Jump to content

Parabolis sistem


parabolis

Preporučeni Komentari

Sasvim sam zadovoljan zvukom, od Wolfsona sam ocekivao za nijansu malo vecu rezoluciju , ali u principu je to ono sto moj istem pruza.A st ose tice headampa koji sam testirao sa Grado GS1000i Statement Series Open Backed Headphones, tu je totalno druga prica, zvuk koji daje ovaj headamp je odlican, svaka preporuka .....

Jedino sto bih menjao na ovom dac-u je kutija, ubacio bih ga u lepsi case, o tom potom.....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, parabolis said:

Sasvim sam zadovoljan zvukom, od Wolfsona sam ocekivao za nijansu malo vecu rezoluciju , ali u principu je to ono sto moj istem pruza.A st ose tice headampa koji sam testirao sa Grado GS1000i Statement Series Open Backed Headphones, tu je totalno druga prica, zvuk koji daje ovaj headamp je odlican, svaka preporuka .....

Jedino sto bih menjao na ovom dac-u je kutija, ubacio bih ga u lepsi case, o tom potom.....

Kakav je izlaz (I/U konverzija), jel sa OP? Ako je sa OP, ili ne daj bože više, njih izbaci sve OP i stavi jednu lampu i eto ti rezolucije i dinamike.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, parabolis said:

Pa, s obzirom da nisam bas strucan, a koliko sam gledao u unutrasnjost dac-a, mislim da je izlaz uradjen sa OP.

Odmah pređi na lampe, ako je sa 3OP kako vidim sad na slikama onda ti nisi ni čuo taj DAC kako treba. Vidi šta je Fikus radio sa Wolfsonima pa konsultuj ovde znalce na sajtu da li je to dobro kako je uradio ili može bolje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, parabolis said:

Takav utisak sam i ja stekao slusajuci ovaj dac.Kao da je u nekom svom tehnickom segmentu nesto promaseno ili nije uradjeno kako treba.

To je zbog OP, taj DAC je mnogo dobar al ga ubiju jer urade izlaz prema uputstvu proizvođača, i onda je gotovo. Da ne pominjem elektrolite kroz koje prolazi signal, to je i gore od OP.

Vidi ovde kako je urađeno, mislim da je samo cathode follower stavio.

http://www.lampizator.eu/lampizator/REFERENCES/Cambridge Azur/Cambridge Audio Azur 640C ALmpizator.html

Sad sam pogledao taj DAC ti je Vout znači ne treba nikakva konverzija, samo buffer sa lampom i dobrim kondenzatorom na izlazu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala na sugestijam, pogledacu , mada slabe vajde od toga posto nit znam to da radim, a i vremena nemam.....pa cu morati nekoga angazovati ,ako se odlucim na upgrade wolfsona.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, parabolis said:

Hvala na sugestijam, pogledacu , mada slabe vajde od toga posto nit znam to da radim, a i vremena nemam.....pa cu morati nekoga angazovati ,ako se odlucim na upgrade wolfsona.

Ok pogledaj, ali umesto lampe može i neki drugi buffer recimo fet, samo da nije sa OP. Traži pomoć na forumu, znaće šta treba možda je neko već radio nešto slično.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, sir Oliver said:

Ja radio lampizaciju za Azur CD i to mnogo dobro ispalo. Odripuje od stock varijantu. Tako da preporučujem lanpe na Wolfsona.

Negde je u Bg taj CD.

Znam da je neko radio. Pošalji čoveku detalje i ja mislim da je taj DAC extra kad se lampizira. Možda je malo tiši nego stock varijanta, ali to je po meni čak i bolje jer većina (pa i ja) ima pretpojačala sa nepotrebno velikim pojačanjem. Moj DAC je duplo manjeg napona izlaza od Marantz CD63, leglo ko pedu na nošu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Otvoren sam za sve predloge, ionako ce  prepravku raditi strucno lice, a ne moja malenkost.A sto se tice vrednosti izlaznog napona, imam prepravljeni Grundig cd 35 sa 1540 dac-om, vrednost na linijskom izlazu je oko 2,5 volta, sto odskace od standardnih 2 volta, e sad kako zvuci, fenomenalno.....stosta je uradjeno na tom cd plejeru, zamenjeni svi elektroliti, oko 25 komada, ne kazem da zvuci bolje zbog tih 2,5 v na izlazi  , ali kompletna zvucna slika tog cd plejera je fantasticna, ni jedan dac koji je bio kod mene (a bilo ih je oko desetak komada, pocev od Camb audio dc magic 1, preko audiolab 8000, pa theta...) nije nadsvirao tu saru ragu od cd plejera, jednostavno zvuk plejera je pun, ima karakter, zvucnu sliku, atack......sve!

 

Evo par slika od doticnog grunfa.

IMG_20170326_123324.jpg

IMG_20170326_123335.jpg

IMG_20170326_123848.jpg

IMG_20170326_123939.jpg

IMG_20170326_123948.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E sad, sto se tice ovog mog Wolfson dac-a, nesto sam malo gledao ova njegova 3 OP-a, pitanje je da li se mogu ubaciti Bursoni?

Olaksavajuca okolnost je da sva tri imaju  izmenjiva podnozja, pa zamena nije komplikovana.

Bilo bi dobro kad bi neko od struke mogao da mi pomogne, pa da utvrdi koji da menjam, ne verujem da su sva tri zaduzena za zvuk, ili se varam?!:huh:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, parabolis said:

pitanje je da li se mogu ubaciti Bursoni?

Ne bacaj pare, najjednostavnije, a kvalitetno,  rešenje za implementaciju su ti transformatori ... probaj da nađeš ako možeš ovaj Iskrin ''poštarski'' trafo

5a7adf2483760_Iskra600_600trafosl.1.jpg.65af2076c89187c73d937fb6bdf7fe1e.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 minutes ago, Beli said:

Ne bacaj pare, najjednostavnije, a kvalitetno,  rešenje za implementaciju su ti transformatori ... probaj da nađeš ako možeš ovaj Iskrin ''poštarski'' trafo

5a7adf2483760_Iskra600_600trafosl.1.jpg.65af2076c89187c73d937fb6bdf7fe1e.jpg

Za ovakvog neznalca kao ja je lakse reci nego uciniti, neka smernica gde da trazim, KP sajt ili ....?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, parabolis said:

Za ovakvog neznalca kao ja je lakse reci nego uciniti, neka smernica gde da trazim, KP sajt ili ....?

Eh, da znam odgovor na to pitanje, imao bih bar nekoliko komada takvih u magacinu. Šta da ti kažem, naoružaj se strpljenjem i prati oglase ... to nije roba koja se kupuje u radnji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, parabolis said:

E sad, sto se tice ovog mog Wolfson dac-a, nesto sam malo gledao ova njegova 3 OP-a, pitanje je da li se mogu ubaciti Bursoni?

Olaksavajuca okolnost je da sva tri imaju  izmenjiva podnozja, pa zamena nije komplikovana.

Bilo bi dobro kad bi neko od struke mogao da mi pomogne, pa da utvrdi koji da menjam, ne verujem da su sva tri zaduzena za zvuk, ili se varam?!:huh:

 

Sva tri menjaj, za početak probaj OPA2604 i OPA2134 ima u KELCO tu sam kupovao, znatno su bolji od NE5532 koji su verovatno tu kod tebe. OPA2134 je duplo jeftiniji (300din) i ima malo svetliji i "tvrđi" zvuk od OPA2604 (750din), dok OPA2604 po meni ima više basa i lepše srednje tako da mi je za sada favorit. Za burson ne znam da li se isplati, mislim da je lampa za te pare bolji izbor. Jako je bitan kvalitet sprežnih kondenzatora.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, NIXIE said:

Sva tri menjaj, za početak probaj OPA2604 i OPA2134 ima u KELCO tu sam kupovao, znatno su bolji od NE5532 koji su verovatno tu kod tebe. OPA2134 je duplo jeftiniji (300din) i ima malo svetliji i "tvrđi" zvuk od OPA2604 (750din), dok OPA2604 po meni ima više basa i lepše srednje tako da mi je za sada favorit. Za burson ne znam da li se isplati, mislim da je lampa za te pare bolji izbor. Jako je bitan kvalitet sprežnih kondenzatora.

Ovo mi sve jasno oko OP-a, ali nije mi jasno koji su sprezni kondenzatori kod mene?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, NIXIE said:

Sva tri menjaj, za početak probaj OPA2604 i OPA2134 ima u KELCO tu sam kupovao, znatno su bolji od NE5532 koji su verovatno tu kod tebe. OPA2134 je duplo jeftiniji (300din) i ima malo svetliji i "tvrđi" zvuk od OPA2604 (750din), dok OPA2604 po meni ima više basa i lepše srednje tako da mi je za sada favorit. Za burson ne znam da li se isplati, mislim da je lampa za te pare bolji izbor. Jako je bitan kvalitet sprežnih kondenzatora.

Ako je dual OP probaj i LME49720. Imaš sva 3 u silkenu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, parabolis said:

Ovo mi sve jasno oko OP-a, ali nije mi jasno koji su sprezni kondenzatori kod mene?

Verovatno nemaš šemu, ali skini manual od DAC-a pa ćeš videti tu negde na kraju ima šema. Obično su neki najbedniji elektroliti, za početak ih bajpasuješ odozdo sa 10-100nF PP blokovima. Čak mislim da je bolji baypass sa 10-22nF nego sa 47-100nF a i lakše je izvesti jer su manji. Ima tih malih WIMA PP u KELCO.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...