Jump to content
zerowaf

Sure TPA3116 - prvi koraci, lamentacije i zapažanja (split iz "Novopridošlih skalamerija")

Recommended Posts

Koloko pogledah Sure ima strereo i mono tpa3116 sa hladnjakom kao pak i nokakvu drugu. Ja imam steteo 2x50w sa pak hladnjakom kojoj sam odradio oscon zamenu. Ja naručio i treću pločicu 2x100w. Došlo mi da bacim 10$.

Što se tiče zvuka Neskorov smsl36a pro mi naj više legao. Možda i njega naručim. On je samo oscon zamenio tako da je T-ova ultimate verzija. Pop, puc,... nerviranje pri uključivanju i isključivanju i ja imam. Moji fostex-si su još osetljuviji. Ima onih trafoa što je luka stavljao možda i stavim ih jer kažu da sa njima nema pucanja kod on-off a.

kažu da sa njima nema pucanja kod on-off a.

Onda bi stvarno moglo biti da je razlog pucanju nesklad u kapacitetima u minus i plus granama o čemu je Trotter gore pisao?

Danas je stigla Sure pločica.
Slike ću staviti sutra dok poslikam na dnevnom svjetlu.
Spojio sam ju za prvu ruku na napajanje za laptop. 
Zvuk na prvo slušanje? (terminologija koju ću koristiti je razumljiva vjerojatno samo meni, ali eto nastojat ću opisati dojmove)
Ima zanimljivu širinu, ali nema dubine niti visine. Nema basa. Srednji su živi iako zbog nedostatka donjih tonova nemaju masu. Nemaju meso odnosno nisu opipljivi. Visoki tonovi su prisutni, ali šilje. Nemaju masu. Sad valja objasniti što želim reći pod tim - zvuk činele bi trebao biti osim oštar i visok i takav da ima svoju težinu. Visoki ton iz činele ili iz trube bi trebao imati svoje "tijelo". Visiti u zraku. Da probam ovako objasniti, ono što neka cijevna pojačala prenaglašavaju kod visokih tonova to ovdje uopće nema.
Dojadilo mi je to, pa sam išao zamjeniti elektrolite za razvikane Panasonic Oscon 330uF (original su mislim bili 220uF).
Zvuk nakon zamjene je....ništa bolji! :rofl:
Dobro, rekoh. Dajmo vremena. Sad to svira oko sat i pol vremena sa novim kondenzatorima i zvuk je počeo dobivati nekakve obrise. Uglavnom se popravila sredina, basa i dalje nema (a niti midbasa), a visoki su ili postali pitomiji ili sam se navikao do sad. Ne znam.

Ostat će nekoliko dana ovako na punjaču i na žicama da se usvira i ono i ja zajedno s njim.
Kasnije kad više ne budem mogao durati ću napraviti PSU po receptu kojeg mi je pokazao Zbotić.
Potražit ću link kojeg je dao na forumu

pa mogao bi neki vlasnik pojacala da svrati do mene na

druzenje i slusanje u mom okruzenju.

takvo jos nisam cuo.

i ja sam ljubitelj stonoga, samo omiljena mi je TDA7294.

nabavio od mog dragog moderatora :)

iskreno, jedino me stonoge interesuju osim pojacala sa lampionima.

:drinking-2: