Jump to content

Servis MC glava - Audiencestudio


Eci

Preporučeni Komentari

You and Ceca are invited already!

 

Javi samo kad vam odgovara i da uskladimo termine.

 

Ne bih puno da mudrujem ali radost koju osetiš posle olakšanja od 8 meseci isčekivanja zvučnice se  može meriti sa 9 meseci isčekivanja roditeljstva i jebiga, treba i ovo dočekati i da vam kažem, vredelo je čekati.

 

Sledeća histerija će biti u epizodi zvanoj

 

-Lukashek PP1 v.s. Ferenc MC Preamp

 

p.s. 1 jedva čekam slatke muke.

 

P.S. 2 Lukashek PP1 je po mojim izvorima na relativno lošem glasu u lepoj našoj (izuzeci potvrđuju pravila), meni je baš legao u moj imbecilno prost sistem:

 

- Ortofon SL 15 MKII Modded by Salai Laslo

- Roksan Artemiz+ Kuzma Stabi MkII Modded by Ferenc Lazar

- Restek Chellenger

- Tannoy Cheviot

 

Proslušao u njemu večeras širok dijapazom ploča što žanrovski što vremenski što tehnički (od Silvane do Nirvane, mono/stereo), e, da mi je bio pre 20 godina sličan zvuk pod nosom, ko zna šta bi u međuivremenu radio, dao otkaz, na crno radio stolarske radove i od socijalne pomoći kupovao ploče i bio skroz happy...

 

... da se ne hvalim preterano, i ovako sam happy sa sve 20 godina kašnjenja...

 

Hvala još jednom, dragi Laslo, Ferenc, Anubis, Wolly!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 months later...

Imao sam priliku da posetim ing. Salaija u Budimpešti i uz njegovo dopuštenje sam slikao njegove uredjaje i laboratoriju gde se zvučnice opravljaju. Nezaboravna poseta , čovek koji se retko sreće - maksimalan u svakom pogledu.

IMG_0706.jpg

IMG_0707.jpg

IMG_0708.jpg

IMG_0709.jpg

IMG_0710.jpg

IMG_0711.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, grozni said:

Eci jesu li ono JBL kutije.... Sve onako na gomili,.... mogu da zamislim.  Kad videh gramofon i oko njega, pozlilo mi.  Zlo i naopako. Blago njemu.

to mu je najgori deo sistema... zvucnjaci i pesak

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dal najbolji il najgori, nemam pojma. Ja nisam ljubitelj  JBL-a, ali verujem da Salaj ima neki debeli razlog zasto je na njima. U Bg ima jedan par tih  JBL TI 5000 kutija u Jajincima, rade sa Miletovom Hiragom, daleko je to od loseg. Naprotiv. Od svih JBL-a koje ja cuh te mi najbolje bile...a i kostale su svojevremeno nesto kao......15000 Dm il slicno, ako se dobro secam, al ajd da ne lupetam.:drinks:

Naravno ako je ovde uopste rec o tim kutijama. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

42 minutes ago, grozni said:

Ispravka, sad gledao na netu, nisu TI 5000.  Zivo me interesuje koje su to kutije.

Kutije su design ing Salaija , sve vintage alnico driveri , bas je Jensen 12" , srednji ne znam, visoki je neki scan speak a super tweeter neki meni nepoznat ribon

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...