Jump to content

CD player tweak-ovi


Preporučeni Komentari

Tema mozda u početku liči na snake oil varijantu.

A mozda bude i zanimljiva. Zamislio sam da skupimo "na gomilu" pokušaje modifikacije, uspešne i neuspešne.

Šta po vašem mišljenju donosi "bolji" zvuk a šta ne ili čak šta ga dodatno ruinira?

Ja npr. nisam video nikakve vajde od dekonektiranja headphone izlaza na plejerima koji ga imaju.

Ajd još neko...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne bih ja bio iskljuciv sproću   vrste DACa. Slušao sam i 1543 lampiziran koji  svira  do 00.

Sve zavisi od analognog dela  iza DACa. (i naravno samog okriženja DACa.  Napajanje pre svega)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nije ni blizu pcm-a, na primer.

jesi probao sa pcm 69?

je li neko probao da razdvoji napajanja, tj. da ih pojača i da ubaci vise regulatora...Fikus to zove 6 pack?

sta je sa cistom "bazom" debele daske, betoni, graniti i sl...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam samo toliko modifikovao moj CD plejer nakon isteka garancije da sam zamenio 4 sprežna konda, 2 lampe 1 OP.

OP i ne koristim jer je na funkciji sabirača signala (konvertuje balansirani u single ended)

Kineske lampe na kojima je samo bila oznaka tipa (12AX7), zamenio sam sa biranim JJ E83CC, a kondovima koje su stavili na izlaz lampi tamo naprosto nije bilo mesto.

Razlika je čujna, u pozitivnom smislu, doduše, nikada nisam direktno poredio svoj CD plejer sa nekim plejerom koji je lampiziran u DIY režiji pa ne mogu da kažem ima li razlike i kakve. Da budem iskren, ja sam do te mere zadovoljan kako to radi da me nešto preterano više i ne zanima šta je bolje i da li je bolje.

Za cenu koju sam platio za odličan plejer sa fabrički inkorporiranim cevima pod garancijom (dakle, relativno nov) nisam mogao da sam izvedem ozbiljniju modifikaciju tj lampizaciju... DA konverter u plejeru je navodno AD1955, radi 24/192...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Marantz CD 14, ne mogu ni pobrojiti što sam sve mijenjao na njemu. Vjerojatno 300-400 uloženih radnih sati. Sada više nema cijene, ne bih ga dao u zamjenu za bilo koji plejer novije produkcije bez obzira na cijenu.

 

Razdvojena napajanja, novi transformatori, niskošumni regulatori, Jung superregulatori, Schootky soft recovery diode, polipropilrnski kondenzatori, butik elektroliti, AD8620 opampovi, Tent clock, biasiranje analognih sklopova, analogni balansirani atenuator, filter mrežnog napona, itd........

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam samo toliko modifikovao moj CD plejer nakon isteka garancije da sam zamenio 4 sprežna konda, 2 lampe 1 OP.

OP i ne koristim jer je na funkciji sabirača signala (konvertuje balansirani u single ended)

Kineske lampe na kojima je samo bila oznaka tipa (12AX7), zamenio sam sa biranim JJ E83CC, a kondovima koje su stavili na izlaz lampi tamo naprosto nije bilo mesto.

Razlika je čujna, u pozitivnom smislu, doduše, nikada nisam direktno poredio svoj CD plejer sa nekim plejerom koji je lampiziran u DIY režiji pa ne mogu da kažem ima li razlike i kakve. Da budem iskren, ja sam do te mere zadovoljan kako to radi da me nešto preterano više i ne zanima šta je bolje i da li je bolje.

Za cenu koju sam platio za odličan plejer sa fabrički inkorporiranim cevima pod garancijom (dakle, relativno nov) nisam mogao da sam izvedem ozbiljniju modifikaciju tj lampizaciju... DA konverter u plejeru je navodno AD1955, radi 24/192...

Analog Devices :inlove:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam samo toliko modifikovao moj CD plejer nakon isteka garancije da sam zamenio 4 sprežna konda, 2 lampe 1 OP.

OP i ne koristim jer je na funkciji sabirača signala (konvertuje balansirani u single ended)

Kineske lampe na kojima je samo bila oznaka tipa (12AX7), zamenio sam sa biranim JJ E83CC, a kondovima koje su stavili na izlaz lampi tamo naprosto nije bilo mesto.

Razlika je čujna, u pozitivnom smislu, doduše, nikada nisam direktno poredio svoj CD plejer sa nekim plejerom koji je lampiziran u DIY režiji pa ne mogu da kažem ima li razlike i kakve. Da budem iskren, ja sam do te mere zadovoljan kako to radi da me nešto preterano više i ne zanima šta je bolje i da li je bolje.

Za cenu koju sam platio za odličan plejer sa fabrički inkorporiranim cevima pod garancijom (dakle, relativno nov) nisam mogao da sam izvedem ozbiljniju modifikaciju tj lampizaciju... DA konverter u plejeru je navodno AD1955, radi 24/192...

 

Nisi ga ti upoređivao ali ima ko je  :wink2:  dok još nisi bio vlasnik bilo je testiranja ali ne preterano puno no bilo je pa je onda prodat!

btw cd plejer ti ne "radi" 24-192  već apsempljuje ulazni signal...   slično kao Shanling (džaba bursaći janseni i američke lampe)...  

pravih 24/192 je za cd plejere "san letnje noći"   :guitarplayer: ukoliko ne želiš prodat bubreg za redovan ili uložiti u rad kao zbotić  :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vid', šta god da radi, radi to tako da ja o drugom plejeru već odavno ne razmišljam... Tako da... Imao sam devet funkcionalnih plejera u isto vreme kada je ovaj stigao u štalu. Svakom od onih koje sam imao, nalazio sam neke nedostatke zbog kojih ni sa jednim od istih nisam bio do te mere zadovoljan da kažem da mi štima. Sa ovim sam zadovoljan, i treba li još nešto do sreće? Možda jedno desetak hiljada evra na štednom računu ali...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vid', šta god da radi, radi to tako da ja o drugom plejeru već odavno ne razmišljam... Tako da... Imao sam devet funkcionalnih plejera u isto vreme kada je ovaj stigao u štalu. Svakom od onih koje sam imao, nalazio sam neke nedostatke zbog kojih ni sa jednim od istih nisam bio do te mere zadovoljan da kažem da mi štima. Sa ovim sam zadovoljan, i treba li još nešto do sreće? Možda jedno desetak hiljada evra na štednom računu ali...

:good2:

 

:drinking-2: :drinking-2: :drinking-2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Robi, bitno da ti uživaš a sad jel radi 24/192 ili mp3 koga je briga, ti slušaš lagano i tiho muziku tako da opušteno bre :rasta:

Modifikacije su za ljude koji vole i "zvuk" da slušaju!

 

 

OT

Evo na slici jedan diy uradak ili prepravak gde je skoro pa sve modificirano (što se

ni ne može videti sa slike) a to je samo početak jer se kasnije napajanje izbaci van

kućišta (da ovo je Playstation 1) - vrh što se tiče 16 bit-a čak i bolje od lampiziranog

maranca 63se...

 

 

 

Sent from my iPhone

post-1515-0-67325500-1433510769_thumb.jp

post-1515-0-84111500-1433510903_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Robi, bitno da ti uživaš a sad jel radi 24/192 ili mp3 koga je briga

 

Vidi, u kolima slušam mp3 a pretpostavljam da iako sasvim sigurno imaš kvalitetniju opremu u svom autu (ovo moje je nešto bazično pa je manje više sve od ovoga u kategoriji kvalitetnijeg) ne slušaš high-end/hi-res snimke? (u najboljem slučaju, nešto u nivou kvaliteta koji možeš dobiti na CD ploči)

Kod kuće na sistemu slušam kvalitetne snimke (što i sam znaš) ali me prestala patnja da se takmičim sa samim sobom šta je bolje što može da se dobije. Molim te, nemoj više da insinuiraš da mi je svejedno da li je snimak kvalitetan ili osakaćen kompresijom. Toliko nisam gluv. A umem i da čitam napisano i nisam idiot. Ako pak misliš da sam gluv, nepismen ili idiot, zadrži svoje zajedljive komentare za sebe.  Unapred se zahvaljujem na razumevanju i na svakom tvom budućem naporu da me ne podjebavaš. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

to sve što sam ja napisao uvezi tebe si ti sam napisao i uvek se trudiš da svi znaju

kako je tebi mindeđ šta slušaš i na kakvoj opremi tako da uvek ostali ispadaju "idioti"

a ti najpametniji, samo eto sad je to tvoje zapravo tebi zasmetalo.

Nisam te vređao niti sam nešto slagao. nema razloga za ljutiš :-)

a da ja u životu nisam slušao mp3 niti gledao divixe, ne pada mi na pamet niti ću ikada.

Ali nije to ni važno...

U kolima imam infinity opremu i slušam tj gledam koncerte kad stignem... često

slušam "zvuk" motora, volim i to naročito kad ga pilam :-)

Sent from my iPhone

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nije da branim Steina, ali brate mrsis.

iz meni mozda nepoznatog razloga.

Šta mrsim? Meni je Robert drag prijatelj kao i tebi al nismo baš svi sisali vesla!

Nisam ga vređao niti mi namera al brate mogu i ja malo da se našalim?

p.s. od svih milion smajlija što ima na forumu fali najbitniji - facepalm!

Sent from my iPhone

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

to sve što sam ja napisao uvezi tebe si ti sam napisao i uvek se trudiš da svi znaju kako je tebi mindeđ šta slušaš i na kakvoj opremi tako da uvek ostali ispadaju "idioti" a ti najpametniji, samo eto sad je to tvoje zapravo tebi zasmetalo. Nisam te vređao niti sam nešto slagao. nema razloga za ljutiš :-)

 

Ovo podebljano je tvoja interpretacija rečenog i nije tačna.

Ono što sam rekao i više puta i potvrdio:

Primarno mi je da uživam u samoj muzici.

Kvalitetna/vrhunska audio oprema je samo sredstvo, nedostatak iste me ne može sprečiti da uživam u slušanju muzike.

(tehnički) Kvalitetan zapis muzike je važan i poželjan, kvalitetna reprodukcija istog, takođe. Nedostupnost kvalitetnijeg zapisa od mp3 formata me ne može i neće sprečiti da uživam u slušanju neke dobre pesme ili albuma.

Ako se iko, ikada, u bilo kom trenutku našao pogođen ovakvim stavom i ličnim opredeljenjem ili osetio prozvanim ili čak uvređen kvalifikacijom da je zbog toga "idiot" (ili bilo šta drugo što bi blo i uvredljivo i neprimereno a da sam to ikada igde napisao ili insinuirao, a odgovorno tvrdim da nisam) ja mu se ovim putem javno izvinjavam.

Mogućnost da sam ja po nečemu, bilo čemu, a vezano za bilo koju temu na ovom forumu najpametniji, više puta je u veoma jasno formulisanim rečenicama negirana od moje strane.

 

Ono što sam napisao je da sam u jednom trenutku "prestao da slušam kako oprema zvuči"

U prevodu (za sve one koji nisu sigurni šta sam time hteo da kažem) to znači da sam prestao da tražim šta i kako pojedini deo opreme/sistema utiče na sveukupni rezultat.

 

Konačnica, što se mog ličnog poimanja slušanja muzike preko nekog sistema, svodi se na to da mi se ili dopada kako sve zajedno funkcioniše ili mi se ne dopada.

Ili je ceo sistem usklađen i može ga se slušati do iznemoglosti, ili me nešto dovoljno iritira da ustanem i ili stišam ili čak isključim - više me ne tangira da li je zvuk sa CD-a napadan, da li je zvuk sa pojačala nervozan, da li neki interkonekt čini da visoki krešte (ili ne), naprosto, ne apsolviram više po segmentima nego ili slušam i uživam ili ne slušam.

Sve što mi na duže vreme ne smeta, prihvatljivo je. To ne znači da između "prihvatljivo", "prilično dobro" i "fantastično" ne čujem i ne konstatujem razliku. To ne znači da nipodaštavam i smatram bezvrednim mišljenja ljudi koji (i) na taj način analiziraju ono što negde slušaju. To je ono što se zove analitičko slušanje kojim sam se dugo bavio, često propuštajući da primetim poentu neke pesme, nekog teksta. Mnogi muzičari bivaju motivisani da napišu, komponuju neko muzičko delo (pesmu, kompoziciju, melodiju, tekst) sa nekom određenom idejom ili emocijom. Uz pomoć te pesme/kompozicije, tu emociju (ponekad politički ili životni stav) pokušavaju da prenesu na slušaoca. To je ono čemu pokušavam da se predam kada slušam muziku. To je ono što pokušavam da upijem i da doživim kada slušam muziku. Čak i pesme kao što je "Fuck the Millenium" (2K) i slične, doživljavam na neki određeni način a emotivno me vezuju za neko vreme, neka mesta, neke ljude i vremena koja su davno prošla... Po meni, u pesmama kao što je navedena, nema nikakvih posebnih emocija, ali uz nju ide neki "statement", izjava o nekom stavu u vezi nečega. Nekome je ona bljak i fuj i nikada je ne bi, čak ni sa enormnom količinom gadljivosti pustio na svom sistemu, jer sa audiofilskog stanovišta, ništa u toj muzici neće ukazati na sve sposobnosti sistema da predivno dočara scenu, dubinu i širinu pozornice itd... I to je po meni sasvim u redu. To i nije audiofilski komad vredan slušanja - iz tog ugla gledano.

 

Složimo se da smo različiti i da nije svakome isto važno i na isti način. Ja to i prihvatam i podržavam, ali ne treba niko da očekuje da ću ga više ceniti kao čoveka ako ima višestruko bolju opremu, ili manje poštovati ako ima samo neku jeftinu mini-liniju... Eto, toliko o tome.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...