Jump to content

Konfiguracija za 3ds max, rendering, cad...


Nesic

Preporučeni Komentari

Matična koju sam si ispipao je 10.990 kod emmi. Manje od toga i ne može za kvalitetnu GB ploču koja kvalitetno podržava OC. Više od toga bi bio "šminkeraj" koji si upravo spomenuo. Pošto će sve da ide u Albatross kućište (bez crvenih "X"-ova na prednjici i transparentnih stranica da se vidi unutrašnji šminkeraj) onda sama vizuelna pojava komponenti uopšte nije bitna. Komp će verovatno biti negde zavučen da ga se može uključiti ali ne i preterano izložen da ne bude izložen "povredama na radu"... U metalurgiji i kod mašinaca to je skoro pa neizbežno, pogotovo u malim radionicama nakrcanim mašinerijom...

Jedino napajanje ne vidim, nadam se da si mislio na to. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Samo, malo slabije pratim hardver u zadnje vreme, nisam baš u tokovima, ali vidim pojavili su se već i kod nas novi inteli za 1151 socket i Z170 ploče, DDR4 memorija i slično, pa kad već kupuješ novo i dobro, vidi kakve su cene, možda vredi uzeti noviju tehnologiju. Opet kažem nisam baš u toku pa ne znam kakvi su odnosi cena, performansi između starog i novog pa ispitaj ako te interesuje :oke:

 

Ja sam se nanišanio na provereni Z97 čipset a ortak je upravo krenuo da me ispituje "a zašto ne Z170?"

Jbga, otkud znam. Dogovor je da trošak zadržimo između 1 i 1k5€ (ne računamo komponente koje imamo) ali u to suštinski mora da upadne i operativni sistem i sve periferije (osim štampača)

Ja sam se naučio da trošak mora da postoji ali mora da bude razumna investicija a ne puko habanje novca zarad ni sam ne znam čega...

Sintetički testovi daju prednost novijim procesorima i čipsetima ali postavlja se pitanje koliko od toga koristi imam ja u praksi tj u radu sa SolidWorksom, nije li možda i i7 više no što mi realno u firmi treba u narednih nekoliko godina? Do sada sam radio (i još uvek) sa nekim i-3 i u suštini retko kada moram da čekam na komp da obavi ali mislim da je to zato jer sam naučio da optimizujem modele i ne radim ništa komplikovanije (zahtevnije po hardver) nego što je to krajnje neophodno. Na primer postoji više načina da se kreira komad cevi, ja ih znam ovako napamet sedam, a garant ima još neki. Ne postoji najbolji generalno nego u suštini zavisi od toga gde i kako će se taj 3d model kasnije koristiti, da li će biti podloga nečemu ili će se morati modifikovati, savijati, bušiti, zavarivati... Ako znam unapred funkciju i poziciju, onda shodno tome biram metod. Ako kojim slučajem odaberem pogrešan, sledi ili mučenje ili naprosto ispočetka. Tu je najveća ušteda u vremenu, dobro planiranje je pola posla... Ni jedan procesor svojim performansama ne može da nadomesti sve nedostatke loše kreiranog modela...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam se nanišanio na provereni Z97 čipset a ortak je upravo krenuo da me ispituje "a zašto ne Z170?"

Jbga, otkud znam. Dogovor je da trošak zadržimo između 1 i 1k5€ (ne računamo komponente koje imamo) ali u to suštinski mora da upadne i operativni sistem i sve periferije (osim štampača)

Ja sam se naučio da trošak mora da postoji ali mora da bude razumna investicija a ne puko habanje novca zarad ni sam ne znam čega...

Sintetički testovi daju prednost novijim procesorima i čipsetima ali postavlja se pitanje koliko od toga koristi imam ja u praksi tj u radu sa SolidWorksom, nije li možda i i7 više no što mi realno u firmi treba u narednih nekoliko godina? Do sada sam radio (i još uvek) sa nekim i-3 i u suštini retko kada moram da čekam na komp da obavi ali mislim da je to zato jer sam naučio da optimizujem modele i ne radim ništa komplikovanije (zahtevnije po hardver) nego što je to krajnje neophodno. Na primer postoji više načina da se kreira komad cevi, ja ih znam ovako napamet sedam, a garant ima još neki. Ne postoji najbolji generalno nego u suštini zavisi od toga gde i kako će se taj 3d model kasnije koristiti, da li će biti podloga nečemu ili će se morati modifikovati, savijati, bušiti, zavarivati... Ako znam unapred funkciju i poziciju, onda shodno tome biram metod. Ako kojim slučajem odaberem pogrešan, sledi ili mučenje ili naprosto ispočetka. Tu je najveća ušteda u vremenu, dobro planiranje je pola posla... Ni jedan procesor svojim performansama ne može da nadomesti sve nedostatke loše kreiranog modela...

 

Ma naravno, i ja sam se malo zainteresavao pa prečešljao po interneti i koliko vidim, 6700k je u odnosu na 4790k maaalo hladnjiji, maaalo brži i maaalo skuplji, sve na kašikicu, nema više poboljšanja performansi ko nekad, a onda skuplja ploča i tako dalje. Nego samo rekoh da napomenem ako ti je promaklo, biće ta mašina odlična kako god okreneš.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

biće ta mašina odlična kako god okreneš.

U tome se definitivno slažemo :)

Mene zapravo najviše zanima sposobnost da se može odraditi dobar OC. Što takt višlje podignem, veća dobit za rad sa SW-om. Xeoni sa po 24 jezgra i 128GB memorije nisu ni u kakvoj prednosti (osim za simulacije i rendering) a toga bude reda ispod 1%... Uglavnom modeliranje i tehnički crteži (kod ovog drugog adekvatan GPU ima veoma važnu ulogu)

Ali rekoh već, poznavanje principa dobrog modeliranja su najvažnija stavka, mnogo važniji faktor za sveukupnu efikasnost u radu od nadrndanosti hardvera...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma znam, samo se nadam da valja. :)

 

SSD je na primer skoro nov, kupljen pre možda mesec dana ili tako, napajanje bilo rezerva za slučaj da na mineru neko od postojećih otkaže (nije bio moj miner, ja se nisam upuštao u pravljenje mikimaus novaca) grafika moja prethodna kartica... Ne bih se petljao sa sumnjivim i starim drtinama samo zato da kobajagi uštedimo neku siću...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

CPU i7-4790K (4GHz)  je fenomenalan.  ali ima zajeb za fabrickom pastom . da se ne ponavljam imas moj post ovde:
 
http://www.diyaudio.rs/topic/4807-i-7-intel-cpu-ispod-300€-u-srbiji/?p=207416
 
 
preporucujem vodeno hladjenje. ili kuler od pola metra.
 
citava serija ovog procesora ima defektnu termicku pastu ispod poklopca - ima vazduh izmedju.

https://communities.intel.com/thread/54032?start=0&tstart=0

kod mene ni kuler od pola metra nije stizao da ga ohladi. jer govno ispod nije provodilo dovoljno brzo toplotu na kuler.

tek kad sam skinuo i zamenio je proradilo.

 

p.s.

 

bolja varijanta je sa stegom i/ili cekicem. ovde lako  moze da se osteti stampa sa ziletom

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imamo i to :)

 

http://emmi.rs/hladnjaci-cpu-hladnjak-1150-2011-am3+-fm2+-cooler-master-hyp.11.html?productId=47018

 

Nisam 100% da je identičan ali to je to otprilike. Čuči u kutiji kod ortaka. Ja na mom 2600K imam CM Gemini S inače se nikada ne bih usudio da se zezam i teram ga na 4.4GHz kao normalno a i do 5GHz kada procenim da to ima smisla.

 

BTW, mislim da sam već rekao da ortak misli da je bolje namesto Z97 i 4790K ići na Z170 i 6700K (pride DDR4 itd) ali ćemo videti šta će na kraju da bude... Naime, ja radim sa SolidWorksom ali kod njega je ENTER taster na laptopu kojim vrši plaćanja... :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

ovo ti je sigurica   :oke:

 

Hm. Sigurica da, ali iz nekog razloga neće da se poljubi DDR4 memorija u XMP modu na 3200 sa procesorom. Radi po default settingu na 2133MHz, CPU se da na matičnoj terati na 4.6G (osim ako se krene prčkati po taktu - povećavanje množitelja ne ide dalje) i sveukupno razočaravajuće. Naravno, poredim sa starom i glupom Z68X gde mogu da zastareli 2600K sa nominalnih 3.4 podignem do 5GHz a da sve ostalo ostavim na auto settingu. Uglavnom, rekao bih dečije bolesti. Update BIOS-a nije ništa promenio.

BTW, na GB sajtu je izlistana baš ta Corsair memorija a i na Corsairovom sajtu je kombinacija podržana... Nije bila kupovina naslepo tojest APP... :(

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima 4 bloka po 4G, sva 4 slota zauzeta. Memorija kupljena u paketu od 16G (4x4). XMP ima samo "profile1" ili disabled. Bios apdejtovan preko GB aplikacije a i manualno provereno na sajtu. Izvorno je BIOS došao u verziji 1.0 a ovo je treća inačica, u verziji dva (prvi update biosa) i piše da je nešto korigovano oko kompatibilnosti memorije... Problem (sa DDR4) je opisan na Corsair sajtu u fazonu da OC memorije forsira CPU clock a od 2133 takta memorije na 3200 ima cca +50% što znači da bi to povuklo takt CPU-a sa 100 na 150MHz a to onda sasvim logično brzinu podiže sa 4 na 6GHz što 6700K biće ne može da podnese bez manipulisanja. Trebalo bi smanjiti takt sa 100 na recimo 60 do 65MHz pa onda probati prčkati po voltažama a to je već meni van domašaja znanja, iskustva i nerava ali i novca za novi hardver ako se zdimi... Kak' se meni čini, memorija će da ostane na 2133MHz pa kako bude. Šteta što smo je kupili verujući da će moći da radi na 3200 kako se prodaje.

 

Na mojoj matičnoj (Z68X) ima dva XMP moda, na ovoj novoj (Z170) samo jedan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 months later...

http://www.eevblog.com/forum/chat/hacking-nvidia-cards-into-their-professional-counterparts/

 

Polovna GTX680 košta manje od 300e, a GTX660ti i 670 za oko 200-250e, i za te pare se dobije Quadro K5000, još bolja stvar je da od GTX690 (koja je dvoglava) može da se napravi mašina sa dve grafike, jednom gaming, jednom workstation. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

K5000 je ako sigurno 40% brža. Znam ja da tebi ne treba brža, ali evo načina da se dobije dobra workstation grafika za male pare. :)

 

EDIT: Druga stvar je ko hoće i gaming mašinu, kupi GTX690, i bukvalno dobije dve odlične grafike za mnogo manje pare...

 

EDIT: To je ono što smo pričali u temi, nije ni workstation uvek najbolja opcija (za sve programe), ovo je praktično univerzalno. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Against my better judgement and due to my impatience I decided to try to mod my card and find the straps for GPU1 anyway, I was successful in finding the straps, but managed to kill it at the same time,

 

Enough said.

 

:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eh, kad bi K5000 i 5000 bilo isto.

 

Meni savršeno svejedno, a garantujem da 98% kućnih korisnika ne bi znalo razliku.

 

 

 

K5000 je ako sigurno 40% brža. Znam ja da tebi ne treba brža, ali evo načina da se dobije dobra workstation grafika za male pare.

 

 

Nije to male pare ako u onu drugu od koje prerađuješ moraš da uložiš novac. Jednom svakako mora da se klekne lova.

 

To je ono što smo pričali u temi, nije ni workstation uvek najbolja opcija (za sve programe), ovo je praktično univerzalno

To definitivno stoji. Postoji jedan određen (zapravo veoma mali) broj programa koji imaju direktan benefit od WSGPU a svima ostalima uglavnom više pašu CGPU.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni savršeno svejedno, a garantujem da 98% kućnih korisnika ne bi znalo razliku.

 

Nije to male pare ako u onu drugu od koje prerađuješ moraš da uložiš novac. Jednom svakako mora da se klekne lova.

Sve to stoji naravno, kažem da većini to nije bitno ali ne možeš da kažeš da je K5000 kartica koja nema primenu i da nekome nije potrebna? A i ne pričamo mi ovde o kućnim korisnicima valjda?

Naravno da nisu male pare, mislio sam "male", manje nego što košta K5000 i GTX680 (690) svakako. Hteo sam da kažem da je ovo dobro rešenje za one koje počinju, hoće dobru (odličnu) grafiku (univerzalnu, bukvalno svi mogući programi, a i igrice), koja će dugo da traje (vreme i potrebe neće da je pregaze), a naravno zna šta radi, tj. neće da zezne grafiku dok ovo prelemi. :)

 

Ja samo hteo da podelim, možda nekome zatreba i želi da se upusti u ovo.. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...