Jump to content

DIY zvučnika - predlozi


progster

Preporučeni Komentari

Ma neka, odustao sam ja od takvog naručivanja, više mi se isplati da sakupim sve na gomilu pa da mi preveze čovek, platim njihov PDV i bar sam siguran da niko neće da mi zaračuna tamo neki muzički dinar za finansiranje grand produkcije, stvarno bi bila šteta da ne opstanu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ali, carevi šverca su bili neki piloti JAT-a, ima tome godina, koji su kao avio kargo pokušali da ušvercuju dva traktora. Začudo, nisu uspeli. A bili lepi japanski traktori.

Ja znam ljude koji su bez problema i traktore prevozili, samo kad čovek ima ljude... Recimo, ko prevozi šleperom ili vozom, ima čoveka koji radi na lokalnoj carini u gradu u kom vozi, i može i tenk da preveze...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam cuo da su tu izmedju Hr i Srbije prije svercali i po nekoliko stotina ovaca, da li su ih uhvatili ili nisu ali princip je bio ovi  u Srbiji doveze u prikolicama sto je moguce blize granici i iskipa ovce  , ovaj na drugoj strani dotjera takodje svoje ovce "vodice" i poslije fuzije copora,  ovaj u Hr vrati kuci nekoliko stotina ovaca vise:)

 

Bilo je i prijevoza punih kamiona piva preko dunava ali ti nisu dugo svercali:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Najsimpatičnija priča koju sam čuo je ona o "svatovima" sastavljenih od ukradenih automobila koji su svaku subotu odlazili iz RH u Hercegovinu i to sve uz čašćenje policije i carine sa "svatovskom" rakijom. :D
Na posljetku je navodno nekome proradio kliker kad je shvatio da se isti ljudi stalno žene.

Nemam pojma je li priča točna, ali djeluje kao dobra šala u društvu.


P.S. Hajde da iscrpimu temu o švercu, pa da kasnije nabrusim metlu. ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Razmišljam o nekoj samogradnji dvo sistemske bookshelf kutije ( po projektu ) da mid bas driver bude  6.5 " -  7 " , ako neko ima predlog ili link bio bih zahvalan. ( izdvojio bih za drajvere 200 evrića uključujući mid bas-eve i visokotnce ) Driveri su mi dostupni sa ovog linka  : http://www.hificollective.co.uk/components/loudspeaker-drive-units.html

( već sam nešto od neotech upocc kablova poručivao i stiglo je uredno za nekih 7 dana ) Dakle ... ako neko ima predlog za uparivanje s ovog linka bio bih veoma zahvalan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zanimljiv mi je projekat koji je kolega Nesic uradio ( gledao sam ) al bi mi više odgovarala varijanta da je bas reflex na prednju ploču  ( ne znam kako bi se ova varijanta pokazala u mom okruženju gdje sam prinudjen da ih držim u ćoškovima bliže zidu )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jeste dostupno...

 

znaj i da sa njima je vrlo lako naci dogovor za manju cenu, jednim kulturnim razgovorom preko mail-a...

 Izabrao destinaciju i evo odgovora :)

 

We are awfully sorry, but currently we are not allowed to ship Scan-Speak products to your Country.

We kindly ask you to contact the local Scan-Speak distributor or Scan-Speak directly.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...