Jump to content

Sure TPA3116 - prvi koraci, lamentacije i zapažanja (split iz "Novopridošlih skalamerija")


zerowaf

Preporučeni Komentari

4 minutes ago, Vix said:

Savetujem svakome ko ima malo volje, da proba. Nije najbolje pojacalo, ali za te pare, jeftinije od soljice kafe, pa tesko da ima bolje. Da nemam nista drugo, skoro bi mogao ziveti s'tim. Zamislite pojacam, a zena ulazi i kaze mi da utisam, preglasno je! :D

Meni žena to kaže i na slušalice kad slušam. Oženio sam slepog miša.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jos nesto. Amp ne radi sa onim vecim "Power Bank"-om, osim ako se pojaca do kraja. Tj. Amp trosi  malo struje, a onaj Power bank ima "current sense" koji ga iskljuci nakon par sekundi. Moracu da ugradim jos neki potrosac, neku jacu Led diodicu...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 hours ago, sir Oliver said:

Meni žena to kaže i na slušalice kad slušam. Oženio sam slepog miša.

 

13 hours ago, Vix said:

Zamislite pojacam, a zena ulazi i kaze mi da utisam, preglasno je! :D

 

niste vi shvatili šta su vam one rekle.. :P :crazy:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, cujem vec ima planova da se stave neki paneli na ledja, pa da to bude nesto kao hodajuci elektrostatik, a ko ne bude slusao, bice electrocuted. :D

Samo se sad plasim da neko ovo ne procita pa ozbiljno shvati, pa sprovede u delo. :(

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, Vix said:

Radi, i od sad ga nosim u torbi, za slucaj da naletim na neke zvucnike :)

I svakako ga donosim na FAK, ako ga bude...

 

8 hours ago, Vix said:

Da, hvala na ponudi, najverovatnije ce mi trebati prevoz :)

A sad jos da kupim par ovih bubica... i pretvorim se u hodajuci zvucnik :)

https://youtu.be/ZozOkUHijDI

Ja sam ovo čudo kod čika Brke pištao sa onih baterija za punjenje telefona. Dasku na leđa, dasku napred i muzičar. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Igrao se danas malo sa tda 7297, tda 8932 i tpa 3118. Promenio zvucnike, pa zato. Samo da je opet, po X-ti put, uverim da ima malo smisla ocenjivati  pojacalo nezavisno od zvuchnika i obrnuto...

Naime, sada sam stavio Creative Sounds CSS 125 fr fullranger u ml-tl cevku...

Ovaj zvuchnik inace najbolje radi u zatvorenoj kutiji. Moze i u ML-TL, ali...

Sa tda 7297 se desilo da je mid-bas postao prenaglasen, a visoki se nesto pogubili. Srednji je ok, meden. I, zbog manje osetljivosti, CSS125 trazi vise snage od pojacala.

I tu se ja setim da mi je TPA 3118 sa prethodnim zvucnicima bio lagan u basu. I tako odkacim ja tda 7297 i Prikacim TPA 3118. Napajanje 19v switchersko od laptopa (x2-za svaki kanal po jedan).

I? Kao sto sam ocekivao, bas je bas onako kako treba, nema muljanja. Glasnije svira, TPA moze lepo da ih potera.

Ali...srednji, a pogotovo visoki nisu na nivou sa TDA 7297. Zvucna slika je nekako razlivena, zenski vokal je razvucen, svugde i nigde, a pevacici malo curi kroz nos :(

Visoki malo metalni i reskiji, opet kazem da mi se ne svidja :(

Ukupno, fali neka opustenost i neka "tecnost" u zvuku...sve to glasno, lupa bas, ali nesto nervozno...

Sad, mozda bi ti nedostatci kod tpa 3118 mogli biti otklonjeni boljim kodenzatorima, boljim napajanjem i cevnim buferom ispred. Ali, nisam bas siguran da li da forsiram stvari u tom pravcu, ili pak, zamenim zvuchnike, i nadjem neke koji "se slazu" sa Tda7297, posto mi se ono zvucno vise svidja.

Eh, opet taj crv....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 6 months later...

Čekam da mi stigne sa Alija

NEW-XH-M543-high-power-digital-power-amp

Imam spremno switchersko napajanje za njega 24V 10A ali me kopka da li bi klasično napajanje sa trafoom bilo bolje.

Imam i trafo 24V u furdi. Imate li neku šemu za regulator 24V 10ak A?

I da li preporučujete linearmno napajanje u odnosu na switchersko?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajde daj linak da vidim koji, bas me zanima? Jos ih nisam skroz otpisao :)

Evo pisao sam u drugoj temi, sklopih ovo na brzinu za spavacu sobu, ne znam da li mi se cini, ali zvuci bolje nego prethodna  (tpa3118 d2), a ne bi trebalo...ovo je obicni tpa 3116, cak ima NE5532 na ulazu i neke shit potove...

Sad bi njemu legao Korg B1 buffer ko guza na nosu...

Ps.d Vidi Pass Zen V3 shemu naponskog stabilizatora za Mosfetom, jeste da disipira ali moxes napraviti lepo stabilizovano napajanje

IMAG2237-1280x720.jpg

IMAG2241-1024x1820.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, sir Oliver said:

Imam spremno switchersko napajanje za njega 24V 10A ali me kopka da li bi klasično napajanje sa trafoom bilo bolje.

Imam i trafo 24V u furdi. Imate li neku šemu za regulator 24V 10ak A?

I da li preporučujete linearmno napajanje u odnosu na switchersko?

Sta ce ti 10A?

Dosta ti je i pola od toga.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Gosha

2*120w = 240W

240W sa 24V napajanja je 10A

Od viška glava ne boli.

@Vix

Evo linka

https://www.aliexpress.com/item/NEW-XH-M543-high-power-digital-power-amplifier-board-TPA3116D2-audio-amplifier-module-Dual-channel-2/32820689047.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.YhdmG6

 

 

Da li je potrebna stabilizacija ili dovoljno samo ispravljanje 24V? Da mu ne bude previše napona posle ispravljanja 24V? Trpi do 26V. I pre svega da li je trafo + ispravljač bolja solucija od switchera ( za ovu primenu)?

Ima li neki savet za tweak ovoga? Promena nekih komponeti za bolje? Kondići, induktiviteti,...

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, sir Oliver said:

Čekam da mi stigne sa Alija

NEW-XH-M543-high-power-digital-power-amp

Imam spremno switchersko napajanje za njega 24V 10A ali me kopka da li bi klasično napajanje sa trafoom bilo bolje.

Imam i trafo 24V u furdi. Imate li neku šemu za regulator 24V 10ak A?

I da li preporučujete linearmno napajanje u odnosu na switchersko?

Nema na Aliju 24V 10A linearni regulator, samo svičersko. Šteta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, sir Oliver said:

@Gosha

2*120w = 240W

240W sa 24V napajanja je 10A

Od viška glava ne boli.

@Vix

Evo linka

https://www.aliexpress.com/item/NEW-XH-M543-high-power-digital-power-amplifier-board-TPA3116D2-audio-amplifier-module-Dual-channel-2/32820689047.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.YhdmG6

 

 

Da li je potrebna stabilizacija ili dovoljno samo ispravljanje 24V? Da mu ne bude previše napona posle ispravljanja 24V? Trpi do 26V. I pre svega da li je trafo + ispravljač bolja solucija od switchera ( za ovu primenu)?

Ima li neki savet za tweak ovoga? Promena nekih komponeti za bolje? Kondići, induktiviteti,...

 

 

Mnogo će biti, samo ispravljeno 24VAC će biti oko 30VDC. Može da se uradi nešto ovako najprostije. Trebaće ti nešto hladnjaka, za oko 60W disipacije. Ili trafo 18VAC bez stabilizacije, ali to je rizik za TPA.

Variabel Power Supply LM317 10A.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...