Jump to content

DVB-T2 digitalni risiver - koji model?


Nesic

Preporučeni Komentari

Ja sam kupio ne najjeftiniji nego prvi sledeći po ceni "Prosto" u Elementi. Šljaka savršeno, nemam primedbi, evo nekih 6 meseci.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za Dedu uzela koleginica danas, neki Denver, ne bih znao kakav je, preneće utiske. Strong čitam da je OK.

 

Od modela ne bi bilo loše da pušća ove divx xvid mkv 264 zapise, titlove. Super bi bilo, da stavim u penziju DVD player koji se naradioooo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za ovaj moj "Prosto" (ima USB priključak i podržava snimanje i reprodukciju na eksterni disk) ne znam šta konkretno podržava od video kodeka pošto imam dva USB-a na TV-u i direktno bodem stikove u TV.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

neko mi pre spomenuo xwave...

model kad stignem u stan...

 

 

Da se ne mučiš da tražiš ko ti je prosledio info... ;)

 

Xwave Digital ONE, već neko vreme radi bez ikakvih problema i zamerki na dva TV-a (starinski CRT i LG LCD).

Ne znam kakvi su ostali  STB prijemnici koji se mogu kupiti kod nas ali ovaj je za bake i deke sasvim ok - sudim po tome što ga moja mama koristi bez ikakvih problema.

Sprava je u Aleksincu kupljena po ceni od 3600 din. uz plaćen PDV i 2 godine garantnog roka.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nešiću,

preporuka za STB uređaj (kao i za svaki drugi) uglavnom zavisi od toga za šta ti treba. Ako je za ono za šta je i prvenstveno namenjen tj. reprodukcija digitalnih kanala, onda je sve jedno koji je uređaj u pitanju, svi će da rade. Odabereš najlepši i vozi...

E, sad... Ako bi da se igraš, onda je dobro uzeti STB sa što više priključaka.

Ja sam pazario Horizons S. To je model ispod ovog A115. Sem što je manji (meni lepši), ima manje priključaka, odnosno samo skart i HDMI. I kao i većina jeftinijih uređaja ne može se povezati antenskim kablom na TV. Obrati pažnju ako planiraš ovakvo povezivanje.

Što se tiče rada, radi perfektno. Slika je odlična, sve sa fleš memorije je pustio bez problema izuzev jedne jedine numere FLAC formata koju je prepoznao kao format ali je nije pustio (inače pušta FLAC).

Mislim da nije loša i varijanta, da se uzme STB sa spoljnim napajanjem, jer kad crkne napajanje (crći će sigurno pre uređaja), lako možeš da ga zameniš. Inače, pre nekoliko dana sam u Maxiju, video neke Orion za 3000din, koji imaju sve moguće konekcije pa čak i koaksijalni audio izlaz.

Pozdrav.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

H., hvala za info. Razlika između A115 i S je koliko vidim samo u demodulator čipu. Skart završava posao. Orion se pokazao dosta loše, na osnovu recenzija korisnika. Izbegavati. Kodeci su mi bitni zbog dece, ubodu flešku i gledaju po izboru. Za sada se priča svela na dva slova, Horizon i pomenuti Xwave. Verovatno će S da se pazari.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zaboravih još nešto da dodam: ako je TV mator, dobro je uzeti STB sa RF izlazom, jer kada se uključi televizor, on automatski pušta signal koji dolazi na antenski ulaz. Ako se takav TV poveže skartom sa digitalnim prijemnikom, onda pri svakom uključenju treba ulaziti u meni, pa prebacivati na skart. Brzo izludi čoveka. Noviji televizori "pamte" koji smo ulaz pre isključivanja gledali.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima ga i  HORIZONS S RF  http://www.winwin.rs/tv-audio-video/tv/digitalni-tv-tuneri/settop-box-digitalni-risiver-horizons-s-rf-dvb-t2-prijemnik-usb-hdmi-rf-modulator-4753758.html

 

Nego, može li sa daljinskim od STB da se pali/gasi televizor ili mora za to da se koristi daljinac od televizora? Ako je ovo drugo, moja baba će da  pobaca sve kroz terasu posle dva dana.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Što bi moj pokojni ćale rekao; ja ga krstim, a on prdi! (Izvini Šone, bilo je jače od mene).

Gore napisah da Horizons S NEMA RF izlaz. Ima ga A115.

 

Ok, jace je od tebe, samo da vidim gde gresim...Ako moze neko objasnjenje?

http://www.winwin.rs/tv-audio-video/tv/digitalni-tv-tuneri/settop-box-digitalni-risiver-horizons-s-dvb-t2-prijemnik-usb-hdmi-scart-media-player-4755256.html

post-103-0-40358900-1430905155_thumb.jpg

http://emmi.rs/digitalni-tv-tuneri-digitalni-risiver-horizons-s.11.html?productId=48241

 

Ovde pise da ima RF izlaz...a i slika to pokazuje.

 

Zena je stara, i da joj objasnjavam da sa TV prebaci na skart ili sta vec, bice komplikovano. Ovako preko RF, ukljuci i menja samo kanale.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Šone, upravo zbog tih starijih ljudi sam i naglasio problem. To je i mene iznenadilo kada sam se rešavao za kupovinu. SVI digitalni prijemnici koje sam pogledao su imali antenske konektore (i In i Out), ali su mi odmah u prvoj radnji objasnili da ne mogu svi da šalju sliku preko ovih konektora. Većina samo prosleđuje signal sa antene na neki drugi prijemnik (drugi STB). Uglavnom, u prodavnicama (većim) znaju koji prijnik može da šalje signal na antenski ulaz, a koji ne. S model (bez RF u nazivu) to ne može. Zato sam ga platio 3100 din., a ne 4000 koliko košta S RF. Moram da priznam da nisam ni proveravao da li ovaj moj može to, jer mi to ni ne treba.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...