Jump to content

Heed Orbit 2 PSU


Doktor

Preporučeni Komentari

Doktore, sacekaj da se vrnem pa ce resimo

 

Thnx ( imas PM ).

 

Doktore, verovatno zelis da na gramofonu ostane . . .

 

Svaka cast na elaboratu.

Sto se tice samog gramofonskog strujnog kabla to je lako resivo. Naime, u samoj sasiji gram. baze imam IEC prikljucak tako da mogu elegantno skloniti VPI strujni kabl ( kao sto Eci rece, cini mi se, da se porede kablovi ).

Znaci, moze da se kupi/napravi IEC muski-zenski strujni kabl, pa u Orbit i VPI bazu.

 

Ovo sa ground loop-ovima mi izgleda veoma interesantno obzirom da u ovom sistemu sa 211 SET + TVC + Sindric Analogia ( phono sa ECC88 ) + Ortofon T 3000 SUT imam konstantno jedan tihi brum ( ne šum, vec brum ).

U Quad sistemu ( 33 + 303 + 57 ) nemam nikakvih smetnji ( ni šum, ni brum, ni krc, ni puc ).

Kompletan Quad sistem je trenutno na detaljnom pregledu, dijagnostici i reparaciji svega sto je potrebno da se dovede u full radno stanje.

 

Ocigledno nam je potreban novi susret kod mene radi resavanja ground loop-ova i kojecega vec.

Ionako smo u kontaktu preko Mr. Groznog, pa cemo kada budu merenja njegovih kutija o detaljima ( razgovor i dogovor oko ovoga insistiram da bude pre merenja i konzumiranja "vatrene vode" ). :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa ako je na gramofonskoj bazi vec "kompjuterski" iEC, onda je jos lakse.

potrebni su ti samo onaj (iz kanibala ili vec gde mozes blize naci) za PSU vezu

i jedan komplementaran iec gramofonskom power ulazu...

.

Ali i dalje ovo sa povezivanjem schuko linija ostaje kao i gore u postu.

.

U principu ne postoji ground loop izolator, izuzev ako se u "kanal" chasses ground power veze ne ubaci neki RC clan itd itd.

.

Ali i dalje to ne resava neispravno postavljene power ground linije.

.

Ako ti je chasses gramofona i motor ground spojen direktno na signal ground i telo rucke,

onda se to moze veoma jednostavno proveriti obicnim instrumentom.

Na taj nacin sto se jedan pin instrumenta postavi na 220V pin schuko ground, a to je onaj u sredini iec konektora, a drugi pin instrumenta na masu audio kanala.

Ovo su potpuno 2 razlicite mase i ne bi trebalo da bude nikakvog tu spoja. instrument pokazuje beskonacni otpor i ne pisti :)

.

Ako instrument pisti. To znaci da su te 2 potpuno razlicite prirode grounda direktno spojene negde u gramofonu najcesce ispod same rucke ispod sasije. A to dalje vodi do zakljucka da je spoj u sustini neispravan i pogresan, bez obzira sto gramofon radi i proizvodi zvuk :)

post-96-0-43275300-1438017984_thumb.jpg

post-96-0-53838700-1438018873_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kolega ZZZ je to meni neđe fino  objasnio oko grama i ručke

 

kolko se sjećam tada je rekao da ručka, odnosno masa ručke ne smije da ima nikakvu veze sa masom motora odnosno šasijom ako motor ima veze sa šasijom

 

kod mene je to na oba grama slučaj i na 160 bc sa grade707 i na 147 sa stok ručkom

 

ručke su izolovane od šasije, subšasije i motora

 

tako ako se to postigne ne vidim kakve veze ima napajanje sa ručkom i glavom ako je ručka izolovana od motora i napajanja

 

imam i ja vanjsko napajanje na 147 speedboxS i nema nikakvog uticaja na glavu

 

p.s.

 

evo i ovde http://www.diyaudio.rs/topic/7551-heed-orbit-2-psu/page-2#entry209652 fino napisa

 

"Ispravno resenje je:

1. Napraviti 3 zilni kabl sa odgovarajucim konektorima od PSUa prema motoru gramofona.

2. Otkaciti Audio masu od 220V schuko mase pokretaca framofona. Posto je ona povezana na ulazu Riaa preampa..."

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jeste Revox, jbg mnogo je jasnije kada bi postavio jednostavan dijagram ali nemam sa ocim da nacrtam trenutno...

To sto si ti uradio i izolovao tela rucki od baza je ispravno, a najverovatnije je da si posebno i logicno vodio i linije masa audio signala shodno tome :)

.

A to sto si i ti primetio je kod 99% compact gramofona slucaj. I ja sam se iznenadio: koji god gramofon sam imao i pogledao sta se desava ispod rucje na prikljucku - uvek ista prica.

.

Jedino u slucaju gde je nosac i postolje rucke fizicki izdvojen od baze i motora, covek moze se biti siguran da te 2 mase nisu spojene...

Ali proizvodjaci rade na tome da to spoje kroz vazduh hahaha...

.

U principu su te 2 tacke i spojene, cak i kada su baza i rucka fizicki razdvojene ALI to je onda ispravan nacin,

zbog toga sto je taj spoj na ulazu u pre-pre-MC ili u pre-pre-riaa, a tu bi itrebalo da bude...

.

i u tom slucaju je jos bolje

1. Napraviti 3 zilni kabl sa odgovarajucim konektorima od PSUa prema motoru gramofona.

2. Otkaciti Audio masu od 220V schuko mase pokretaca framofona. Posto je ona povezana na ulazu Riaa preampa...

3. izolovati rucku od baze gramofona, ako su i rucka i baza od nekog provodnika...

.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 6 months later...

Epizoda sa Heed Orbit 2 se zavrsila tako sto je uredjaj radio na 33, a povremeno na 45 obrtaja (cas vrti, cas ne).

Ovo mi je odmah bilo simptomaticno, te je napravljen kontakt sa Heed-om u Pesti ( :respect: @paja959 ) gde je vlasnik firme napomenuo da Orbit 2 ne moze bezbedno raditi sa VPI HW-19, te da moze lako doci do kvara na uredjaju.

Znaci, ono sto ljudi pisu ( citajte - misle da moze ), e pa nece uvek tako da bude.

http://www.theaudiobeat.com/blog/heed_orbit_2.htm

( koga mirzi da cita sve u clanku neka samo procita poslednji pasus gde pisac teksta "misli" da ce Orbit 2 raditi sa WH-19, sto je bilo i odlucujuce u kupovini ovog uredjaja ).

 

Elem, uredjaj poslat u fabriku, pregledan, sve u najboljem redu, sve ispravno.

Oglasen na lokalnom audio forumu i prodat u rekordnom prvom satu od objavljivanja oglasa. Svi srecni, zadovoljni. :)

Zakljucak - Orbit 2 ne radi sa uslovno receno jacim gram. motorima.

 

Posle ovoga se ponovo otvorila ideja o nabavci originalnog VPI Turntable Power Line Conditioner (PLC) eksternog napajanja.

http://www.audiocircle.com/index.php?topic=107282.0

Pokrenuta pretraga po svetskim prodajnim sajtovima.

 

Medjutim, obzirom da je ovo diy forum licno me interesuje da li bi moglo nesto da se napravi adekvatno VPI-jevom PSU ?

Trazeci po net-u sam nasao ovo sa diyaudio.com :

http://www.diyaudio.com/forums/analogue-source/235000-vpi-power-line-conditioner-plc-schematic-needs-new-ei-transformer.html

Licno me brine poslednji post u topic-u gde se navodi da PLC ima neki hum, da nema sonicnog poboljsanja ( subjektivnost ili ne ? ), te da je pravi upgrade VPI SDS daleko skuplji model.

http://vpiindustries.com/sds.html

 

Slobodno dajte predloge, savete, komentare etc.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Epizoda sa Heed Orbit 2 se zavrsila tako sto je uredjaj radio na 33, a povremeno na 45 obrtaja (cas vrti, cas ne).

Ovo mi je odmah bilo simptomaticno, te je napravljen kontakt sa Heed-om u Pesti ( :respect: @paja959 ) gde je vlasnik firme napomenuo da Orbit 2 ne moze bezbedno raditi sa VPI HW-19, te da moze lako doci do kvara na uredjaju.

Znaci, ono sto ljudi pisu ( citajte - misle da moze ), e pa nece uvek tako da bude.

http://www.theaudiobeat.com/blog/heed_orbit_2.htm

( koga mirzi da cita sve u clanku neka samo procita poslednji pasus gde pisac teksta "misli" da ce Orbit 2 raditi sa WH-19, sto je bilo i odlucujuce u kupovini ovog uredjaja ).

 

Elem, uredjaj poslat u fabriku, pregledan, sve u najboljem redu, sve ispravno.

Oglasen na lokalnom audio forumu i prodat u rekordnom prvom satu od objavljivanja oglasa. Svi srecni, zadovoljni. :)

Zakljucak - Orbit 2 ne radi sa uslovno receno jacim gram. motorima.

 

Posle ovoga se ponovo otvorila ideja o nabavci originalnog VPI Turntable Power Line Conditioner (PLC) eksternog napajanja.

http://www.audiocircle.com/index.php?topic=107282.0

Pokrenuta pretraga po svetskim prodajnim sajtovima.

 

Medjutim, obzirom da je ovo diy forum licno me interesuje da li bi moglo nesto da se napravi adekvatno VPI-jevom PSU ?

Trazeci po net-u sam nasao ovo sa diyaudio.com :

http://www.diyaudio.com/forums/analogue-source/235000-vpi-power-line-conditioner-plc-schematic-needs-new-ei-transformer.html

Licno me brine poslednji post u topic-u gde se navodi da PLC ima neki hum, da nema sonicnog poboljsanja ( subjektivnost ili ne ? ), te da je pravi upgrade VPI SDS daleko skuplji model.

http://vpiindustries.com/sds.html

 

Slobodno dajte predloge, savete, komentare etc.

 

To sto ce da se nacrta/uradi eventualno u DIYvarijanti,bi trebalo da je 15W,tolko je i fabricki VPI,a toliko je i novi Heed TX(tu je cenovni mnozilac TX vs Orbit 2,3:1,cisto da se vidi matematika),Heed Orbit 2 ocito vec nema snage za 45RPM..moguce da radi bez problema za 33RPM,al ne moze vec da izgura veci obrtaj..veci/jaci motori su ocito u VPI,no u Rega,Systemdeck,Linn,Thorens spravama...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jos od kada su Thorens, Linn, Ariston i na kraju lanca AR sa Vilcurom i Alisonom kopirali Phillipsov HX301a profesionalni gramofon(1950), ostao je doticni sinhro motor kao recidiv. Dobar i stabilan.

Najdalje je,tih godina, odmakao u detaljisanju Thorens sa TD125 i Winovim mostom za regulaciju frekvencije.

S obzirom da frekvencija mreze dozvoljeno varira 0,2%, tesko je za ocekivati neki sonicni impruvment sa ne znam kakvom vecom, boljom stabilnoscu od te.

A pride su dostupni i odlicni dc(brush i brushless) motori sa tahoom, pa je svakako bolja regulacija u petlji nego openloop..

I pride se izbacuje ac iz zone kucista, rucke... pikapa..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://www.pinkfishmedia.net/forum/showthread.php?t=182291

 

nadjoh ovo,radjeno za Linn LP12..trebalo bi videti,da li se ovo moze nategnuti da se koristi sa motorom od VPI..

piše tamo na tarabi "output voltage is variable, with a maximum output of around 20v". ako motor od vpi radi na "do 20V" onda može

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne znam da li je po volji Imbabijeva kreacija za Garrard 401 ......... ili bilo kakva iteracija na temu

 

oscilator po volji , LM3886 (koliko ih vec hoces u paralelu) ganjaju izlazni trafo

post-2-0-42749200-1456573093_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kaze se eggsar

 

:rofl:

 

ma moze kako hoces sto se tice oscilatora i ampa  , ali ja ne bih radio bez step up izlaznog trafoa

 

jednostavno , pojacalo je sigurnije i lakse je napraviti sa manjim izlaznim naponom

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

piše tamo na tarabi "output voltage is variable, with a maximum output of around 20v". ako motor od vpi radi na "do 20V" onda može

 

nije caka samo u V(oltima),trebaju bu i vise W..cirka 15W,po recima iz Heed audio-a (Heed TX je 15W,al je cena vec frit-frit)..Orbit lako tera evropske gramofone gde su korisceni ti Philips motori..ne mere sa VPI,a ne moze ni sa Well Tempered Classic-om..mozda radi na 33RPM stabilno,al kad ga prebacis na 45RPM il stuca,il nece.....

moguce da postoji i neko cudno obrtanje faze jos dodatno....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma moze kako hoces sto se tice oscilatora i ampa  , ali ja ne bih radio bez step up izlaznog trafoa

Kad pogledas D, prvo sto se vidi je trafojcina, pa kalemcina. :)

Ne vidim u cemu je problem napraviti 15W(da ne kazem i 50) slinusoidu.. :)

Istina, ja sam nesto petljao sa TDA 7294, i to na 80KHz, pa pride 9KV, stepup trafo na "sitnih" 220 je znacajno laksi...a snage ima, ima tu upotrebljivih 30W, sigurno...

A pojacavaci mogu i da se paralelisu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...
On 26.2.2016. at 2:54 PM, paja959 said:

 

nije caka samo u V(oltima),trebaju bu i vise W..cirka 15W,po recima iz Heed audio-a (Heed TX je 15W,al je cena vec frit-frit)..Orbit lako tera evropske gramofone gde su korisceni ti Philips motori..ne mere sa VPI,a ne moze ni sa Well Tempered Classic-om..mozda radi na 33RPM stabilno,al kad ga prebacis na 45RPM il stuca,il nece.....

moguce da postoji i neko cudno obrtanje faze jos dodatno....

 

Pajo da li si heed orbit 2 bez problema koristio na kuzmi stabi s,na obe brzine?Neko je negde pisao da se greje kao ludo.

I ako znas za koliko para moze da se nabavi?Pokusavam da ustedim u odnosu na Kuzmino napajanje.Hvala i pozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, patason said:

 

Pajo da li si heed orbit 2 bez problema koristio na kuzmi stabi s,na obe brzine?Neko je negde pisao da se greje kao ludo.

I ako znas za koliko para moze da se nabavi?Pokusavam da ustedim u odnosu na Kuzmino napajanje.Hvala i pozdrav

greje se ko ludo,radio je kod mene i na 33 i na 45,al ta kombinacija je bila kod mene bila relativno kratko vreme,pa nemam iskustva sa njime na duze relacije..ja sam moj stalno iskljucivao,zbog bojazni da se ne desi picvajz,tadasnja amplifikacija  sto sam koristio je bila izuzetno osetljiva na okolne uredjaje i svako ukljucenje/iskljucenje je moralo da se sprovodi po strogom redosledu,jer je znalo da bude zemljotresa iz zvucnika...da ima sonicni boljitak na gram,to cu da potpisem 1000x ,komforna prednost je drugih 1000x u odnosu na standardnu varijantu.

Zvanicna cena toga je negde 300-330 eura,ima neka trange-frange direktna niza cena toga za domaci turizam,al ako ces mirno da spavas,kupi originalni za njega,vidi tu razlog prodaje primerka od @Doktora

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...