Jump to content

Servis MC glava - Audiencestudio


Eci

Preporučeni Komentari

Videćemo, 

 

sad već postajem pomalo nestrpljiv, jedva čekam da stigne reparirani primerak kod mene. Dogovor je da se menja damper, stavlja boron kantilever i micro ridge igla, i eto onda zabave od barem 3-4 meseca usviravanja, testiranja original Ortofon STM 72 step up transfotmatora (koji je nabavljen u paketu), slušanja u društvu, ushićenja, razočarenja, prilagođavanja phono preampa novoj zvučnici, ah, slatke muke Antalove :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bio sam na još nekoliko seansi preslušavanja reparirane Koetsu Black Goldline kod @Ecija. 

Nikad nisam slušao niti posedovao originalnu Koetsu zvučnicu tako da nemam nikakvo iskustvo sa fabričkim modelima, tako da mogu da Vam prenesem dalje utiske slušanja Koetsu Black modded by Salai.

Ovako za sad stoje stvari: u početku, kad je došla sa servisa, zvučnica je imala divan, ljudski tonski karakter, mogućnost postavljanja muzike na scenu, muzičara na binu, saksofon u džez-klub kod svirke uživo, i to se dešavalo u prostoru između dva zvučnika. Rekoh sebi, nije loše, seljače, nisi nikad čuo ništa što ti se više dopalo, ako ikad budeš imao sreće da prespavaš sa ovom lepoticom, ako ti i ujutru širina scene ne bude dovoljna, nek ide život, sa tim se može živeti.

Međutim, nakon par nedelja obigravanja oko Ferikinog sistema Koetsu je odlučio da nadigra sebe, trud oko vremena potrebnog za usviravanje je nagrađen sa efektom potpunog nestanka zvučnih kutija adekvatnijom širinom visinom i dubinom zvučne scene, uz zadržavanje svih onih draži zvuka na koji sam se naložio kao majmun u ranom pubertetu još od prvog susreta sa ovom zvučnicom: nikad humanijoj reprodukciji muzike sa bilo kakvog nosača zvuka.

O cenama nije ukusno raspravljati, ali ako ćemo o nekoj uštedi da pričamo, i ona postoji: ako imate kolekciju neaudiofilskih ploča koje su obični smrtnici kupovali u prodavnicama za obične smrtnike, ako vam je omiljeni bend na etiketi Jugoton, Diskoton, PGP/RTB, ta ploča će vas sa Koetsu nagraditi što niste bili prosti pa ste je bacili samo zato što nije na egzotičnoj i skupoj etiketi štampana.

Naravno, vredi poslušati i ploče štampane na egzotičnoj i skupoj etiketi. Kad ih čujete u izvedbi Koetsu, biće vam manje žao para koje ste dali za njih kradući od dečijeg džeparca, ženinog fonda za pijacu i taštine rate za letovanje preko Udruženja Poštanskih Penzionera.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bio sam na još nekoliko seansi preslušavanja reparirane Koetsu Black Goldline kod @Ecija.....  
 


Toliko dobar post da čitatelj dobije poriv nabaviti gramofon! :D
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemam ni gramofon, a kamoli Koetsu. :( Sirotinja! Sve na vodi kuham....

Ne mogu ni na more, ni na FAK..... ne mogu ni na jezero u Novskoj. Nema godišnjeg odmora do devetog mjeseca za mene. :(

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja sam bio na samo jednoj seansi slusanja ovog koetsua ali mi je bilo dovoljno da cujem jedan fenomenalan uradak koji prilicno pomera granice reprodukcije u klasi ulaganja u ovakav poduhvat (koetsu donator plus servis, oko 700e). prilicno je izvesno da su male sanse da se u ovom cenovnom rangu dobije ovakav zvuk koji spaja nekoliko pogleda na gramofonski ugodjaj. sa jedne strane preciznost i bukvalno cupanje svakog detalja iz brazde, ukljucujuci i mnoge za koje nista znali da su tu. sa druge muzikalnost i emocionalna reprodukcija muzike. sa trece strane scena i ocrtavanja muzicara u prostoru koje vas navodi da odmahujete glavom u neverici. cetvrto, mozda najmanje ocekivano, dinamicki udar koji je obicno rezervisan ili za najbolje MM glave ili za one namenjene DJ reprodukciji i koji ovu glavu cini zapravo neverovatno kompatibilnom sa ukusom ljudi koji vole hard rok i tvrdji zvuk - zaista treba cuti kako zvuci AC/DC you shook me all night long - kick bubnja te udara u stomak a gitara ti reze celo.

 

na kraju ali ne i poslednje, treba reci da je ogroman deo krivice za ovakav zvucni ugodjaj i na ostatku sistema u kome se aktuelna prinova, MC phono preamp baziran na 7f7 i c3g izuzetno pokazala. mislim da je to mozda ponajbolja domaca samogradnja na ovom terenu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja sam bio na samo jednoj seansi slusanja ovog koetsua ali mi je bilo dovoljno da cujem jedan fenomenalan uradak koji prilicno pomera granice reprodukcije u klasi ulaganja u ovakav poduhvat (koetsu donator plus servis, oko 700e). prilicno je izvesno da su male sanse da se u ovom cenovnom rangu dobije ovakav zvuk koji spaja nekoliko pogleda na gramofonski ugodjaj. sa jedne strane preciznost i bukvalno cupanje svakog detalja iz brazde, ukljucujuci i mnoge za koje nista znali da su tu. sa druge muzikalnost i emocionalna reprodukcija muzike. sa trece strane scena i ocrtavanja muzicara u prostoru koje vas navodi da odmahujete glavom u neverici. cetvrto, mozda najmanje ocekivano, dinamicki udar koji je obicno rezervisan ili za najbolje MM glave ili za one namenjene DJ reprodukciji i koji ovu glavu cini zapravo neverovatno kompatibilnom sa ukusom ljudi koji vole hard rok i tvrdji zvuk - zaista treba cuti kako zvuci AC/DC you shook me all night long - kick bubnja te udara u stomak a gitara ti reze celo.

 

na kraju ali ne i poslednje, treba reci da je ogroman deo krivice za ovakav zvucni ugodjaj i na ostatku sistema u kome se aktuelna prinova, MC phono preamp baziran na 7f7 i c3g izuzetno pokazala. mislim da je to mozda ponajbolja domaca samogradnja na ovom terenu.

 

...vrlo dobar opis  :oke: samo mi je ipak veći gušt slušati ACDC uživo  :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...evo da prijavim da mi je za rođendan (kakva slučajnost) stigla vest da je završen servis StaracFoče Ortofon-a SL15 MkII.

 

Mislim da se na slikama vidi šta je rađeno i sa kakvom pedanterijom.

 

Sada je sledeća faza avanture izlet do BP i nakon toga slatke muke sa low-output MC zvučnicom kojoj će trebati baš-baš dobra gimnastika da propeva sa svojih 15uV izlaznog napona (molim vas da me demantujete i da neko nađe validan podatak da izlazni napon nije 15uV nego 150uV).

 

Hvala Grau-u što je otkriće ovakvog servisa podelio sa nama, a ne na poslednjem mest u Gdin Salai Laslu, koji je ovo servisirao. Ovo je meni više za mikrohirurgiju oka nego za audio-primenu.

 

...tako ti ja postao Piroćanac, nit manje torte, nit više sveća za rođendan :)

 

post-36-0-53545600-1437022106_thumb.jpg

post-36-0-79260300-1437022119_thumb.jpg

post-36-0-90492200-1437022127_thumb.jpg

post-36-0-85598800-1437022138_thumb.jpg

post-36-0-02633100-1437022149_thumb.jpg

post-36-0-07993000-1437022166_thumb.jpg

post-36-0-99824700-1437022219_thumb.jpg

post-36-0-88473500-1437022233_thumb.jpg

post-36-0-09245600-1437022246_thumb.jpg

post-36-0-64240800-1437022256_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Montirao sam SL15mk2 na Zoltanov gramofon - prvi taktovi obećavaju dobru zabavu , Ing. Salai je uradio odličan posao

Usviravanje ću prepustiti vlasniku ;) 

 

 

post-205-0-32672400-1439736630_thumb.jpg

post-205-0-13855000-1439736635_thumb.jpg

post-205-0-15494400-1439736641_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mani ga, hteo je da stavi još duže i deblje, jedva sam ga odgovorio :)

...ono što mogu da prijavim nakon inicijalnog podešavanja zvučnice/ručke/gramofona je da smo odslušali prva tri sata sa novom zvučnicom, ostalo još 47 sati burn-in perioda.

Ko se bavi ovim sportom, zna o čemu pričam.

Meni se jako doima kao laiku to, da stara dama sa AlNiCo magnetom, sa 40uV izlaznog napona (deset puta manje od Koetsu black, pedeset puta manje od dosadašnje Benz Micro Silver SE) svira bez čujnih smetnji i distorzija na Ferencovom cevnom preampu BEZ step-up trafoa.

Ne bih za sad da je hvalim, bilo bi jako rano, subjektivno i nerealno, poslednje što sam slušao je bila usvirana Koetsu zvučnica, ali javim utiske kad oni budu kolko-tolko merodavni.

Stay tuned...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...