Jump to content

Windows 10, Windows 7 i ostala WIN familija


shonne

Preporučeni Komentari

@crni. evo ga Kasperski blokira kao virus

evo se danima patim sa W10, veoma sporo se podiže, sporo diže programe, stalno neki đavo babra i brbolji po disku, sve sam probao - klinere, antiviruse, antimalvere, programe za tjuning džaba.. i dalje spor.. izgleda da će da radi format c: windows mi je originalan, jel to može nekako da se sačuva, odnosno da iskoristim serijski broj, kako se to radi?

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

27 minutes ago, Woland said:

@crni. evo ga Kasperski blokira kao virus

evo se danima patim sa W10, veoma sporo se podiže, sporo diže programe, stalno neki đavo babra i brbolji po disku, sve sam probao - klinere, antiviruse, antimalvere, programe za tjuning džaba.. i dalje spor.. izgleda da će da radi format c: windows mi je originalan, jel to može nekako da se sačuva, odnosno da iskoristim serijski broj, kako se to radi?

 

Nemoj to da radiš, još uvek!

Slične simpome beležimo na više računara na poslu, ja kod kuće, itd.., ali polako ulazimo u normalne tokove. Nisam istraživao da li se radi o kakvoj krupnijoj, ili čak globalnoj pojavi, a povezao sam sa poslednjom nadogradnjom W10 od pre par dana, koja izgleda da nije još završena :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Woland,

postoje dva puta. Treba prvo proveriti "Disc usage" i ako je blizu 100% onda nece vredeti reinsatalacija.  Pomaze kupovina SSD diska

Ako pak nije pre nego st se uloguje ima opcija na ekranu dole-desno "Reset" koja se pritisne drzeci "Shift" . Tako restartovan Win ulaz u mod gde se izabere opcija "Troubleshoot". U toj opciji se izabere "Reset this PC" pa onda ili sve da obrise sa diska ili da sacuva sve fajlove  ali ne i windows.

Ja sam cak instalisao win 10 na potpuno novi disk i on mi je pokupio sa drugog diska seriski broj i proglasio novi windows za registrovan.

 

Pozdrav Misa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Po meni onda ova druga opcija.

"Keep files" instalise cist Win, sacuva fajlove, na Desktop=u napravi HTML fajl sa programima kojitreba da se ponovo instalisu. Instalacije tipa "Office.." moraju ponovo da se instalisu ali fajlovi koje je  pravio korisnik ostaju.

 

Pozdrav Misa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 minutes ago, misa said:

Po meni onda ova druga opcija.

"Keep files" instalise cist Win, sacuva fajlove, na Desktop=u napravi HTML fajl sa programima kojitreba da se ponovo instalisu. Instalacije tipa "Office.." moraju ponovo da se instalisu ali fajlovi koje je  pravio korisnik ostaju.

 

Pozdrav Misa

hvala

1 minute ago, crni. said:

ima rešenja...vratiš na 8.1 kao ja:sarcastic:

2x sam pokušavao sa win10 i ne vredi, a osmica radi kao švajcarac

radio je Win10 dugo na ovom računaru, bez većih problema do sada

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Otvoriti task manager i videti koji procesi dave racunar. Recimo, nova Opera Stable ima sama po sebi bugcinu da zvace po disku da opterecuje procesor.

A mozda je sam win krenuo u neku sedule proveru i analizu fajli, sto moze ozbiljno da ga zaglavi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Nema potrebe za antivirus programima i cleanup aplikacijama jer W10 sve to sam odradjuje, plus AV (hehe) nevidjeno usporava procesor kao i brisacki programi.

 

 

nisam ih ni koristio dok PC nije usporio.. hardver je - greje se preko mere, treba da se očisti ventilator

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Zverogušter said:

Nema potrebe za antivirus programima i cleanup aplikacijama jer W10 sve to sam odradjuje, plus AV (hehe) nevidjeno usporava procesor kao i brisacki programi.

Pa malware ne uspeva da spreči. Za to koristim Malwarebytes i odličan je, ništa mu ne promakne.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Woland said:

 

 

nisam ih ni koristio dok PC nije usporio.. hardver je - greje se preko mere, treba da se očisti ventilator

 

Woli, druge moj, dal ne kopajesh virtujelne parinje za Pajrat Bej ?

Ako kopajesh da mi otkrijesh kako,ubik se ko siroche,nikako mi podje za rukom da kopam za Bej.

Za grijanje ot kompijuter bez potresanje,eve reshenije

Eqgro5z.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, crni. said:

ima rešenja...vratiš na 8.1 kao ja:sarcastic:

2x sam pokušavao sa win10 i ne vredi, a osmica radi kao švajcarac

Kakiqurac Schwajcarci,ubishe se od dosade i rakije,zhivotinje brez vode,biljke brez sunca i ljudi brez dushe.

Sa Desetku nikad nije dosadno,uvek neko kecanje sa neke qurcoboce.

Eve kaki sam ti ja.Jedan mi crijep visi sa krova tachno iznad ulaznik vrata,a vetar duva svaki dan.

E sad dal che me pljesne uglavu ili neche pitanje je sad - lutrija Crnjo brate - nikad da nebidne dosada.

lG47Do4.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

43 minutes ago, D i g i t a L said:

Kakiqurac Schwajcarci,ubishe se od dosade i rakije,zhivotinje brez vode,biljke brez sunca i ljudi brez dushe.

Sa Desetku nikad nije dosadno,uvek neko kecanje sa neke qurcoboce.

Eve kaki sam ti ja.Jedan mi crijep visi sa krova tachno iznad ulaznik vrata,a vetar duva svaki dan.

E sad dal che me pljesne uglavu ili neche pitanje je sad - lutrija Crnjo brate - nikad da nebidne dosada.

lG47Do4.jpg

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...