Jump to content

Heed Orbit 2 PSU


Doktor

Preporučeni Komentari

Pre par nedelja sam kupio Heed Orbit 2 PSU za gramofonsku bazu.

Vrlo zahvalan uredjaj i za razliku od njegovog prethodnika ( Orbit 1 ) koji je bio "probirljiv" oko modela gram. baza, ovaj PSU se moze koristiti za mnogim gram. bazama ( Thorens, Linn, VPI, etc. ).

Ovaj clanak me je zainteresovao gde se i pominjao moj VPI HW 19 MK III i prakticno je i bio odlucujuci da se odlucim za ovaj PSU :

http://www.theaudiobeat.com/blog/heed_orbit_2.htm

 

post-52-0-07841100-1437807209_thumb.jpg  post-52-0-11813200-1437807223_thumb.jpg  post-52-0-76554500-1437807241_thumb.jpg

 

Uz sam PSU je dosao i adapter kabl :

 

post-52-0-48983500-1437807280_thumb.jpg

 

Nije bio problem naci/kupiti main kabl za Orbit 2 (nije bio u kutiji sa uredjajem ).

 

Adapter za ovaj kabl sam pronasao na pijaci za nekih 1 euro.

 

post-52-0-54608400-1437807355_thumb.jpg  post-52-0-08612900-1437807375_thumb.jpg  post-52-0-37258300-1437807395_thumb.jpg

 

Trenutno to izgleda ovako :

 

post-52-0-56244400-1437807425_thumb.jpg

 

Moje pitanje upuceno clanovima foruma je sledece : da li se negde moze kupiti ovakav adapter kabl bez ovog dodatnog adaptera kupljenog na pijaci ?

Koliko se secam, @grau je vec pitao o tome ?

IT tehnicar na mojoj klinici mi je rekao da bi to mogao biti neki od kablova za UPS-ove.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tamo u psu ti je standardan PC ulaz za napajanje. Zašto do njega ideš tako kako ideš nije mi jasno.

Jel iz psu-a ulaz i izlaz su isti? Da li ti je i na gramofonu isti ulaz? Ako jeste onda ti je to kabal koji povezuje UPS i PC. Mislim da imam na poslu. Može da se napravi ili, naravno, kupi?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne razumem kako ti nije jasno ?

Evo slike sa pisanijem gde ide u uredjaj strujni kabl, a gde ide ovaj adapter mali kabl iz posta #1

post-52-0-74582000-1437811241_thumb.jpg

 

Kao dodatno objasnjenje da ponovim i ovu sliku :

 

post-52-0-85765000-1437811681_thumb.jpg

 

Nadam se da ti je sada jasnije sta sam pitao i sta mi treba ?

Da ponovim - idealno bi mi bilo da bude jedan adapter kabl koji ide iz Orbit 2, a ne da imam adapter kabl + adapter priljucak, pa onda da tu ukljucujem strujni kabl od gram.baze.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Doco, na psu ti je desno standardni PC kabal koji ti dovodi struju. Sa leve strane je standardni UPS kabal koji dovodi struju iz UPSa do PCa. Pitanje je šta će ti ovo beli nastavci za usa štekere. Još bitnije kakav je strujni konektor na gramofonu?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Otfikari tu belu utičnicu sa kabla, odi u bilo koju elektro radnju i uzmi šuko utičnicu za produžni kabl.

Tri žice, Bog je dao da su različite boje, nije problem za spojiti.

 

Tih kablova za UPS sigurno ima po oglasima ako ti se taj tvoj ne secka.

 

post-1687-0-15384300-1437813244_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 . . .  Još bitnije kakav je strujni konektor na gramofonu?

Natera ti mene da opet slikam ( bolje to, nego da pisem pa da bude nejasno ). :)

 

Strujni konektor na gramofonu :

post-52-0-72923600-1437813270_thumb.jpg

 

Prikacen i ovaj adapter dodatak sa Kalenic tezge od cirka 1 euro :

post-52-0-76638900-1437813318_thumb.jpg

 

Mislim, radi to ovako, ali me nervira ovo "krpljenje" : PSU - adapter kablic - adapter za adapter kablic - strujni konektor od gram.baze.

Uzassss.

 

Najrecniji bih bio kada bi bio adapter za sam PSU u koji bi se utakao gramofonski strujni.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije zmijarnik.

Samo sam ti pokazao kako taj kabl za UPS izgleda.

Crnom kablu odsečeš ženski deo i na njegovo mesto montiraš šuko utičnicu kao recimo ovu sa slike. Naravno da ćeš je kupiti u crnoj boji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

najelegantnije resenje bi bilo:skinuti suko sa naponskog kabla od gramofona,naci adekvatan steker koji ide direktno u Heed Orbit 2,i preskace se ceo taj sistem oko adaptera,silnih stekera,ovo je danas malo problematicnije,mada nije neizvodljivo,taj tip/izvedba stekera je zabranjena danas u EU..ja sam tako svojevtemeno uradio na Kuzma Stabi S kad sam koristio Heed Orbit 2..jedini problem je,da je gram prakticki "vezan" stalno da bude koriscen preko Orbit 2,pa se ne mogu raditi uporedni brzi testovi kako je sa njim,i kako je bez njega..al ako se korisnik jednom uverio u prednosti Orbit 2,nece biti potrebe za dalje experimentisanje..i naravno,ako dodje do prodaje gramofona kojim slucajem,a novi vlasnik ne bi zeleo i Orbit 2,treba samo vratiti suko steker na naponski kabl od gramofona..

 

:wink2:

 

PS:to je upravo to sto je @skrstic predlagao,jedini problem je sto taj fabricki steker sto je dat sa uredjajem prima jako tanke zicke,pa se treba namuciti dobro da bi se deblje zicke uglavile u to..ili nabaviti neki bolji,koji prima deblje zice..a mozda i lemilica pomogne... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako se dobro sećam, kod tebe je na jednom kraju ova šuko viljuška što ide u zid, a na drugom kraju ženski IEC kao kod računara. Nadji kod računardžija u firmi produžni kabel ( ili kupi ) gde je na jednom kraju ženski IEC a na drugom muški IEC i rešio si problem. Ako ne nadješ, imam ja, pa ću ti poslati. ;)

Predlog da se ukloni šuko viljuška i stavi IEC konektor je takodje jako dobar. Ti odluči šta ti je jednostavnije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako se dobro sećam, kod tebe je na jednom kraju ova šuko viljuška što ide u zid, a na drugom kraju ženski IEC kao kod računara. Nadji kod računardžija u firmi produžni kabel ( ili kupi ) gde je na jednom kraju ženski IEC a na drugom muški IEC i rešio si problem . . .

Eto ga ( dobro se secas ). :)

 

Znao sam da se krije neko elegantnije ( citaj : jednostavnije ) resenje, ali nisam mogao bez ovakve pomoci savetima i komentarima resiti.

Kol'ko vec u ponedeljak "jasem na ledjima" racunardziji ( heh, sjajan izraz ), te ako bude prica sa "happy end"-om, slikam i "kacim" ovde.

 

O utiscima i poboljsanju u samom zvuku, kasnije.

Za pocetak, ono najprakticnije - bilo mi je strasno zametno da menjam belt za 33 i 45 vinile ranije, bez ovog PSU-a.

Sada ima na Orbit-u 2 taster, pa volja ti je LP sa 33 ili Maxi-Singl sa 45 obrtaja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Doktore, verovatno zelis da na gramofonu ostane originalni kabl

pa ti je potreban ustvari nov kablic od PSUa do gramofona?

to je tacno ovakav kabl:

I Acivoj je dao jednu fotku gde se to vidi:

.

ovaj manji sto ide u PSU imas u kanibalu

A ovaj schuko mozes naci jako dobar u Merkuru, ja sam cini mi se uzimao ranije neku bas lep i gumiran...

.

medjutim ima jos jedna stvar:

Ovako kako si trenutno povezao sa tim kablom koji si dobio uz PSU, nemas suko pin ili uzemljenje.

to je srednji pin na "lkompjuterskom" konektoru i krilca na schuko konektoru.

.

Lako se da proveriti instrumentom.

NA ISKLJUCENOM UREDJAJU IZ STRUJE

da li su u kutijici povezana uzemljenja. Potrebno je izmeriti pinove u sredini instrumentom na omskom opsegu (kratak spoj) da li su povezani - ako jesu instrument pisti...

Verovatnoca da jesu povezani je 99.5%

Ako jesu povezani onda je predvidjeno da i gramofon ima schuko uzemljenje, posto vidim na fotografiji schuko gramofona da je takav utikac - tropinski sa uzemljenjem.

Verovatnoca isto 99.5% :)

Ako je to tako ONDA to nije originalni kabl koji ide od PSUa do gramofona - posto u toj verziji nema

Uzemljenje.

.

Ovo nema uticaj na sam rad motora tako da ce motor raditi i bez uzemljenja i sa obrnutim polovima

Live - Neutral ostalih pinova...

.

Sledece, posto je u gramofonu najverovatnije spojeno uzemljenje koje je iz napajanja motora i signal ground iz potpuno drugog elektricnog sistema izvor - Rucica,

Onda je sistem uzemljen ali na neispravan nacin.

I takodje radi - proizvodi zvuk, cak i sa mozda manje suma nego ranije?

Zbog toga sto nema 2x ground loop.

.

Ispravno resenje je:

1. Napraviti 3 zilni kabl sa odgovarajucim konektorima od PSUa prema motoru gramofona.

2. Otkaciti Audio masu od 220V schuko mase pokretaca framofona. Posto je ona povezana na ulazu Riaa preampa...

.

Na taj nacin ce se eliminisati ground loopovi i sistem ce biti korektno povezan.

U tom delu.

 

post-96-0-63338900-1437997420_thumb.png

post-96-0-62678500-1437997473_thumb.jpg

post-96-0-31370100-1437997705_thumb.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...