Jump to content

Usher s520


parabolis

Preporučeni Komentari

Hej drustvance sa foruma treba mi vase strucno misljenje o ovim zvucnicima....ukazala mi se prilika da ih menjam uz neku doplatu pa me interesuje da li je imao neko iskustva sa njima, citam razno razne recenzije i dosta su sarena iskustva,takodje me interesuje kako ce se sloziti sa cambridge audio 340a..help help.......tnx!!!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a štaće ti tuđe mišljenje za te taipei-kutijčiće?

zamena (uz doplatu, svejedno) u loklau podrazumeva da probaš,

isto al na daljinu podrazumeva potencijalni zajeb.

tvoje uši su u pitanju, šta ima ko drugi da ti kaže.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a štaće ti tuđe mišljenje za te taipei-kutijčiće?zamena (uz doplatu, svejedno) u loklau podrazumeva da probaš,isto al na daljinu podrazumeva potencijalni zajeb.tvoje uši su u pitanju, šta ima ko drugi da ti kaže.

pa znam to i ja,ali nije na odmet cuti i drugo misljenje...naravno da cu ih prvo poslusati, tako sam i do sada radio...a tebi hvala u svakom slucaju,ali sam to znao i bez tvojih toplih reci...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

tople reči? sumnjiv si ti. :D

pazi, tuđe mišljenje (ako je suprotno tvom a usput i negativno) ume da bude crv.

da se npr radi o cifri pa tu neko prati pa imaš savet, ok.

ovako ne zna se šta je u menjaži tj to ne pominješ, znači da ti to nije toliko bitno,

a sam zvuk je tvoj doživljaj i tu priče sastrane teško da pomažu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ovo za tople reci je bio cist moj sarkazam posto mi nisi uopste pomogao....menjam tannoy mercury v1i uz moju doplatu...e to ti ne mogu rdci koliko cisto iz postovanja prema coveku sa kim dogovaram trade, a ti vidim goris od zelje samo za tom informacijom...onda mi je sve jasno...vidim da si trgovac ....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma da, Guja je prevejani trgovac isto koliko si i ti vrstan poznavalac:-) Lepo ti covek kaze, ti ces da ih slusas i sam moras da doneses odluku. Sto se doplate tice to je stvar dogovora i da ne bi i tu napravio zajeb potrebno je jos nekoliko podataka: starost obe kutije, stanje... Soba i amplifikacija se podrazumevaju a najbolje da probas kod sebe...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a štaće ti tuđe mišljenje za te taipei-kutijčiće?zamena (uz doplatu, svejedno) u loklau podrazumeva da probaš,isto al na daljinu podrazumeva potencijalni zajeb.tvoje uši su u pitanju, šta ima ko drugi da ti kaže.[/quoteIako je osnovan još davne 1972. i danas ima mnogo distributera širom svijeta, tajvanski Usher Audio je na ovim prostorima pomalo zapostavljen proizvođač. U današnjoj ponudi imaju više desetaka različitih zvučnika (i pojačala!) čiji raspon cijena se kreće od par tisuća do preko stotinu tisuća kuna koliko koštaju modeli iz top serije Dancer i Horn. Predmet ovog testa je njihov entry level model oznake S-520, ujedno i njihov najprodavaniji zvučnik.

Tehnički opis

S-520 dolazi zapakiran u dvostrukoj kartonskoj kutiji, a po vađenju zvučnika iz ambalaže pomislio sam da je to neka greška, bio sam uvjeren da se u kutiji umjesto Ushera nalazi ProAc. Greške nije bilo, S-520 samo neodoljivo podsjeća na ProAca. Zvučnička kutija je tvrda i ukrućena, a finiš zvučnika je maestralan. Zgodno je da izgled zvučnika možete prilagoditi interijeru sobe - ako je soba tradicionalnog uređenja, uzmite mahagoni ili cherry finiš; ako je soba modernog uređenja, znajte da je S-520 dostupan u visokosjajnoj crnoj, crvenoj, žutoj i bijeloj. No o tome će odluku ionako donijeti vaša bolja polovica, ne vi (he-he).

Na prednjoj strani se nalaze bas refleks otvor, visokotonska jedinica meke kupole promjera 2.56 cm, a ispod nje je bas/srednjetonska polipropilenska jedinica promjera 13 cm. Deklarirana impedancija iznosi 8 Ohma, dok osjetljivost izosi 86 dB/1W/1m. Proizvođač tvrdi da je 30-ak radnih sati sasvim dovoljno za potpunu usviranost, a meni pokazalo da će zvučnik biti usviran nakon 70 do 80 radnih sati.

Biti ili ne biti, pitanje je sad

Da li kupiti ili ne kupiti zvučnik koji je proizveden na Dalekom istoku? Biti ili ne biti, pitanje je sad. Već mi je muka svaki put kada čujem to pitanje ili kada takvu temu pročitam negdje na nekakvom forumu (sada vam je jasno zašto na Audio pulsu nema foruma - ne želim da me hvata muka). Ljudi dragi, danas vam se ionako sve proizvodi u Kini. Izbrišite predrasude iz svojih glava. Da ne spominjem da znam za neke europske brandove (neki od vas imaju njihove uređaje doma!) na čijim uređajima stoji natpis Made-in-ta-i-ta-zapadnoeuropska-država, a ja pouzdano znam da se ti isti uređaji proizvode u Kini. I što ćete sad? Ovdje vas barem ne muljaju, jasno i glasno su napisali da je zvučnik Made in Taiwan. Uostalom, sve Usher zvučnike je projektirao dr. Joseph D’Appolito, radi se o jednom od najvećih frajera u audio industriji, to je samo po sebi dovoljna garancija kvalitete Ushera proizvoda

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo cisto jos par recu uvazenih kolega sa auduopulsa:

Editor's Award

Svi koji me poznaju dobro znaju koliko sam škrt pri dodijeljivanju titule Editor's Award. nekom proizvodu. Tu titulu dajem proizvodima koji nadilaze ocjenu 5+ ili ocjenu BestBuy. To su proizvodi koji spadaju u bezvremensku i apsolutnu klasu, to su proizvodi koji toliko odskaču od konkurencije u svom cijenovnom razredu, to su proizvodi koji su nadmoćni i superiorni. To je oznaka za uređaje koji će za 5 ili 10 godina, kada ih više ne bude u ponudi, imati kultni status. Radi se o vanserijski kvalitetnim audio proizvodima, o proizvodima zbog kojih je hi-fi tako lijep hobi. Do danas su u tu skupinu najboljih proizvoda testiranih na Audio pulsu (a dakako govorim samo o testovima koje sam ja potpisao, ne mogu govoriti u ime svojih kolega i testova koje su oni potpisali) pripadali Rega Saturn CD player, LAT International IC-300 Signature interkonekt, Vandersteen 2 Ce Signature II zvučnici, sustav Rega Apollo/Brio 3/RS3, Vibrapod Isolatori i Rega RS1 zvučnici. S velikim zadovoljstvom konstratiram da je Usher S-520 novi član ovog elitnog kluba.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izgleda da nisi pitao za savjet nego tražiš riječi podrške.
Ionako si drugačija mišljenja već proglasio predrasudama, odličan savjet o preslušavanju prije donošenja odluke nazvao trgovačkim interesom, a poneko ohrabrenje za zamjenu ćeš u slučaju nezadovoljstva sasvim moguće okarakterizirati kao namjerno loš savjet jalnih ljudi - mada ovo sada ne mogu dokazati jer se nije (još) dogodilo. ;)
 

 

Tek opća primjedba u vezi teme s moje strane je da te kutije vjerojatno mogu raditi izvrsno, ali će to ovisiti i o samom pojačalu (i o sobi, i o izvoru i o konkretnom smještaju u prostoru). Malo sam kutija tih gabarita čuo (edit: Zapravo se sad ne mogu sjetiti nijedne!), a da nisu bile gladne struje, pa ako imaš priliku poslušaj ih sa više od jednog pojačala. I samom mi je nekad bilo neobično zašto male kutije trebaju puno snage da baš propjevaju iako stvaraju zvuk i sa bilo kakvim izvorom struje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izgleda da nisi pitao za savjet nego tražiš riječi podrške.

Ionako si drugačija mišljenja već proglasio predrasudama, odličan savjet o preslušavanju prije donošenja odluke nazvao trgovačkim interesom, a poneko ohrabrenje za zamjenu ćeš u slučaju nezadovoljstva sasvim moguće okarakterizirati kao namjerno loš savjet jalnih ljudi - mada ovo sada ne mogu dokazati jer se nije (još) dogodilo. ;)

 

 

Tek opća primjedba u veze teme s moje strane je da te kutije vjerojatno mogu raditi izvrsno, ali će to ovisiti i o samom pojačalu. Malo sam kutija tih gabarita čuo, a da nisu bile gladne struje, pa ako imaš priliku poslušaj ih sa više od jednog pojačala. I samom mi je nekaad bilo neobično zašto male kutije trebaju puno snage da propjevaju iako stvaraju zvuk i sa bilo kakvim izvorom struje.

Uf...pogresno sam shvacen al ok...da ne bi krenulo ocenjivanje mog psihickog stanja, svesti i ostalog molim da se zakljuca tema...sada mi je jasno zasto velika vecina pametnih ljudi izbegava forume za raznorazne savete...goodbye i toliko od mene...a pitao sam tako jednostavno pitanje....
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Guest
Ova tema je za sada zaključana i nisu omogućeni budući odgovori.
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...