Jump to content

Sure TPA3116 - prvi koraci, lamentacije i zapažanja (split iz "Novopridošlih skalamerija")


zerowaf

Preporučeni Komentari

34 minutes ago, sir Oliver said:

Ma za ovu pitam. Jesu ili nisu?

Za ovu sigurno jesu, tu je i ulazni konektor, bezvezni mali elektroliti, kako uglaviti nešto veće?

Čemu služe ona dva potenciometra, nisu valjda delitelj signala na ulazu? To moraš izbaciti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nece meni samo SIR OLIVER da ima takvo skutijano .Sire sta kazes jel sam ga nacunjo sto bi lale rekle ova je od ampermetra a tvoja od voltmetra zato imas onako lepe cinceve za zvucnike.Bogami ja sam se zaljubio na prvi pogled u tu kutiju kad sam video kod tebe i eto kod CIKA DJURE je nadjosmo .Nem se ljutis sto ce biti isti dizajn ali stvarno je kutija fenomenalana.E pa eto sad meni zanimacije do mile volje.:hi::drinks:

IMG_20171116_180842.jpg

IMG_20171116_180919.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, NIXIE said:

Ne vidim gde su ulazni kondenzatori na ovoj pločici HX-M190.

Nemam takvu pločicu ali po slici sam 99% siguran da su uokvireno žuto ulazni, a uokvireno plavo izlazni iz čipa (bootstrap). Ovde su izlazni grupisani u grupe po dva pošto je ploča sa dva čipa. Ti izlazni bi trebalo da su po 220nF a ulazni ne znam, verovatno nisu dovoljne vrednosti. Ova moja HX-M189 ima samo jedan čip ali isto četiri ulazna. Dva su levi desni, a dva su povezana na zemlju, pošto čip ima balansirane ulaze. Ne znam da li su isto povezani na M190, ali lako se utvrdi uz malo posmatranja izbliza.

xhm190.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, 2a3 said:

Nece meni samo SIR OLIVER da ima takvo skutijano .Sire sta kazes jel sam ga nacunjo sto bi lale rekle ova je od ampermetra a tvoja od voltmetra zato imas onako lepe cinceve za zvucnike.Bogami ja sam se zaljubio na prvi pogled u tu kutiju kad sam video kod tebe i eto kod CIKA DJURE je nadjosmo .Nem se ljutis sto ce biti isti dizajn ali stvarno je kutija fenomenalana.E pa eto sad meni zanimacije do mile volje.:hi::drinks:

IMG_20171116_180842.jpg

IMG_20171116_180919.jpg

:happy64:Da platiš royality za ideju. :drinks:

Nadji i meni još jednu da ja i ovaj drugi spakujem.:hammer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 minutes ago, sir Oliver said:

:happy64:Da platiš royality za ideju. :drinks:

Nadji i meni još jednu da ja i ovaj drugi spakujem.:hammer:

Moras zastiti autorsko pravo .Ima Djura jos jedno a neda.Ce platim sa onom breskovacom sa FAKa:hi::drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Mentok said:

Nemam takvu pločicu ali po slici sam 99% siguran da su uokvireno žuto ulazni, a uokvireno plavo izlazni iz čipa (bootstrap). Ovde su izlazni grupisani u grupe po dva pošto je ploča sa dva čipa. Ti izlazni bi trebalo da su po 220nF a ulazni ne znam, verovatno nisu dovoljne vrednosti. Ova moja HX-M189 ima samo jedan čip ali isto četiri ulazna. Dva su levi desni, a dva su povezana na zemlju, pošto čip ima balansirane ulaze. Ne znam da li su isto povezani na M190, ali lako se utvrdi uz malo posmatranja izbliza.

xhm190.jpg

Kako bi se bilo šta menjalo, valjalo bi iskopati šemu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

51 minutes ago, ManicP said:

Eno je u datasheetu, kod tih ampova nema baš previše inovacija u topologiji.

 

Imam ja datasheet, ulazni otpor pojačala se menja zavisno od izabranog pojačanja u opsegu 9koma-60koma, od toga zavisi i veličina ulaznog kondenzatora, kako da znam koji su ovde odabrani? Meni liče na ceramic multilayer, tu ima recimo 1uF -2,2UF da se  nađu tako sitni. Ima i nešto tantala tih dimenzija, koji je da je ja bih tu stavio neke veće PP makar van pločice, sve zavisno od ulaznog otpora.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...