Jump to content

Tehnics su-z22


Preporučeni Komentari

Pozdrav svima, nasao sam ovo staro pojacalo u podrumui kad sam ga ukljucio on svetli ali nema zvuka. Odneo sam kod majstora i ustanovio je da je STK crko. Sta da radim? Nasao sam na internetu "isti" STK2038  ali sam procitao na internetu da on moze da crkne posle par sati slusanja. Da li moze neka zamena da se stavi ali da radi malo duze od par sati :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 34
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

bitno da je original chip a ne fake

 

ako se korektno zameni ( termalna pasta se stavlja nova ) , prekontrolisu osnovne stvari ( hladni lemovi , zamena ostarelih elektrolita) u ampu i ako se ne preteruje sa glasnocom i teretom ( STK uglavnom ne vole prenisku omažu - manju od deklarisane za amp) , nema razloga da ne radi 20 godina

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koliko ja znam, STK kola nemaju adekvatne zamene pod drugim oznakama. Ako je kolo ispravno, onda je ispravno. Ako nije, onda nije. Nije mi jasna formulacija da je STK kolo ispravno, ali može da otkaže posle nekoliko sati upotrebe. Bemliga, pa sve može da crkne. Može, ali ne mora.

Kvaka je da u konkretnom slučaju naprosto nema zamene osim originalnog zamenskog dela http://www.diyaudio.com/forums/chip-amps/181387-technics-su-z55-chip-replacement.html

 

Dakle, ili original (šanse da ga nađeš su jako male) ili šema sklopa i recimo zameniti sa dva modula, recimo TDA7294... Max napajanje tog STK je oko 52V po grani ali je tipičan (po datasheetu) napon napajanja +/-42 gde se TDA 7294 neće usrećiti (max +/-40V) pa sve to treba malo istražiti...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Proverio sam vladne lemove i bilo ih je dosta. E sad ovako....ne bih da nosim kod ovog majstora posto vidim da pola stvari nije odradio kako smo se dogovorili. Radio bih sam. Gledao sam ovaj TDA 7294, ovaj stk 2038 ima 16 iglica a ovaj 8, sto znci da mogu zalemiti 2 TDA 7294. Da li bi se time promenila snaga ili zvuk. Vezivao bih 2 zvucnika snage 2x120w. Zeleo bih da odradim ventilator da ga hladi posto je velika vrucina ali en zam gde da nadjem 12v u pojacalu :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

broj iglica nema veze jer nijeista sema za STK  i za TDA

 

ako ti se desavaju zablude te vrste , nije bas sigurno da mozes izvrsiti  zamenu celog pojacavackog stepena , sto je ovde slucaj

 

za tvoj nivo poznavanja problematike je mozda najpogodnije da probas naci novi STK , od pouzdanog dobavljaca

 

problem je sto je brdo fake-ova na trzistu , tako da ne mozes bilo gde kupiti

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Proverio sam vladne lemove i bilo ih je dosta. E sad ovako....ne bih da nosim kod ovog majstora posto vidim da pola stvari nije odradio kako smo se dogovorili. Radio bih sam. Gledao sam ovaj TDA 7294, ovaj stk 2038 ima 16 iglica a ovaj 8, sto znci da mogu zalemiti 2 TDA 7294. Da li bi se time promenila snaga ili zvuk. Vezivao bih 2 zvucnika snage 2x120w. Zeleo bih da odradim ventilator da ga hladi posto je velika vrucina ali en zam gde da nadjem 12v u pojacalu :D

Da li si gledao u "proelectronic"?

Ne bi trebalo da se upustas u avanture, ako imaju ovo kolo, zameni ga, eventualno sprezne kondezatore i nista drugo ne diraj, ili daj nekom majstoru koje ce ti odraditi posao. Pitanje je i koliko se sve to isplati.

Nisam bas ni razumeo kako bi vezivao 2 zvucnka snage 2x120W ,sto takodje nista ne govori i ne znaci.

 

Pozdrav MIsa

 

Pozdrav Misa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne bi trebalo da se upustas u avanture, ako imaju ovo kolo, zameni ga, eventualno sprezne kondezatore i nista drugo ne diraj, ili daj nekom majstoru koje ce ti odraditi posao.

 

 

The STK 2038 is notorious for failure, and when it does it often takes the voltage amp IC, AN7062 with it.

 

Daklem, moguće da nije samo STK kolo pa ne bi bilo zgoreg da to neko ko je stvarno stručan/iskusan, uradi. Suva zamena STK kola bez provere svega ostalog (osciloskop i merni instrumenti + šema spojeva tj servisni manual obavezni) može da bude skupa/jalova rabota ako ispravan novougrađeni deo - neki drugi gecrkt deo povuče za sobom u ambis...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pred sam FAK smo u servisu zamenili u neispravnom Technicsu STK2038 nabavljen u ProElectronicu, radio je kratko i umreo naskroz. Ne treba ni spominjati da su prethodno prokontrolisane sve okolne komponente.

Toliko o oridji delovima.

Treba potražiti podatke za STK2038II (Beli Electronic), nisam siguran da li se jašu uopšte.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koliko sam ja izgledao, STK2038 ima sa nekih 7 ili 8 različitih sufix oznaka. Ni jedna ne može da zameni neku drugu iteraciju i ne poništi garanciju na funkcionalnost dela. Kod nekih čak ni pinout-i ne štimaju...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hocete reci da je bolje baciti ovo pojacalo tj. da nije isplativo kupiti nov SKT i zameniti ga? Sve je ostalo ispravno sem STK-a  :( Pojacalo je extra i zao mi je baciti ga pa sam mislio da ga sredim. Ali ako cu da dam 1200din (sto nije mnogo) da mi svira 2 dana i da crkne onda mi se vise isplati skupiti pare i kupiti polovno pojacalo. Sta bi ste vi radili da ste na mom mestu?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja ti napisah sta bi radio .........  a i drugi su

 

ako mozes da nadjes original STK ( da imas neku garanciju od prodavca ) , onda OK

 

ako ne - menjaj za drugi chip

 

ako ne znas i ne umes - ili ostavi dok ne naucis ili daj drugom da ti uradi

 

ili kupi ispravan amp za para koliko mozes da skupis

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bas tako, ovo mi je mnogo...17evra + 2evra posta. I da molim boga da radi lepo i da ne crkne. Bolje je malo pricekati i kupiti ili ispravan su-z22 ili neki drugi. Kakav je su-610 njega sam nasao na interetu da se prodaje. Jel je imao neko iskustva sa ovim pojacalom?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...