Jump to content

Grozzzni on the road again il ponovo radi bioskop


grozni

Preporučeni Komentari

Ništa od dunje. Pilo se pivo.

Sta da kažem. Mnogo dobro. Gramofon i ostala skalamerija na maloj jačini i ne bi mi palo na pamet išta da menjam. Glasno, tiho, sve je tu. Nema potrebe da se odvrne da počne da radi. To podjednako super radi i kad je pot na 12 i na 7-8 sati. Baš mi se sviđa.

Naj slabija tačka DAC. Menjali OP ampove i naj više im se sviđao sa lme 49720. Zaboravio da kažem da sam bio s jednim kolegom s posla. Ja prčkao oko daka a oni slušali.

Oduševili me detalji. Koliko toga može da se čuje, primeti a ne opterećuje. Ide duboko, kontrolisano bas. Nema bumbanja. Srednji čisti, prirodni. Visoki detaljni. Sve je tu. Scena zavisi od izvora, od ploče, produkcije. Sve se čuje i primeti. Ma milina. Šta da vam kažem. Zavidim mu u naj pozitivnijem smislu. Sa ovim se ne mora više tragati za zvukom. Penzija.

Oduševio sam se kad je trebalo da pođem vadi ploču Nostalgija od Annie Lennox. Morao sam da ostanem i poslušam par pesama. Em su super pesme a i to mnogo lepo zvuči kod njega. Nije mi se išlo.

Mićo uživaj. Može ti se.

 

Da ne zaboravim, nije me slikao pored zvučnika ali će sve koji mu dođu na kanabet da slika i kači na forum. Smatrajte se upozorenim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Krle ima protekciju kod mene.  Neki ce na gastroenetroloski pa makar i bez zvucnika.... Cim ih sretnem. :matrix002:   Doktor, Woland, ZZZ, Ninja, ZF, Digital i jos neki na enoloski, (eventualno provera vrenja dunje, sljive...). Zasluge su cudo :give_ros:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ZF kakav crni prikaz. Ovo sam jedva nakucao sinoć jer mi se spavalo samo tako. Iskreno slaba vajda od mog pisanija. Treba čuti.

 

 

Samo se vi zajebavajte. Ja sam bio VEOMA ozbiljan sa upozorenjem.  

Evo slike Geozzzznog kako sluša muziku  :127fs1866968:.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bože, ja se samo nadovezao na slikanje, zvučnike, sise u najavi, upropastih temu- uterao je u težak offtopic- evo,

neću ni bretelu od potkošulje ni muške gaće na kriške spomenuti dok ne odem i poslušam altece!!!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Puče bruka. http://www.greatplainsaudio.com/vintage_altec/419-8B_420A_lfspkr_spec_sheet.pdf      Diameter : 15- 1/16"

Pa dobro bre kume zar 1/16 da predstaviš kao 1 inč. Ccccc. Nije čudo što su žene loši vozači kad ih stalno lažemo.

 

Grevota da se ne zezamo.....

ZZZ mi reko, uostalom samo nek su veći od Tanoja. Mora moj da bude veci od Wolandovog.... To je stvarno stanje na terenu.....Pogledajte semafor....Veći za frenulum :msn-rofl:  :msn-rofl:  :msn-rofl:

Kume,koga bre briga, važno je bre kako rade a i da su veci, makar i za kožicu od svetog grala foruma  Tanoj 15.

I da zakljuciim.... Po mojim saznanjima

1.  Wolandov je manji, a to je izuzetno vazno jel ... :buehehe:

2.  i  Zenov je manji, sem ako ne poraste sad na 18, moyda vec jeste, 

3.  Tika  ih  se oslobodio, bilo mu malo 15, voli vece to ti je :inlove:

4.  Mojih 15 i 1/16 je ko necijih 18, jer ja sam tehnicar :oldtimer:

5.  Kompenzujem  :oldtimer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postoje 2 modela tog drivera podaci iz PDFa su za prethodnu verziju sa belom korpom koja je za nijansu manja

od ovog modela koji je u kabinetima a koji ima robusniju korpu, vecu i masivniju sa mnogo boljim debelim L profilom svuda oko

nosaca membrane. Mada mislim da su im membrane iste?

U svakom slucaju moda je membrana bez vesanja klasicna 15in, ali vesanje je koliko sam primetio sire od klasicnih 15in

Tako da je kod ovog modela spoljni R verovatno 16in?

U svakom slucaju je masivniji i veci od skoro svih alnico drivera te klase. :)

A sta je tesko uzeti metar i izmeriti? Ako je potrebno?

Naravno pazljivo da se pri tome ne osteti driver...

(secam se da sam ja merio dimenzije a onda oduzimao 2 x duzine od ivice do prstena korpe da bi dobio tacnu dimenziju za rupu.

nije mi padalo na pamet da se pouzdajem u PDF specifikacije za stariji model - pa da ponovo busim ili da moram da menjam celu predju plocu... I imao sam negde te fotke ali ko zna gde je to.)

.

mislim da je debljina ovog kartona oko 1in, proverio sam ista je dimenzija i odozgo, na onom materijalu predvidjenom za montazu drivera uznutra, a pre pocetka vesanja,

.

Ako se pogledaju odokativno dimenzije "belog" modela za koji vazi PDF vidi se da je to manje.

Kazem moze se lko izmeriti. :)

post-96-0-18595400-1438088882_thumb.jpeg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...