Jump to content

DVB-T2 digitalni risiver - koji model?


Nesic

Preporučeni Komentari

Evo Mama, tj. Baba, kupila Teslu 39" Full HD sa T2 tjunerom. Videla sinoć kod prijateljice i zaljubila se. I pored svega, nećem se mešam kad je sreća u pitanju :). Javim kakav je kad ga vidim i okrenem naglavačke.

 

Antena - ona sa pojačavačem, s tim da pojačavač više nije potreban.

 

mrezasta_cel_antena.jpg

 

Ova s desna.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bah.

te fifi masnoće zlato/srebro/pladijum/prepucijum me ne zanimaju, pitao sam za antene pošto imam jedna malo glupav slučaj.

antena je kao na slici što je okačio Nešić, ova levo a zez je u prijemnom mestu.

lokacija je uz Dunav, i ako se antena okrene ka Čotu ili šta slično, dobije se ihaj naših kanala

ali kanali iz HR su iza pa iskaču, tj "kockiraju". preko dana i drže ali ujutro i uveče je smor za gledanje.

znači, na ivici. e sad ja bi rado da se rešim predpojačala ali i da pokršim mrežu tj reflektor.

naravno da ću da ubijem pojačanje al bar dobijem neki vrljavi a bolji odnos napred nazad pa možda i pokupim HR kanale.

e sad pošto te destruktivne eksperimente mogu da uradim jednom mesečno, tj kada odem tamo, pitanje je dal bataliti iovako staru antenu i upazariti nešto drugo ili ima neko drugo rešenje.

sam tv program me ne zanima niti baš gledam ali rodbina ima svoje zahteve..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sa ovom radio antenom koja je kružna i neusmerena hvatam signal sa četiri različita predajnika (ili čak pet, nisam siguran).

Jačina signala sa njom varira od predajnika do predajnika, kreće se od nekih 20-ak% do 70%, ali sve je gledljivo.

Kod jačine signala od 20%, slika se tu i tamo zamrzne, štucne i ukocka se, ali ništa strašno.

Tu veliku ulogu izgleda igra i sam risiver.

Probao sam i neki sa RF modulatorom i bilo je negledljivo zbog zamrzavanja, ali sa ovim Xwave-om je sve super.

Antena-za-FM-radio_slika_L_9495173.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bah.

te fifi masnoće zlato/srebro/pladijum/prepucijum me ne zanimaju, pitao sam za antene pošto imam jedna malo glupav slučaj.

antena je kao na slici što je okačio Nešić, ova levo a zez je u prijemnom mestu.

lokacija je uz Dunav, i ako se antena okrene ka Čotu ili šta slično, dobije se ihaj naših kanala

ali kanali iz HR su iza pa iskaču, tj "kockiraju". preko dana i drže ali ujutro i uveče je smor za gledanje.

znači, na ivici. e sad ja bi rado da se rešim predpojačala ali i da pokršim mrežu tj reflektor.

naravno da ću da ubijem pojačanje al bar dobijem neki vrljavi a bolji odnos napred nazad pa možda i pokupim HR kanale.

e sad pošto te destruktivne eksperimente mogu da uradim jednom mesečno, tj kada odem tamo, pitanje je dal bataliti iovako staru antenu i upazariti nešto drugo ili ima neko drugo rešenje.

sam tv program me ne zanima niti baš gledam ali rodbina ima svoje zahteve..

Ako antenu okreneš prema HR, da li bi signal sa Čota bio jači u "probijanju" reflektora nego  što je  HR signal?

Ili da donjem i gornjem dipolu sečicama otfikariš njihov deo reflektora...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma nešto tako će da usledi. daljina do HR/OS predajnika je daleko manja nego do Čota,

osim ako ne zbavim nešto običniju antenu bez mreže pa probam po pravcima kako je i trebalo.

nešto sam sumnjičav za onaj preamp a i matoro je to a i sad je digitalija jel, nema potrebe za time.

sadašnje stanje, nekih 20ak domaćih čitljivih i 4 HR sa povremenom epilepsijom.

kakogod imam mesec dana da smislim bolje rešenje :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kakogod imam mesec dana da smislim bolje rešenje

 

Kod kuće namesti da ti se snimi dve tri epizode neke hiljadu puta reprizirane serije na PTC1, jedan meč Đokovića protiv nekoga, par večernjih dnevnika i jednu Žikinu šarenicu, sve to natrpaj na neki oveći USB, zakači na TV i pušti rodbini na random. Neće ni znati šta ih je zadesilo i da zapravo nema TV prijema :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja stavio na horizonu odnos stranica na auto i slika je preko celog ekrana. Kvalitet slike je vrhunski.

Bio nedavno kod prijatelja i na TV gledao Beogradske kanale(ja kuci ne pratim tv;), prvo sto upada u oci je puno nizi kvalitet slike  od HR kanala, ima relativno nov tv, recimo ovdje najmanja lokalna TV ima isti kvalitet kao kanali koji dolaze iz Srbije, a recimo HTV,RTL,NOVA se vidi u prvih nekoliko sekundi puno bolji kvalitet slike. 

 

Kako se radi o digitalnom signalu vecinom je ili radi ili ne radi, kako Srbija koristi noviji standard u prijenosu digitalnog signala trebalo bi biti da ima bolji kvalitet slike od HR.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bio nedavno kod prijatelja i na TV gledao Beogradske kanale(ja kuci ne pratim tv;), prvo sto upada u oci je puno nizi kvalitet slike  od HR kanala, ima relativno nov tv, recimo ovdje najmanja lokalna TV ima isti kvalitet kao kanali koji dolaze iz Srbije, a recimo HTV,RTL,NOVA se vidi u prvih nekoliko sekundi puno bolji kvalitet slike. 

 

Kako se radi o digitalnom signalu vecinom je ili radi ili ne radi, kako Srbija koristi noviji standard u prijenosu digitalnog signala trebalo bi biti da ima bolji kvalitet slike od HR.

 

Ovde na forumu je zastupljeno mišljenje da nije do digitalnog signala jer su to jelte nule i jedinice a bogami nije ni do digitalnih televizora jer su većina brzi i kvalitetni.

Možda problem leži u topologiji jer ako je topologija dobra onda nije ni potrebno da kupujemo skupe ekrane!?  :buehehe:

Kablovska u srbiji je smeće (uvek je i bila) tako da koji god teve uzmete isto vam dođe, slična priča je i sa audiom, ako imate vrhunsko pojačalo i ostatak sistema opet vam je sve džaba kad ga naranite flac/mp3 muzikom ili kineskim kablovima, sviraće sigurno lošije nego gramafom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mp3, red format i 24/192 su sve nule i jedinice... ...jel sviraju isto?

 

DVB-T2 može kroz etar da protera HD i UHD sliku (proterali već i 4K , predviđeno i 8K), a može i manje.

Kad se na to manje pravi interpolacija sa npr. PAL standarda dobije se tako nešto. Nije problem ni u TV ni u digitalnom signalu nego u izvoru istog. Uzgred, digitalni predjanici za DVB-T2 u Srbiji su vrhunski Rohde & Schwarz.

 

Kablovska u Srbiji godinama nudi i digitalne HD kanale samo mora malo da se dreši kesa, kao i drugde.

 

Odgovor na prvu rečenicu: Ako je izvor za sva tri mp3 verovatno i sviraju isto ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Horizon S (bez RF), radi posao odlično. Plaćen 2990 - emmi.rs

 

Da se nastavim...

 

Gledam sinoć neki filmić da pustim i naiđem u temi Zokijev predlog: The Age of Adaline. Skinem ga u HDRip.XviD.AC3-EVO formatu. Rekoh, hajde da probam na Horizonu, preko USB-a, kako će se izboriti. Titla ima (bela slova, bez tamnije pozadine, ali čitljivo). Slike ima, ali secka. Nije prepoznao format pa je razvukao na 4:3, ali to se može na silu promeniti u opcijama, mada nije rešenje - poremeti se onda odnos zemaljske TV. Ono što najviše smeta, nije bilo zvuka. Bedak. Moguće da će neki novi firmware da reši stvar (možda ga i ima u ponudi, nisam tražio).

 

Philips DVD player, star nekih 6 godina, pustio sve bez problema - sa pravilnom razmerom, zvukom i slovima lepe žućkaste boje sa crnim outlajnom i koja možeš spustiti na crnoj površini, da ne gaze radnju. Lepša slika i boje.

 

Inače, film je dobar :)

 

Što se tiče prijema TV signala, radi posao vrhunski, bez ikakvih anomalija. Slika je baš dobra.

 

Od mene:

 

- Kvalitet slike i prijem 10/10 (nije možda skroz merodavno jer ja vidim predajnik Crni Vrh kod Jagodine);

- Video Media: 4/10;

- Audio Media: nisam probao i nema interesovanja za tim, bar za sada.

 

Na sreću moju, a zbog najmlađih ukućana, oba uređaja povezana na TV, pa sam se nekako pokrio. Inače bi bila seča očima.

 

A sad Tesla TV, kratka recenzija...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kablovska u Srbiji godinama nudi i digitalne HD kanale samo mora malo da se dreši kesa, kao i drugde.

 

Možda nisam dobro obavešten al kolko znam prva kablovska u Jugi je bila upravo u Subotici tako da...   nego ko to nudi HD kanale godinama kad se odreši kesa? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo Mama, tj. Baba, kupila Teslu 39" Full HD sa T2 tjunerom. Videla sinoć kod prijateljice i zaljubila se. I pored svega, nećem se mešam kad je sreća u pitanju :). Javim kakav je kad ga vidim i okrenem naglavačke.

 

 

Nisam ga okretao, nije bilo potrebe. Paaaaaaaaa... da je kupljen 32" bio bi to ogroman zaheb. Kupujte veliko. TV i njegov kvalitet slike nisam video pre kupovine, sve je to obavljeno nekakonabrzaka :). Odem naveče do G...trona ovde u JA, da bacim pogled šta imaju okačeno i da pikiram kvalitete slika raznih modela - mada je to u onim uslovima srednje merodavno. Okačen je bio i pomenuti primerak TV-a, sa društvom LĐija, SamSunga, Tošija... Pa šta znam, ne videh ja onde neku razliku, dobro je bilo na svim aparatima. Buljim da vidim nijanse crne boje i njenu dubinu, kontrast, lepršavost boja, prelaze, boju kože, brzinu prikaza, itd... i zaključim da je ovaj Tesla primerak baš dobar.

 

Sutradan ga gledam u ambijentu gde je i bio namenjen i zaključim da je baš, baš dobar. Zemaljska TV opako dobro izgleda - sjajno se bori sa signalom. Čak i lošiji prijem baca na ekran bez ikakvih anomalija. Crna je crna, bela je bela, kontrast je kontrast (bez dinamike). Reprodukcija sa USB media bez ikakvih problema. Full HD sadržaj obasipa detaljima i vrhunskom slikom. Zaista odličan panel i elektronika koja ga ganja. Nađoh kasnije da su u pitanju xVA paneli.

 

Baš dobar TV. Pao sam u depresiju kad sam se vratio i krenuo da uključujem Horizon prijemnik i stari dobri Samsung CRT.   

 

Baba : Ja - 10 : 3

 

Deda spokojan, sada vidi sve.

 

Šta mi se ne sviđa?

 

Prvo, zvuk (haahhahahahahahhahaha... deformacija :D ). Ne, zaista, zvuk ide na tuplju stranu, pa ga moraš oblikovati - sva sreća da ima B/T opcije (čini mi se i EQ, ali se ne sećam baš dobro). Očito su driveri njesra, neosetljivi, i kao kod svih modela sa zadnje strane. Majda... ajde... mož da prođe. Slika sve pokriva.

 

Drugo, nožice. Lep, tanak ram, crno-siva kombinacija, ne primetiš ga od veličine panela. Ali nožice, buvljak kvalitet. Kao hromirane, sijaju bre. Onde će da radi sitna šmirgla i tamnija nijansa, mada mogu da se pokriju šustiklom ili da se zavuku ispod iste.

 

Dobra kupovina. Poželeo sam da ga imam i u svom domu, svakodnevno.

 

Par dana nakon čitave ove akcije nađem recenziju na Banchmarku (ok, plaćena je, ali verujte da nisu ništa slagali): http://www.benchmark.rs/artikal/test_tesla_39e601_led_hdtv-3837

A najviše volim one pljuvače koji sve znaju i bez da vide. Hbga, neko zna kako zvuči i da ne čuje. Oni su ispod recenzije, u komentarima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Teško ćeš danas naći loš lcd led...    sve dečije bolesti su preležane, nije to kao pre 5 godina kad je normalna stvar bila HD ready zapravo još gore paneli sa 1024x768 rezolucijom ili u najboljem slučaju 1360x768 retko onih pravih 1280x720 (Panasonic i ostali premium bredovi) ali sva ostala boranija je kaskala za njima.

HD ekrani su bili papreni sve do 2500 eura si mogao pazariti dobru plazmu "42 mada je to vreme kada Divix ili ti xiviD haraju piratskim tržištem... hd naslovi se tek tu i tamo pojavljuju ali vrede svaku paru!

Pomenuti GOLDSTAR ili LG pa SAMSUNG i svi ostali polako sustižu najjače i bogami ih i prestižu.

Danas su to brutalne UltraHD rezolucije 4k ili čak i veće koji se mogu komotno koristiti i za računare i zaista je slika i brza i prelepa.

Naravno da i stari LCD-i (čitaj današnji ekvivalent Tesli i sl.) mogu da se iskoriste i za računare jer je slika više nego zadovoljavajuća ako je rezolucija 1920x1080.

Moji klinci koriste stare Sony "32 na svojim računarima!

:wink2:

Ja sam stao na plazmi "50, apsolutno ništa bolje mi ne treba što se kvalitete brzine i boje tiče, većina filmova koje imam u kolekciji su 1080p

tako da apsempling na veću rezoluciju ne volim (isto kao u audiju) a više ili bolje mi zaista ne treba od HD.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...