i kao master clock za SPDIF koji postoji na tom chipu ili za i2S takodje. Onda je sinhronizovan. A FCA ima drivere i za WIN i za OSX mada za OSX verovatno nisu ni potrebni - odmah radi :)

...

FW400 tip skoro da se vise ne upotrebljava - ostao je samo FW800 koji moze da podrzi i nize brzine FW400 ali ide onaj drugi tip konektora i kabla. I on je polako pri kraju ide se na to da se FW800 koristi preko Thunderbolt prilagodnog kabla-uredjaja.

Radi odlicno isprobao i karticu i HD FW800 prko Thunderbolta. Jedino sto je kablic 4000-5000 dinara.

.

Postoji i opticki true-optics thunderbolt kabl kome konektori nisu preveliki imajuci u vidu da i sa jedne i sa druge strane unutra u kon. postoje mini uredjaji... to je najbolje resenje.

.

Kazem ti jednostavno postoji neki dogovor da se to ne pusta u siru upotrebu pa cak ni danas.

Dokaz za to je da je FW chip interfejs TC A.T. svega 15EU, ona digi izolacija je oko 10-20EU hardware.

Ali se ne mogu dobiti relevantni podaci ni za hardware ni za soft koji to kontorlise

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Može da se uradi relativno bezbolno. Prekine se + napojni vod u USB kablu i uvede 5V iz zasebnog izvora, GND i oba data voda moraju da ostanu povezani (po opisu napajanja menščini da su vako i oni uradili).

 

Postoji i mogućnost pune galvanske izolacije USB ali tu već mora da se koriste zasebna IC koja to rade (LTM2884, ADUM4160...), dodatna napajanja...

Pa ovako 5V treba samo ono u pocetku (handshake) tako ga zovu ovi...

Ne znam da li postoji tema u forumu oko low noise linearnog napajanja za 12V.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...