Jump to content

ITT 245/27/100F. 10" bass , TS parameters, Karakteristike...


Pchelac

Preporučeni Komentari

Zahvaljujući kolezi VladaC-u imam dotična merenja, parametre, k-ke i svašta nešto... :respect:  Na žalost, nisam baš imao vremena za neko druženje duže od kafice, ali zato nisam stigao ni da se vratim u Batayu, a on završio! Šta u Batayu , ma ni do kola nisam stigao, još u liftu...

Vas test completed: Sat Aug 22 00:42:19 2015
Vas drive current  2400.40 uA
ITT glat, Pchelac, Vas=93lit
;------------------------------------------------------------------
Revc       =    6.9606 ohms
Fms        =   41.2538 Hz
Zmax       =   27.7188 ohms
Qes        =    0.9404
Qms        =    2.8045
Qts        =    0.7042
Le         =    0.5861 mH  (at 1 kHz)
Diam       =  200.0000 mm  (  7.8740 in  )
Sd         =31415.9282 mm^2( 48.6948 in^2)
Vas        =   93.3146 L   (  3.2954 ft^3)
BL         =    6.5502 N/A
Mms        =   22.3628 g
Cms        =  665.5566 uM/N
Kms        = 1502.5018 N/M
Rms        =    2.0669 R mechanical
Efficiency =    0.6546 % 
Sensitivity=   90.1779 dB @1W/1m
Sensitivity=   90.7824 dB @2.83Vrms/1m

post-46-0-54566600-1440364740_thumb.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Predlažite , što činiti sa ovijem drajverima? Obzirom na Qts od 0.7 ,  ja bih ih svrstao u srednjake u nekoj ob konfiguraciji... Al ja sam laik... pa evo još jednog laičkog pitanja: Bil' se oz ovoga dalo (ipak) nekako izvući pristojan bas i rad u opsegu do 7ooHz otprilike, a gore da napravim OB modul sa mojom BetsyK, a-la- giurgevak...?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kakvi crni srednjaci od 10"

 

Odličan drajver za kompresiju, ovde na slici je idealna kutija od 96 litara. Odziv kao san.

Naravno ne mora tolika kutija, sve od 50-100 litara kompresija će ti super raditi posao. Samo stavi dosta kamene vune ili gusto nabijenog flica. I da, naravno da može da tera do 700 Hz, niski Le to dozvoljava, možda može i više (a i frekventna karakteristika koju ste snimili mikrofonom pokazuje da može i više)

 

aGedtos.png

 

Vidim da si zapeo za OB. Mogu ovi drajveri i kao bass u OB, neće baš biti previše bass-a, ali možda bude dovoljno.

 

Opet si zapeo i za OB u srednjim, ne znam šta su ti tvoji moduli koje si pominjao, ali generalno sa srednjetoncem u OB stvari stoje ovako: praktično, srednjetonac se stavlja u OB da mu se poveća Q faktor, odnosno smanji "tvrdoća" sistema (a sistem čine tvrdoća vešanja drajvera i veličina kutije u kojoj je smešten). Srednjetonci koji imaju visok Cms parametar su bolji od onih imaju niži Cms, meni je neka mera recimo da 5" srednjetonac ima Cms preko 1 mm/N. Takav srednjetonac ne mora u OB da bi zvučao super, može u sopstvenu kompresiju. Što je veća krutost vešanja odnosno manji Cms, drajver zahteva veću sopstvenu kompresionu komoru, odnosno u ekstremnom slučaju OB.

 

Umesto da razmišljaš o OB srednjetoncu, možda je bolje razmisliti o nabavci visoko kvalitetnog srednjetonca sa mekim vešanjem, npr nešto kao http://www.sbacoustics.com/index.php/products/midwoofers/5-sb15mfc30-8/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tnx,Kojo... Trenutno me OB zanima samo od srednjih naviše, ovo je premali drajver za bas u OB, jasno, a i ja nemam sobu i uslove da se igram sa full OB. Ovako bih ,nekako http://www.zenmod.in.rs/loudspeakers/sonido-15-way-speakers-by-zm-hifish-edition/

Znači, dole bas kutija, gore promenljivi modul za srednje i visoke... Razlog, pa imam fullrange BetsyK, i ne baš previše sredstava za experimentisanje sa još nekakvim drajverima. Drugo, ona Vladina kutija koja se mnogima dopala u Vrdniku je imala papirni visokotonac u OB varijanti. Drugim rečima, izgledala je kao baby-đurđevak, zvučala je odlično. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Trenutno proširujem rupu na tqwt da primi 10"...(ovo zvuči malo... :wild: ) , wild try, ok, ali š'o i da ne probam. Ova tqwt je kutijetina od 90 i nešto literi, ugođena na 50Hz, neka sviri ovako par dana. Onda još jedan divljački potez - zatvorim rupu od bas reflexa na dnu, i dobijem... pa, zapečaćenu kutiju sa tunjelom unutra. Pa nek sviri tako još neki dan... Inače spremio sam materijal za novu kutiju, imam tonu lepe obostrano furnirane iverice, sa pravim furnirom, od svajinog regala...probaćemo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Preslušano... Sa vrljavom integralnom zv. karticom sa kompa, doduše, ali...: Srednji -dumreš! Prosto mi žao da ih režem ispod 1K. Bas... ima veću težinu nego sa BetsyK , ali je malo boomy,sa snimcima gde je naglašen bas. Opet ne previše, i prijatno za slušanje. Probaću i sa zatvorenom i smanjenom reflex-rupom. Calexico zvuči bolesno dobro... :guitarplayer:

post-46-0-65701400-1440741849_thumb.jpg

post-46-0-55348200-1440742104_thumb.jpg

post-46-0-58509500-1440743151_thumb.jpg

post-46-0-60810500-1440743260_thumb.jpg

post-46-0-39506700-1440744124_thumb.jpg

post-46-0-49189800-1440744246_thumb.jpg

post-46-0-88271600-1440745616_thumb.jpg

post-46-0-50082400-1440745800_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ovo bi bi bilo dobro ze proveru basa

 

Potraži u trgovini pod: "Solo - The Marcevol Concert". Zadnji put kad sam bio je ostalo još nekoliko primjeraka. ;)

 

 

Ne znam ima li gdje još za pronaći Usher demo cd naziva "The diamond revolution" ili tako nekako. Jedna numera pod imenom "Fight between the bull and the tiger" je jezivi mrak ako voliš čuti kako radi bas sa svim odjecima prema gore. Ne znam tko je odsvirao, ali su ili kineski ili japanski bubnjari u pitanju. Dojam je da je velika membrana promjera valjda dva metra!

Nadam se da ćeš pronaći i to.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Potraži u trgovini pod: "Solo - The Marcevol Concert". Zadnji put kad sam bio je ostalo još nekoliko primjeraka. ;)

 

 

Ne znam ima li gdje još za pronaći Usher demo cd naziva "The diamond revolution" ili tako nekako. Jedna numera pod imenom "Fight between the bull and the tiger" je jezivi mrak ako voliš čuti kako radi bas sa svim odjecima prema gore. Ne znam tko je odsvirao, ali su ili kineski ili japanski bubnjari u pitanju. Dojam je da je velika membrana promjera valjda dva metra!

Nadam se da ćeš pronaći i to.

Ne nađoh. Ima na YT ali...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...